Skocz do zawartości
sebilthoo

Pearl Target DW-70. Warto było?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

Jestem tutaj nowy. Znalazłem to forum, z myślą o swoim zestawie i swojej grze. Myślę, że tutaj pomożecie mi rozstrzygać wątpliwości, polecać rozwiązania, doradzać wyjścia itp.. :)

Pierwszy mój kontakt z perką? Jakieś 1,5 roku temu, u kolegi z zespołu gdzie byłem gitarzystą/wokalistą, miałem okazję pobębnić na Ludwigu Accencie, z blachami Amedii.

Po tym czasie, perkusja spodobała mi się na tyle , że postanowiłem zainwestować we własny set. Praktycznie bez większego zastanowienia zakupiłem używany zestaw Pearl Target DW-70 z blachami od Paiste, składający się z:

Bębnów:

-Centrala (18 x 22)

-Tom-tomy (10x8 ; 12x9)

-Floor-tomu (14x14)

-Werbel (13x5)

Blach:

-Crash/ride Paiste101 (18")

-Hi-hat Paiste 101 (13")

Hardware (od Pearl'a):

-Stojak do crash/ride'a

-Stojak ze stopą do hi-hat'u

-stojak do werbla

-stopa do centrali

Naciągi:

- Fabryczne, od Pearl'a

 

Decyzja o zakupie tego set'u była szybka i oparta praktycznie na opinii znajomych perkusistów oraz dokładnym przejrzeniu serii zdjęć wysłanych przez sprzedającego.

Kupiłem praktycznie w ciemno ale z perspektywy jej 2-tygodniowego użytkowania uważam że chyba się opłacało. Perka brzmi dobrze , nie "ryczy", blachy mają ciekawą barwę.

Sprzedający zamówił ją z Thomann.de, ale nie chciał mi powiedziec za ile :).

Jej wizualny stan jest godny uwagi, nie ma rysek, zadrapań, uszkodzeń itp..

Dałem za nią.... 1300 zł.

Wszyscy znajomi, kumający coś trochę w temacie garów, mówią, że to dobra cena.

A wy co sądzicie? Ogrywał ją ktoś może? Znacie jakies opinie?

Podzielcie się wrażeniami!

 

Pozdrawiam, Seb. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Kupiłeś zestaw, a teraz się pytasz o zdanie?

 

Pomijając, że nowy taki set kosztuje 1800zł - 2100zł (z równie lipnymi blachami)... No ale to Twoja kasa.

 

nie "ryczy", blachy mają ciekawą barwę.

Toż to nie krowa, więc i nie ryczy... W ogóle mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli, pisząc o "ryczącej" perkusji.

Takm blachy mają ciekawą barwę... I tylko 'ciekawą'. O ile słabe brzmienie można nazwać "ciekawym".

 

Podsumowując, ucz się i zbieraj kasę na lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw bębnów jest niemal nowy. (Czytaj: praktycznie nie używany przez poprzedniego a zarazem pierwszego właściciela). Chyba więc nie było do końca głupią decyzją jak się okazuje zakupienie go za cenę (jak sam podałeś) min. 500 zł niższą od sklepowej wersji.(Swoją drogą za te zaoszczędzone 500 zł. to też można jeszcze perkusję wzbogacić. :))

Mówiąc "rycząca", miałem na myśli takie bębny jak najtańszy chłam w postaci Ever Play'a czy co gorsza Signs'a. Nie wiem, czy słyszałeś kiedys ich brzmienie, ale to chciałem przekazać.

Poza tym ja się osobiście nie spotkałem, żeby do kultowych perkusji dodawać markowe blachy w jednym zestawie. Jeśli myślisz że te talerze są "nieciekawe", to postukaj sobie w blachy, dodawane przez wielu producentów do normalnych setów (ot, Millenium chociażby). Pewnie- nie są to Sabiany. Ale Paiste to jakby nie było- jeden z liderów rynku talerzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...