Skocz do zawartości
djjakub

Wybór naciągów i strojenie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Z pewnością setny tego typu temat, ale chce to trochę bardziej sprecyzować.

Jakie naciągi polecilibyście mi na mojego Pearla VX (100% brzoza, 6 warstw)

Szukam brzmienia dość mięsistego, nadającego się do cięższych gatunków muzyki.

Generalnie myśle o Emad2 lub Super Kick II na stope G2 na tomy (nie wiem jakie do tego dobre będą rezo) i poradźcie co na werbel (też 100% brzoza Pearl VB).

 

Drugą sprawą jest strojenie. Do jakich Hz najlepiej nastroić bębny w konfiguracji 10, 12, 14, 16 (+werbel 14 i stopa 22)?

Lepiej stroić góre i dół do tych samych Hz czy może góre wyżej, dół niżej, lub na odwrót?

Jakie jest Wasze zdanie?

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emad2 będzie dobrym wyborem ;) Jeśli chodzi o tomy, poleciłbym Pinstripy - będą mieć bardziej skupione brzmienie i jeszcze więcej mięsa (odpowiednik u Evansa to chyba EC2S). Na dół ambassadory clear i jazda.

Jeśli chodzi o werbel, ja mam: http://drumcenter.pl/product-pol-396-Remo-Powerstroke-3-Coated-14.html i na brak mięsa nie narzekam :P

 

Co do strojenia... jeśli zależy Ci na jak najdłuższym wybrzmieniu, to nastrój dolny i górny naciąg tak samo. Im bardziej podkręcisz dół, tym mniej wybrzmienia uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Evansy na tomach raczej odradzał. Evansa założyłbym jedynie na werbel. Uderzany: Evans Genera Dry. Rezo: Evans Hazy 300.

 

Jeśli chodzi o tomy, to Remo Emperor Clear na uderzane i Ambassadory na rezo. Stopa - Remo Powerstroke 3, plus łatka Falam Slam.

 

Te naciągi dodadzą Ci dołu i mięsa, jednocześnie, skracając wybrzmienie dokładnie o tyle, ile trzeba. Za każdym razem, jak biorę G2, to mam wrażenie, że tomy są za bardzo przyduszone. Przy konfiguracji, którą Ci podałem, wszystko gada zawodowo.

 

Ale oczywiście, to tylko moje zdanie. Co ja tam wiem. :)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stopę Emad2 to dobry wybór, ale zależy od centralki. Na moim gretschu 22/18 było przeciętnie. Jednak to bardzo dobry i uniwersalny naciąg, więc jest bezpiecznym wyborem.

Na tomy możesz w ciemno brać remo emperor black suede, będzie cios, mięcho i do tego bardzo dobrze prezentują się na zestawie. Nie ma opcji żebyś żałował. Podobnie jak pinstripe nie lubią głaskania, trzeba uderzyć, wtedy odezwą się cudnie. Rezo na tomach właściwie dowolne, byle cienkie.

Co do strojenia, to stroisz pod własne brzmienie i preferencje. Jeśli jeszcze ich nie masz, spokojnie, szybko sobie wyrobisz. Ale: strojąc jednakowo górny i dolny naciąg uzyskasz maksymalny rezonans bębna, czyli długie wybrzmiewanie, co w rokowym graniu nie jest zwylke porządane. Najczęściej naciąg górny stroi się nisko, a rezo wyżej/znacznie wyżej. Niektórzy mają na tomach prawdziwe flaki. Są tacy, którzy dla lepszego odbicia pałki robią odwrotnie, brzmi to dziwnie, zwłasza pod mikrofonem. Kwestia gustu.

Werbel: jeśli ma być wysoko, to fajny jest Evans Ec Dot Coated, jeśli nisko Remo powerstroke 3 coated. W jednym i drugim przypadku jako rezo Evans hazy i masz z głowy.

Wszystkie wymienione naciągi to bezpieczna inwestycja, ponieważ to czołowe światowe produkty, reszta to kwestia nastrojenia zestawu. Miłej zabawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za przekazanie mi trochę wiedzy

Zobaczymy, coś jeszcze poszukam, bo opinii tyle ile osób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopa: Aquarian Super Kick II + Evans EQ3 i do tego lekko przylegająca falista gąbka akustyczna, grubosć ok 6cm i 30cm szerokości

 

Tomy: REMO Emperor Coated

 

Werbel: REMO Controled Sound Coated

 

 

ot i cała filozofia pięknego, dojrzałego, "metalowego" acz ciepłego potężnego brzmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...