Skocz do zawartości
Beenek

Mapex Fast Pack i Zoom H4N

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich wybitnie nudzących się(muszą nimi być bo zaglądają w ten temat...:P)

jakiś czas temu chwaliłem się na forum zestawikiem Mapex FastPack, nie będę się już rozpisywał ale jestem z niego "przezadowolony"!

 

2 miesiące temu zakupiłem też zooma H4N w celu rejestracji prób, moich ćwiczeń żebym mógł później słuchać siebie, koncertów itd. O jakości zooma też nie będę się rozwodził bo kto się interesował ten wie że to naprawdę super sprawa.

 

Do rzeczy...strojąc wczoraj bębenki wpadłem na pomysł nagranie na szybko jakiegoś dema/próbki możliwości tego co można "wyciągnąć" z Fastpacka i zooma w skutek czego powstały 2 krótkie pliki wav które wrzucam co by każdy mógł na własne ucho ocenić i zestawik i rejestrator.

 

Plik pierwszy(ten dłuższy) został nagrany przy użyciu ustawień najwyższej jakości nagrywania na zoomie przy pomocy wbudowanych mikrofonów w trybie stereo, rejestrator był trzymany w lewej ręce jakieś 80 cm nad zestawem a drugą ręką "grałem" więc proszę nie zwracajcie uwagi na ten "padaczny" rytm i przejścia grane jedną ręką:)

 

Drugi plik to nagrane pojedyncze uderzenia z tymi samymi ustawieniami zoom'a z tym, że był on trzymany bezpośrednio(jakieś 20 cm) nad uderzanym bębnem.

 

Nagrania są totalnie surowe, nie były w żaden sposób obrabiane, tak jak zgrałem z karty pamięci tak wrzuciłem.

 

Specyfikacja zestawu/naciągów:

Werbel - Mapex Meridian Birch 14x5,5 - Coated Ambassador/firmowe rezo i sprężyny

tomy - Remo Emperor Coated/rezo firmowe

centralka - evans emad/rezo firmowe

 

co do brzmienia to ja osobiście takie lubię i nieskromnie uważam że udało mi się nawet ładne brzmienie ukręcić ale chciałbym znać wasze opinie więc feel free to hejty, bluzgi i inne takie.

 

pozdrawiam

Benek

 

aaaaa...no i link do nagrań...:P

i zdecydowanie polecam słuchanie w słuchawkach/dobrych głośnikach bo na grewnie wszystko będzie brzmiało jak drewno...:P

 

http://www.sendspace.pl/file/9a7327b2fd74e3970f131a3

 

lub

 

http://hostuje.net/file.php?id=e8b7a4404c62a48df654e781ebb920e0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa bardzo spoko :) Ile takie urządzenie kosztuje? :)

 

PS Moim zdaniem tomy są trochę zduszone. Nie wiem, czy tylko ja tak uważam, ale to moje zdanie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoom kosztuje ok. 1000zł jednak niższe modele(bez wejść na dodatkowe mikrofony) podobno nie odstają jakością wbudowanych mikrofonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie (jeśli można oczywiście...)

 

Nagrywam próby rejestratorem zoom H1. Tylko na włsane potrzeby kapeli

Rejestrator ma już swoje lata, planuję go wymienić

 

Czy kolejne wersje rejestratora zoom, H2, H4, różnią się znacząco jakością nagrania?

 

Oczywiście różnią się większymi możliwościami, dwie, cztery scieżki, regulacja kąta mikrofonów, dodatkowe wejścia na mikrofony itp

Ale, czy sama jakość dźwięku jest lepsza, czyli, czy zastosowane mikrofony mają lepsze parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...