Skocz do zawartości
Subi

pst5 czy b8

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad dwoma setami

 

Sabian b8 Performance Plus Set czyli 14/16/18/20

czy

Paiste pst5 universal set również 14/16/18/20

 

używane paiste są w podobnej cenie co nowe b8 czy cena przekłada się na jakość i faktycznie są lepsze czy lepiej mieć nowe b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie są lepsze czy lepiej mieć nowe b8?

Mama stare B-ósemki. Patrząc na samą budowę, myślę, że nowe brzmią gorzej. Ale to tylko przypuszczenia. Co do porównania B8 i PST5 (starsze serie B8), to mogę powiedzieć, że są podobne, grałem i na B8, i PST5 Rock. Różniły się szczegółami. Czyli decyzja, które są lepsze pozostaje czysto subiektywna. Blaszki na tym samym poziomie.

Tak więc jeśli nie masz możliwości osłuchania, to polecam kierować się ceną i brać te, które tańsze. Albo kierować się sentymentem - bierz z tej firmy, z której bierze blachy Twój ulubiony perkusista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja bym mimo wszystko wnioskowal z analogii. A mianowicie, ze stopu b8 dobre blachy w rozsadnej cenie produkuja Paiste i Meinl.W zaleznosci od budzetu pomyslalbym o jakichs lepszych blachach, np. od Paiste (505/1000/PST5-8) badz od Meinla.

 

Natomiast Sabian B8 ..., coz...Sabianowi srednio wychodza blachy z brazu b8, maja za to dobra technologie na blachy ze stopu b20. W miare brzmialy ProSonixy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zapytam inaczej set blach 14/16/18/20 (wiadomo ktore rozmiary jakich rodzajow dotycza)

za 1100zl do muzyki ocierajacej sie o hard rock? nowe lub uzywane, byle w dobrym stanie i z dobrym brzmieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nówki to bym może zrezygnował z osiemnastki i uderzył w:

 

http://allegro.pl/istanbul-agop-xist-set-briliant-zestaw-talerzy-per-i3965748469.html

http://allegro.pl/istanbul-art-20-zestaw-talerzy-hi-hat-crash-ride-i3934479086.html

http://allegro.pl/zestaw-talerzy-perkusyjnych-amedia-classic-set-gra-i3932971402.html (w Amedii masz splasha gratis)

 

Uderz też do Avantu i Ragtime i zapytaj o Anatoliany ;) Może dadzą dobrą cenę za zestaw.

 

Możesz też przetestować Stagg SH/DH ale to tylko jak masz gdzieś w okolicy sklep, który to prowadzi i pozwoli dobrać z kilku egzemplarzy.

 

Z używek to trzeba polować, a nóż ktoś będzie sprzedawał cały zestaw w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istanbul agop jest lepszą marką niż sabian?

istanbul art20 są z wyższej półki niż sabian b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabian jest bardzo dobry... tylko B8 to jest najtańsze co jest sens od nich kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale można z pełnym przekonaniem powiedziec że istanbul art20 są dużo lepsze niż sabian b8?

bo rozważam właśnie zakup albo jednych albo drugich i z tych wypowiedzi to wynika że chyba wybór jest oczywisty - art20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisty bym polecił na 100% Art20 najlepiej by było posłuchać osobiście. Pytałeś w Ragtime i Avancie o Anatoliany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie miałem okazji.

Wiem, że to słaby wyznacznik ale z tego co udało mi się z różnych próbek na youtube wychwycić to bardziej mie sie podobają art20 niż anatoliany, oczywiście najlepiej byłoby je porównać na żywo ale nie mam możliwości ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zbt zapomnij bo ta seria to niewypał. Classic jest ok ;) . Szukaj używek Sabianów b8 / b8 pro Paiste pst5 oraz Meinl classic. Turaski są dobre ale jest duża rozbieżność, możesz trafić na perłę albo bedzie to bubel. Dodatkowo z zapytaniem. Koniecznie muszą być nowe? Za ceny tych setów mozna mieć mniejszy zestaw z półki pro :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musą być nowe,

ale jeśli używane to nie jakieś zmasakrowane,

a budżet jaki chce przeznaczyć to max. 1200zł więc nie wiem czy znajdzie się coś z półki pro, ja nie znalazłem,

ale chętnie zobaczyłbym propozycje :)

 

za to w thomannie są sabiany w super cenie

http://www.thomann.de/pl/sabian_b8_performance_set.htm

używany taki zestaw nie jest wiele tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno byl set hh crash 18 i ride sabian apx, za bodajze 1000 zl, moze nadal jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, ale z tego wszystkiego postawie na Istanbul Art 20

Stosunek cena/jakoś jest najwyższy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będą dobre. Tylko masz świadomość, że to są blachy o zupełnie innym charakterze niż PST5/B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem, i nie jestem fanem talerzy tak jasnych i metalicznych jak pst5/b8,

Obawiam sie tylko czy sprawdza sie czasem w jakis punkowych rytmach?

 

sa jakies talerze sabiana ktore mozna mozna porownac z istanbul art 20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...