Skocz do zawartości
Gość Frik

ceny pałek Osca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Frik

Witam

Ostatnio nurtuje mnie temat cen pałek Osca. Może ktoś z was wie dlaczego komplet pałek na stronie producenta jest droższy od takiego samego kompletu w innym sklepie. Dla mnie to co najmniej dziwne.

 

Np.

 

 

http://enikitadesign.eu/shop/mobile/pl/p/Palki-grabowe---Swipe/134

 

 

http://guitarcenter.pl/catalog/perkusje/akcesoria/palki/osca-swipe

 

Oczywiście różnica jest rzędu 1 lub 2 zł ale przy kupnie np. 10 kpl już trochę się uzbiera. Zawsze zamawiałem na stronie Osca ale widzę że to nie ma sensu :/

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak.

1. Piekarnia piecze chleb i sprzedaje go w swoim sklepie za 4zł. Ale do innych sklepów w mieście sprzedają hurtem za 3zł (albo dawnym zwyczajem na 12 bochenków dodaje jeden gratis - tzw. "baker's dozen" - to se sprawdź sam jak jesteś głodny wiedzy). I ktoś w swoim sklepie postanawia go sprzedawać za 3,50zł, bo są inne warunki lokalnego rynku, albo ma takie kaprysy.

2. ????

3. PROFIT!!!

 

Ok? To takie podstawowe prawa rynku. Za moich czasów, czyli nie tak dawno, były w szkole lekcje typu "podstawy przedsiębiorczości" czy inne w tym klimacie, gdzie uczyli o tym co to jest podatek, zysk, marża, czym się różni spółka akcyjna od cywilnej i podaż od popytu. Takie podstawowe rzeczy, żebyś wiedział o czym do Ciebie mówią z telewizora. Nie ma już tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio nurtuje mnie temat cen pałek Osca.

Fajnie, że podałeś przykład.

To jest właśnie tak jak pisze o tym the faceless 1 -..prawa rynku.

Zauważ że w twoim przykładzie pierwotna cena w guitarcenter była 14.-, czyli drożej niż u OSCA.

Może to jakaś promocja, może wyprzedaż.

W innych sklepach z innymi produktami jest podobnie np: DrumCenter (..bardzo dużo promocji).

Ja gram Oscą (..grab, hikora) i chyba tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frik

Wszystko ok. rozumiem podstawy przedsiębiorczości. Chodzi mi raczej o to że producent nie stanowi konkurencji dla innych sklepów, przez co ją jako klient wybiorę produkt ze sklepu który jeszcze zaoferuje mi tańsza przesyłkę. W tym przypadku producent może nie traci, ale zarabia mniej niż gdyby dał cenę taką jak w sklepie. Dla mnie po prostu jest to dziwne.

A sklepów w których Osca jest tańsza jest więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tajemnica. Po prostu dla producenta klient detaliczny nie jest głównym (przepraszam za wyrażenie) "targetem". To takie dodatkowe źródło zysku.

Pomyśl, że sprzedają swoje pałki tanio. Sklepom przestaje się opłacać kupować, bo albo dadzą super biedną marżę, albo będą mieli drożej. Tak czy tak zyski sklepów maleją -> przestają kupować u producenta -> zyski producenta maleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać kolejnego tematu o Osce więc zadam swoje pytanie tutaj.

 

Porównanie:

Grab vs Hickory

grab 15zł

hickory 30 zł

 

Wygoda gry zależy zapewne przede wszystkim od modelu (grubości, długości, wagi). Chyba, że oba gatunki różnią się znacząco wagą drewna. Jeżeli tak jest to możecie mnie poinformować ;)

 

Moje pytanie to: czy pałki grabowe są mniej wytrzymałe i szybciej się zużywają/pękają?

Orzech biały amerykański czyli hikora podobno w odróżnieniu od innych rodzajów drewna łatwiej przerobić na wióry niż złamać.

 

Jeżeli wytrzymałość obu typów jest porównywalna to szczerze powiedziawszy wolę mieć 2 komplety grabowych niż jeden orzechowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pałki grabowe są mniej wytrzymałe i szybciej się zużywają. Czy jest to różnica dwukrotna, to inna sprawa. Złamanie hikory graniczy z cudem i dlatego to drewno stosuje się na wszelkiego rodzaju trzonki czy styliska. Złamanej pałki hikorowej nigdy nie widziałem na oczy.

Gęstość grabu (0,7 g/cm3) i hikory (0,72 g/cm3) jest zbliżona, więc różnica wagi jest raczej niewyczuwalna. Natomiast jak dla mnie hikora jest przyjemniejsza w dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...