Skocz do zawartości
Rashal

Własne sample do elektroniczej perkusji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem elektronicznej perkusji. Już na starcie pojawił się problem. Jaki moduł wybrać? Najważniejsze jest dla mnie możliwość wgrywania własnych setów i dźwięków (planuję poeksperymentować z muzyką elektroniczną i samemu sobie robić/szukać fajnych próbek :) ). Szukałem informacji na ten temat i zobaczyłem że nie wszystkie moduł mają taką możliwość i kupienie takiego, dla mnie, kompletnie mija się z celem. Czy może lepszym pomysłem jest zakup dobrej karty dźwiękowej do komputera zamiast modułu? Czy może moduł+karta dzwiekowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe: ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy?

 

Jedyny moduł który pozwala na zaawansowanie wgrywanie własnych brzmień to 2box. Sam moduł kupisz za ok 3500. Sample wgrywa się bajecznie prosto. Wielowarstwowe to trochę zabawy ale jest to b. łatwe dla kogoś kto ma minimum doświadczenia z programami typu DAW.

 

Drugim rozwiązaniem jest moduł i karta dzwiękowa... Jeżeli już nie masz i tego i tego no to chyba wyjdzie na to samo. a i tak jeżeli jesteś wyczulony na opóźnienia to nie zejdziesz nigdy do tak niskiego poziomu latencji jaki oferuje np. 2box. Nawet jeśli zbliżysz się do tych wartości to przy bardzo małym buferze co może skutkować pierdami z głośników/słuchawek itd. Do grania w domu może być, na scene ? odpada jak dla mnie. Komputery lubią płatać figle. Do puszczania sampli itd może być, ale jeżeli na kompie spoczywa tak odpowiedzialne zadanie no to bym się zastanowił 5 razy. Więc jeżeli to ma być czysto hobbystycznie, no to może warto sie zastanowić nad brzmieniami prosto z kompa. Jeśli masz więcej pytań, wal śmiało. Mam trochę doświadczenia w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, myślałem żeby ze wszystkim zamknąć się w około 3500(ale sam dig drum około 1500-2000 ), ale wiadomo że jak trzeba będzie dołożyć trochę pieniędzy to lepiej je pozbierać niż później żałować :> . To na razie młode plany i nie trzeba tej perkusji na zaraz. Z tego co patrzę to 3500 jest za nowy, więc może dało by się znaleźć jakiś używany w dobrym stanie trochę taniej :) .

A raczej celowałbym już w sprzęt sceniczny, więc z tego co mówisz to podłączanie do komputera odpada. A jak to wygląda z rolandami? Nie ma żadnej opcji własnych sapmli? Gdzieś widziałem jakieś sety dźwięków do rolandów które można chyba wygrać do modułu ale sam nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rolanda nie wgrasz żadnych sensownych sampli. Te paczki o których mówisz to tzw. VEXy, nie są to żadne nowe sample. Są to paczki zestawów które po prostu zostały w fajny sposób zmiksowane wewnątrz modułu. Dokładnie taki sam efekt możesz osiągnąć grzebiąc w module. Oczywiście musisz posiadać odpowiednie umiejętności aby to zrobić :)

 

Co do 2boxa, to istnieje jeszcze problem kompatybilności talerzy, a szczególnie hi-hatu. 2box nie używa potencjometrów ani FSR (czujnik nacisku) tak jak wielu producentów. Działa to na zasadzie tzw. hall sensor (nie znam polskiej nazwy) i magnesu. Na forum rolanda oraz 2boxa można znaleźć typa który robi swój kontroler który można zamontować to każdego statywu. Reszta talerzy to też jest zabawa. 3 strefowe będą działały bez żadnej przerobki jako 2 strefowe. Więc jeśli masz 3 strefowy np. yamaszki, no to tracisz albo bell albo krawędz. Można oczywiście zrobić moda i będą działać wszystkie 3 strefy.

 

Jak widzisz najprościej kupić jakiś moduł rolanda i mieć wszystko w pompce... ale, dla mnie nawet td-30 brzmi syntetycznie więc odpada z miejsca... Roland pewnie nie zrezygnuje ze swojej technologii modelowania brzmienia, ale czuję że yamaha za kilka lat uderzy również w moduł oparty wyłącznie na samplach.

 

Co do używek 2boxa, może być ciężko jak na razie. W polsce dużo tych zestawów nie ma, a kto włoży trochę wysiłku żeby poznać możliwości tego sprzętu raczej go nie sprzeda. Była ogromna przerwa w dostawach sprzętu ale teraz zaczęło się to powoli ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. 3 strefowe talerze to nie byłby dla mnie jakiś wielki problem. Tylko trzeba by pokombinować z tym hi hatem żeby dobrze działał. Pewnie odpowiednio skonfigurowany 2box bardziej by mi odpowiadał, ale cena takiego czegoś była by wyższa niż innych rozwiązań. Chyba najlepiej (i najprościej : ) będzie jak sam gdzieś ogram któryś z modeli rolanda i ocenię czy jego możliwości mi odpowiadają :>. Jednak no własne sample były by dla mnie najlepsze :(

 

Miałbyś może link do tematu odnośnie tego hihatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...