Jump to content
kapimik13

Podstawowe Rytmy Perkusyjne .

Recommended Posts

Witam panów i panie :biggrin: zaczynam grać na bębnach. Potrafie zagrac pare rytmów rockowych ale tylko parę :cry: chciałbym nauczyc sie rytmow z innego gatunku muzycznego , jakiś marsz , tango , samba , reggae itp Może jakies nutki , tabulatury? cokolwiek . Liczę na Waszą pomoc ;) Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapimik13,

Długa droga przed Tobą..... Perkusja to instrument dla wytrwałych. W codziennym życiu nasze ręce i nogi nie wykonują takich ruchów jak w czasie gry na bębnach. Dlatego gra na perkusji wymaga od drumera nauczenia, wyćwiczenia i przyzwyczajenia swoich kończyn do niezbędnych do takiej gry nowych odruchów i umiejętności. Praworęczny pałker "walczy" z lewą a leworęczny z prawą ręką. Zasada jest taka, że praworęczny bębniarz powinien stale uczyć swą lewą rękę praworęczności a leworęczny odwrotnie.. Aż do wyrównania różnic. Jeśli ta "mniej sprawna" ręka nie boli od częstych ćwiczeń trzeba jej używać jak najczęściej.

Staraj się zatem wszystkie rytmy w miarę możliwości ćwiczyć odwrotnie, czyli z lewą ręka na hi-hacie lub talerzu. Ćwicz paradidle i inne zadania /rudimenty: http://drumrudiments.com/drum-rudiments/drum-lessons/triple-ratamacue-drum-rudiment.htm / ze zwiększona ilością akcentów i uderzeń na lewą rękę. Nie chodzi o tempo /na początku/ tylko o ilość prawidłowych równych powtórzeń. Tempo z czasem wzrośnie jak wzrosną możliwości mięśni rak. Nie zapominaj też o równoległym ćwiczeniu nóg /te same zrównoleglone uderzenia nogami co rękoma / aby w przyszłości nogi nie przeszkadzały rękom w graniu /to jet problem wielu bębniarzy/. Nogi w ćwiczeniach rąk powinny przynajmniej taktować na 2 lub cztery /ruszać się!!!!!!/ jeśli nie naśladują uderzeń rąk. Metronom ustaw na jakąś umiarkowaną wartość /aby walić co najmniej 2 - 3 minuty równo i cały czas bez zatrzymywania się/ i co tydzień podwyższaj "poprzeczkę" - jeśli już opanujesz równość, tempo i siłę uderzeń lewą ręką jak prawą a ręce będą się mniej męczyć /wzmocnią się mięśnie/ w czasie, podwyższaj skalę metronomu i wal dalej...ale nie 20 minut 2-3 razy w tygodniu tylko 2-3 razy dzienni po co najmniej 20 minut. Na rezultaty długo nie trzeba będzie czekać. Ponadto ważne jest stopniowe poznawanie nut aby mądrze się rozwijać. Masz czas.... Dobrze jest a właściwie niezbędne jest minimum raz na dwa tygodnie "odwiedzać" nauczyciela od perkusji lub zapisać się do jakiejś szkółki i uczciwie odrabiać lekcje. To bezcenne mieć kontakt z doświadczonym drumerem. Nauczyciel maksymalnie skraca czas mozolnego samouctwa i pozwala na uniknięcie nieświadomego utrwalenia błędów oraz złych nawyków. Ponadto warto po jakimś czasie zmienić nauczyciela...ale tylko wtedy jak / najczęściej po dość długim czasie / dorównamy jego technice i chcemy dalej poszukiwać nowych wyzwań.

 

Powodzenia.

http://www.gumtree.pl/cp-kursy-i-szkolenia/srodmiescie/nauka-gry-na-perkusji-raszyn-janki-warszawa-okolice-564825593

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...