Skocz do zawartości
head

Paiste PST7

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ciekawa oferta Paiste. Tak na moje oko, to PST7 nawiązuje do takich serii jak 404, 505.

 

Blaszki są ręcznie kute, a brzmienie wypada naprawdę dobrze. Ciekawe jak z ceną będzie.

 

BTW. Nadanie tej serii nazwy PST7 trochę mnie dziwi, bo blaszki przynajmniej wyglądają konkretniej niż serie 5 i 8. Natomiast "PST" kojarzy się jednoznacznie - budżetówka :smile:

 

Chociaż kolor loga kieruje nas wiadomo w jaką stronę...

 

Paiste mógłby zaszaleć i nadać serii nazwę np. 606 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z "zerem" w srodku ;-)?

 

Seria moze byc marketingowo trafiona, ale czas pokaze. Czyzby udalo sie wreszcie-po latach posuchy-wytworzyc pradziwie budzetowa namiastke "Tej serii z czerwonym napisem" czy tez to tylko cos w stylku dawnej serii 802, skadinad calkiem niezlej.

 

Ktos zna procentowa roznice w cenie pomiedzy PST5, PST 7 i PST 8?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda skład procentowy w przypadku każdej z serii ale po przesłuchaniu próbek na stronce zapowiada się naprawdę udana seria. Po czerwonych napisach i obróbce widać chęć do ''zbudżetowienia'' serii 2002. Po raz pierwszy w tego type seriach pojawiła sie mini-china (14), light hi-hat oraz ride, sound-edge hat (notabene seria PST5 juz tez takowy posiada), Dla mnie robi sie ciekawie, czekam na pierwsze testy tych blach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PST5 poleciały z ceną znacznie w dół, a to za sprawą wprowadzenia serii PST8. Wydaje mi się, że podobnie może być z serią PSt7, która "przeskoczy" ósemkę i stać się może nawet hitem wśród blach budżetowych ;)

Na próbkach brzmi naprawdę dobrze, wg mnie lepiej niż PST8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tak sie tu mowi o blachach, ktore maja stanowic (w pewnych granicach rozsadku oczywiscie) tansza wersje okreslonego brzmienia, kojarzonego z dana kosztowna seria blach.

Przykladem modelowym byla seria 505, ktora stanowila tansza wersje brzmienia Paiste 2002. Byla to tez seria nieco jasniejsza i bardziej "sucha" w brzmieniu od 2002. Podobnie,ale nieco mniej kosztownie kuta i szlifowana (tylko tzw. "gruby noz"?).

Pozniej podobnie bylo z seria 1000, ktora stanowila "budzetowa" wersji serii 3000.

W zasadzie to rowniez Alpha stanowial pewien rodzaj tanszego odpowiednika serii 2002,ale przeznaczona zwykle do nieco glosniejszego grania, mniej wszechstronna niz 2002. O tyle tez byla inna,ze uzyto do jej produkcji rowniez technik wypracowanych przy produkcji serii Sound Formula.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie te crashe brzmią.

Może z czasem seria się powiększy o mniej standardowe modele.

Bardzo ciekawy prokukt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby bardziej klasyczne brzmienie mają a jak dla mnie to pozostawiają taką poświatę nieprzyjemnego huku. Przynajmniej na tych nagraniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekac, az ktos w warunakch bojowych blachy te wyprobuje i byc dobrej mysli :-)

 

Jestem dobrej mysli. Blachy wygladaja na porzadnie wykute (maszynowo z ewent. reczna dobitka,ale to - badzmy szczerzy-raczej symboliczna sprawa), tradycyjny szlif.

A moze to tylko sugestia ... kolorowym napisem?

Seria 2000 tez miala oznaczneie nieb4eiskie, majace sugerowac klase i zwiazek z seria Formula 602 (owczesnie miala niebieskie logo), a byla to zupelnie inna sprawa, raczej odswiezona, jasniejsza jeszcze odslona serii 505 (w kazdym razie jesli chodzi o ride i crash).

 

Pozdrawiam

 

ps. swoja droga, to np. Niemcy nierzadko wiecej sobie cenia serie 505 niz 2002, gdyz 505 stosunkowo malo,a 2002 ciagle w produkcji:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to że paiste wychodzi na przeciw potrzebom rynku. Nie każdego stać na avedisty,2002 czy inne zawodowe blachy. A poza paiste ciężko znaleźć coś sensownego. No bo co? Zbt/xt/ht zildjiana robione na jedno kopyto sabian b8/b8pro(no ok b8pro już fajna seria) czy xs20 czyli budrzetowe wariacje na temat b20... O turasach nie wspomne poza anatolianem który robi furrore(słuszną) czy istambul xsist i art 20 które są uniwersalne i nawet fajne. A teraz paiste-pst5,pst8,pst7 alpha(bommer,black) inne niższe serie które nieraz brzmią bardzo dobrze(paiste słynie z rekordu ilosci serii blach). I czy zdarza się coś tak zarąbistego jak budrzetowa bądz co badz seria w wersji light? czy edge hihat w serii pst5? Z każdą z tych blaszek można juz wyjść na scene czego o innych jest cięzko powiedzieć no bo z czym do ludzi z mcs czy zbt? Paiste rządzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

To sa po prostu "depejsciaki" ;-)

 

W swego czasu najnizszej serii z brazu b8 - Paiste 404 oferowano nie tylko SE hi-hat, ale i np. 22" ride.

 

Ale mimo wszystko musze przyznac,ze Meinl w kwestii rzezbienia dobrych blach z brazu b8 w rozsadnych cenahc rowneiz zaszedl daleko, a moze nawet-jesli idzie o cene-dalej;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że kiedyś Paiste wypuścił tenże model hi hata w serii 200, czyli mosiężnej, "zwykłej", niskobudżetowej serii :smile:

 

To tak chyba bardziej dla żartu i bajeru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowal patent sound wave (pewnie wykupil od Paiste, bo to bylo jeszcze w latach 80"), ale czy w mosieznych blachach to nie wiem:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co powiecie na to ?

 

Nie licząc tego że próbki dzwiękowe z targów zawsze do bani brzmią:) to na prawde Paiste zrobił świetną serie. Najbardziej przypadły mi do gustu crashe. Ile różnych brzmień!!! O hatach i rideach się nie wypowiadam bo jak mówiłem średnia ta próbka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję posłuchać tych talerzy na żywo. Nie było ani ride'ów ani talerzy hi-hat.

Z crashy bardzo dobre są 18" crash i 18" thin crash, ciekawe jest też china 14". Talerze są bardzo ładnie wykonane i wyglądem w sposób oczywisty nawiązują do słynnej serii 2002.

Możliwe że w przyszłości zastanowię się nad jakimś crashem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...