Skocz do zawartości
oles1001

yamaha maple custom vs yamaha maple custom absolute

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między perkusją yamaha maple custom a maple custom absolute. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica to grubość korpusów. Wszystkie serie Yamahy które mają dopisek absolute mają cieńsze korpusy niż analogiczne serie bez tego dopisku. Pewnie są też różnice w lugach i innych pierdołach, ta wydaje mi się najistotniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze. yamaha custom ten starszy model ze zlotymi lugami nie kupuj absoluta a zwlasccza werbla to trzyma sie wszystko na plastikowych lamliwych elementach szukaj starych yamaha maple cystom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich łamliwych elementach mówisz? Jestem posiadaczem Maple Custom Absolute i żadnych tego typu elementów czy braków technicznych nie zanotowałem. Moze mówisz o absolute nouveau?

 

Stare Maple Custom będą na pewno glosniejsze. Moim zdaniem tak czy siak się nie zawiedziesz. Znam oba modele i oba mogę szczerze.polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Yamaha novenau czy jakos tak , strainer w werblu to porażka , taki plastik w tak drogim ( mam miedziany ) werblu to wstyd dla takiej firmy jak yamaha . w byle starym werblu stage custom siedzą o niebo lepsze . Dlatego nie polecam , z kolei te najstarsze yamahy maple - bardzo polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

"Novenau" brzmi prawie jak nazwa dobrego synthopowego zespolu Spandau ballet;-) Zasadniczo jednak dystrybuowany jest model "nouveau", w ktorym byc moze nie wszystko, co nowe jest dobre? Moze Yamaha probuje na swoj sposob zastosowac patenty wczesniej wynalezione przez Pearla (GLX) i zaniechane, a kontynuowane w swoim wlasnym stylu przez Ayotte'a? Slychac rozne opinie, czy ta nowa odslona serii Absolute jest udana. Ja z definicji wole starsze konstrukcje, najlepiej sprzed ery produkcji totalnie masowej.

A te elementy plastykowe w werblu z serii Absolute Nouveau nie sa moze po prostu elementami aluminiowymi, jak obrecze?

 

Roznica pomiedzy seria Maple Custom a seria Maple Custom Absolute zostala wyjasniona. To pewne niuanse w brzmieniu wynikajace przede wszystkim z odmiennych grubosci korpusow (wspolczesnie moze tez odmienne obrecze wplywaja na roznice w brzmieniu), podobnie jak pomiedzy seria Tama Artstar II, a Artstar Custom.

Mysle,ze w pozostalych aspektach (jakosc, trwalosc) sa to porownywalne konstrukcje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam yamaha birch custom absolute nouveau, i tak:

 

- lugi nie są plastikowe, raczej stalowe a nie aluminowe

- wymieniając naciąg trzeba poluzować wszystkie śruby i te lugi zdejmuje się razem ze śrubami. Nie trzeba ich zatem całych wykręcać. Trochę upierdliwe to bo czasami się zaczepiają i przy demontażu/ ponownym montażu.

- obręcze to die cast - odlewane - ponoć lepsze trzymanie stroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były plastikowe lugi w Stage Custom Nouveau - http://www.wembleymusiccentre.com/Catalogue/Drum-Centre/Spare-Parts/Shell-Spares/Yamaha-Stage-Custom-Plastic-Style-Nouveau-Lug-U0037140. W wyższych modelach, jak np. Maple Custom Nouveau, były już metalowe.

 

Te plastikowe były bardzo łamliwe, szczególnie na werblu i Yamaha zdaje się już takowych nie montuje do S.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...