Skocz do zawartości
Gość Anonymous

VdrumLib, Własne zestawy brzmień na TD-6 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z czyms takim jak VDrumLib ?

 

http://www.vdrumlib.com/ lub http://www.vexpressionsltd.com/

 

cytuję: "VDrumLib allows you to create custom drum kit libraries for your Roland V-Drum module. The same simple user interface is employed for all of the following Roland V-Drum modules: TD-6, TD-8, TD-10, TD-10EXP, TD-12, and TD-2 "

 

Ciekawie się zapowiada.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę coś takiego na oczy. Ułatwi to zarządzanie brzmieniami. Programik nie jest drogi więc, można go przetestować. Zresztą jest wersja TRIAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Zgodnie z obietnicą przetestowałem Vdrumlib + rozszerzenia brzmień do mojego TD6.

 

Vdrumlib - wersja darmowa 10-dniowa to pełna wersja programu - można śmiało zasyssać i używać.

Pozwala na:

- pobranie (za pomocą komunikatów SysEx po kablu MIDI) ustawien brzmień z modułu TD do pliku (w celu backupu, zmiany ustawień etc.)

- wgrania własnych ustawień brzmień do modułu TD

 

W efekcie pozwala to na podmianę istniejących zestawów brzmień (ich ustawień) na inne.

 

Z racji, iż dolar nisko stoi, zaintrygowany tematem nowych brzmień zainwestowałem w takie coś : http://www.vexpressionsltd.com/td06.html.

 

Pliki te zawierają szereg nowych brzmień. Są to zamodelowane istniejące zestawy rzeczywistych pałkerów. Lista obejmuje np:

 

1987 Yamaha Rec Custom Birch

Late 80âs Ludwig Cortex

2000 Tama Stagestar

Roland R5 Drum Machine

Steve Smith using Sonor Designers Vital Info

Mid 70âs Maple Thin Shell Slingerland

1963 Premier Vintage

Gretsch Catalina

1991 Sonor Lite

1982 Tama Imperialstar

50âs Trixon Speedfire

Conga, Bongo, percussion set up

Bonham Zep III

1969 Rogers Maple

Trick drums Alum

Abe Laboriel Jr. on DW

Maddona Vogue â TR909

Ayotte Drumsmith 1999

Dennis Chambers- Pearl

Tommy Lee

1943 WFL stagemaster

Greg Bissonette/ Remo

Mike Portnoy on Tama ArtStar II

Steve Gadd â Yamaha Rec Customs

Vinnie Paul â Pantera

Virgil Donati â Premier Artist

Peter Erskine â Yamaha

Deep Purple

Dave Weckl on Yamaha Maple Customs

Gene Krupa

2002 Pearl Masters Birch

Tama Artstar â1992

Joey Kramer â Aerosmith 1970âs

Buddy Rich

DW Collectors series with Bronze Snare

Terry Bozzio

1984 Premier Soundwave

1994 Pearl Export

Neil Peart â Early Tama

Reggae styled kit

Yamaha Tour Custom â Beech/Mahog

Tommy Aldridge â Metal

Mapex Pro M â 2003

1996 DW Satin Oil with Keller Shells

1998 Force 3000 Sonor

Danny Carey â Parabola off Lateralus

Lars Ulrich/ Metallica â Seek & Destroy

Ludwig Super Classics

Yamaha Stage Custom

Gretsch RB Maple

Tama Starclassic

Remo Gold Crown

 

i kilkadziesiąt innych. Rzecz jasna są to przybliżenia bazujące na niemałych przecież mozliwościach TD6.

 

A teraz wrażenia - Bardzo pozytywne! Programiści (bazując na wzorcach) i dosyć wiernie skomponowali brzmienia rzeczywistych zestawów. Szczególnie kilka robi niesamowite wrażenie (które mogę odnieść do reala). Gorąco polecam, za niewielkie pieniądze i niewielki m nakładem pracy można sobie moduł rozbudować i "urealnić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Rzuć info na priva. Jakoś się dogadamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

 

http://0db.cyberdusk.pl/td3editor.rar

 

Edytor dla Roland TD-3

 

Edytor skończony, jeśli ktoś ma możliwość przetestowania go na w/w module, będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

 

Zakładka Mixer: tworzenie zestawów, metronom, tryb coach

Zakładka Rack: Ustawienia wejść triggerów

Uwaga: Rack przywraca ustawienia fabryczne, przed odpaleniem edytora zapisz zmiany, Mixer modyfikuje preset 32

 

zaczerpnięte z

http://www.dzwiek.org/index.php?option=com_fireboard&Itemid=35&func=view&id=7612&catid=17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci kolegi (JanPaw73) otrzymalem "doladowanie" nowych zestawow brzmien do TD6 . Wrazenia sa jak najbardziej pozytywne - tworca bazujac sie na istniejacych brzmieniach banku TD6 skompilowal nowe zestawy. Jak na razie jestem w trakcie testowania - wyglada na to ze mam klopot bogactwa. Widac tu pewna filozofie wykorzystywania roznego rodzaju efektow i poglosow. Zestawy to wiekszosc imitacja "garow" akustycznych i naprawde niektore brzmia wysmienicie-najslabsza strona sa brzmienia tomow(wydaje mi sie ze programista uzyl zbyt duzo efektow,ale to mozna sobie odjac,dopiescic). Generalnie polecam i jeszcze raz dzieki koledze Pawlowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z programem VDrumLib i mam nadzieje ze ktos da rade mi pomoc :) O co chodzi ? - Kupilem modul TD6 z wgranymii nowymi zestawami o ktorych pisal "JanPaw73". Chce go zresetowac zeby ustawic sobie wszystko na swiezo ale najpierw chce zrobic backup tych zestawow zeby ich nie tracic. Mam kabel USB<->MIDI i program VDrumLib. I tu pojawia sie poblem. Klikam na "Receive Sysex Data" w pogramie. Modul wysyla dane (wysylam wszystkie zestawy) a ja zapisuje je do pliki xxxx.syx. Gdy probuje otworzyc ten plik wyskakuje komunikat ze nie mozna otworzyc z nieznanego modulu (kits from unknown module cannon be loaded into a TD-6 module). Wie ktos co moze sie dziac ? Prosze o pomoc i kontakt z osobami ktore bawily sie (z powodzeniem) VDrumLib-em. Pozdrawiam! :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogł by mi ktos dokładnie kork po kroku opisać jak przegrac ustawienia od kumpla z takiego samego modulu? Chodzi mi o sam plik z ustawieniami... Przegranie z modulu kumpla na kompa i potem na moj modul..;]

 

[ Dodano: 20-06-2009, 10:10 ]

V drum lib nie dziala skonczyla sie wersja darmowa..;/co zrobic zeby dzialal??;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy kttoś dysponuje jeszcze presetami vxpression? Ich strona przestała działać kilka tygodni temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem,

stronka vexpressions ciągle funkcjonuje jednak z problemami - raz działa raz nie...

ja zainwestowałem ostatnio w zestaw Gigging Kits dla TD-20 i wrażenia super - tak jak napisano wcześniej, na razie cierpię na nadmiar wyboru:-)

oczywiście można powiedzieć, że płacić 50USD za zestaw to trochę dużo, jednak jak się przeliczy, to przecież wychodzi 1USD za preset, myślę, że da się to jakoś przełknąć:-)

a przy okazji można przyjrzeć się metodologii filozofii modelowania

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie da się kupować presetów pojedynczo :/

Żal mi wydawać prawie 100zł dla kilku zestawów, które bym naprawdę chciał...

 

edit:

kurde, ten zestaw "Master 50" naprawdę kusi >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie da się kupować presetów pojedynczo :/

Dogadaj się z kimś, kto już zakupił te presety i pewnie wgrasz je za niższą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Nie.

 

[ Dodano: 01-02-2011, 15:28 ]

Niestety nie ma, vst mają to do siebie, że potrzebują hosta który będzie je kontrolował, w tym wypadku jest to laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko szukałem i dowiedziałem się o czymś takim jak "V-Machine" do odtwarzania wtyczek vst

np taka stronka: http://www.djshop.pl/k5,studio/i5522,sm-pro-audio,sm-pro-audio-v-machine.html

albo taka:

http://pro-audio.musiciansfriend.com/product/SM-Pro-Audio-VMachine-Standalone-VST-Player?sku=241884

albo taka:

http://www.musicandmore.pl/Wyszukiwarka/szukaj.ramie/produkt.4931.Pro-Audio-V-Machine/

Ciekawy wynalazek i ciekawe czy to fajnie się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Przyznam szczerze, że nie słyszałem wcześniej o takich wynalazkach, bardzo fajne znalezisko, co nie zmienia jednak faktu, że to jest nadal host vsti, nie bezpośrednio wgrane w moduł brzmienia. Po za tym w 1GB dużo tych brzmień nie zmieścisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Rolanda td-6 i chciałbym go rozbudować o wyżej wymienione zestawy. Czy ktoś z was ma te brzmienia i za odpowiednią opłatą podzieliłby się nimi ze mną?? Jeśli ktoś mógłby to zrobić to bardzo proszę o kontakt na priv. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję tych dodatkowych zestawów do td6v. Czy ma ktoś te zestawy i mógłby się nimi podzielić?

Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...