Skocz do zawartości
KEDZIO

Case na Hardware domowej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy Ci się opłaca robić. Jeżeli chcesz w technologii flight case to oszczędziśz tylko na robieniu case na full wypasie. Niedawno skończyłem budowę flight case o wymiarach 72x55x45 i cena za materiały przekroczyła lekko 400 zł. Za taki sam case zapłaciłbym pewnie z 600-700 zł, jak nie więcej. Ja projektowałem wszystko na wymiar i ze skomplikowanym systemem przegródek więc cena mogłaby jeszcze wzrosnąć. Jeśli chcesz coś pół pro to polecam millenium trolley bag. za 220 zł dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszkę temat. Można zrobić case w technologii flight taniej o ile... posiada się troszkę materiałów, ma się dostęp do narzędzi i troszkę smykałki. Zrobiłem ostatnio trzy case'y w dużej części z materiałów z odzysku, niepotrzebnej sklejki, odpadów płyty Dibond (dwie warstwy aluminium z warstwą PCV pomiędzy). Wykorzystałem resztki farby i impregnatu do drewna. Niektóre typowe oryginalne elementy stosowane w ,,firmowych" flight case'ach zastąpiłem kilkukrotnie tańszymi i wcale nie gorszymi jakościowo konstrukcyjnie odpowiednikami np: kątowniki aluminiowe kupiłem w sklepie z wyrobami hutniczymi za kilkanaście złotych za kilogram.

Z oryginalnych elementów kupiłem jedynie: zamki, uchwyty, profil zamykający, narożniki, nóżki zawiasy i klamry. Zrobiłem tak ostatnio case na dwa werble, case na hardware i walizkę na ,,elektrownię". Po obliczeniach kosztów mogę stwierdzić, że bardzo się opłacało ale kosztowało sporo pracy, czasu i kilka drobnych skaleczeń i kontuzji

d5726b1caadbebd7m.jpg

 

035c43ddfe41e12dm.jpg

 

b1a9af9d29334f8cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, również zrobiłem kilka podobnych o różnych rozmiarach, większość materiałów z odzysku, derma na obicie z hurtowni a całość okuć zakupiona na necie http://case-pack.istore.pl/pl/okucia.

Kątowniki za grosze w hurtowni aluminium.

wychodzi taniej.

Ponieważ mam specjalistyczne maszyny robota to najkrótszy czas całej akcji.

Do case aluminiowego użyłem płyt offsetowych naklejonych na sklejce. Płyta taka o wymiarach np 70x70 cm to koszt ok. 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej. sam przymierzam się do zrobienia pod własne potrzeby skrzyń na hardware i elektrownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...