Skocz do zawartości
sanio

Bębenki do cięższych brzmień. Budżet ok 5,5 tys. zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zupełnie jak w temacie. Potrzebuję znaleźć bębny do cięższych brzmień (metale i te sprawy). Na bębnach gram już parę ładnych lat, ale nigdy nie zagłębiałem się w temacie sprzętu. Proszę polećcie coś do kwoty ok 5,5 tys. PLN. Przeglądałem różne oferty, ale jakoś nie wiem na czym stanąć. Najlepiej, razem z tomholderami, aby postawić i grać ;)

 

Pozdrawiam,

Sanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem różne tamy i znalazłem takie coś. http://allegro.pl/perkusja-tama-starclassic-maple-profesjonalna-i4176966942.html Rozmiary tomów moim zdaniem są ok. Tylko nie wiem co do głębokości centrali. Nie za płytko ? Tak samo drugi typ to http://allegro.pl/pearl-masters-mmx-22-10-12-14-16-i4183898412.html Polecacie któreś z tych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tamę. Robiona w Japonii, jeden bęben więcej - Starclassic, to zajebiste beczki.

 

Jeśli chodzi o głębokość BD, to szesnastka w zupełności wystarczy. Dołu będziesz miał dość, a do tego wzrośnie selektywność. A tę, docenisz jak będziesz naparzał na twinie. :)

 

Bierz Pan Tamę. Będziesz Pan zadowolony. :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razal > e... gdzie Ty widzisz o 1 beben wiecej w tamie? oba sety maja po 4 przejscia (2 tomy 2 flory). zachwalasz centrale glebokosci 16" ale nie zwracasz uwagi, ze te glebokie tomy po prostu beda... buczec? ('ogon' ciagnie sie za takim bebnem ze hoho...)

 

jesli dobrze pamietam nasz forumowy kolega inferno87 sprzedaje fajna tame - brzozowy starclassic - 8, 10, 12, 14, 22. wbrew pozorom takie nieduze bebenki tez sie nadaja do ostrej muzy (patrz: yattering)

 

a brzoza bedzie do mientkiego tallu bardziej pasowac niz klon...ostrzejsza po prostu.

 

pozdrawiam,

Jacek

 

PS. poszukalem i znalazlem: link do starclassica naszego kolegi inferno87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Glebokosci tradycyjne daja moze wiecej selektywnosci,a glebsze projekcji, jak to mowia uczeni w tych sprawach,ale ze zaraz te glebsze beda buczec?

Przeciez ta Tama Maple ma rozmiary standardowe.

 

A czy klonowe czy brzozowe... Dla mnie to nie ma wiekszego znaczenia, byle byly dobre. Pamietajmy jednak,ze Starclassic a Perfomer to nie te same bebny. Klasyczny Starclassic - byl w wersji Maple i Birch i mial bardzo cienkie korpusy (zwykle bez wzmocnien), natomiast Perfomer byl seria bardzo srednia, z roznych sklejek produkowana, aktualnie Performer jest "podkrecony" jakosciowo - brzozowy badz B/B, ale ma, zdaje sie, grubsze korpusy niz np. Starclassic Birch.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do metalu to raczej jakas brzoza to raz a dwa...plytkie tomy sa zajebiste. jak glebokie to tylko takie jak mial stary masters. z nowych bebnow nie ma co.

takie tam moje zdanie ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Nie wiecie jak cenowo stoi teraz Starclassic w konfiguracji 8, 10, 12, 14, 22? 
Znajomy ma do sprzedania i nie wie ile może za to sobie krzyknąć. Bębny są w kolorze czerwonym (taka wisienka) i mają obręcze w kolorze złotym.

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...