Skocz do zawartości
Voytec

Co to za Ride Zildjiana ???

Rekomendowane odpowiedzi

Przed ostatnim czyszczeniem niewiele zostało napisów. Ride ma 20" i waży 2850g. Z tego co szukałem, a niewiele zdołałem ustalić to może to być Zildjian Avedis Rock lub stary A Custom jakiś tam ciężejszy lecz nie jestem tego pewien. Ciężko znaleźć blachę która ma podobny wzór toczenia. Jest to gruba blacha. Bell ma dosyć mały jednak głośny i wyrazisty. Ridowany ma jasne brzmienie. Crashowany żeby dobrze zabrzmiał trzeba mocno przyłożyć i to niestety jest bolączką ponieważ gram delikatną muzykę z pogranicza bluesa, blues-rocka i jazzu i proszę was o pomoc bo muszę ustalić cóż to takiego ponieważ chcę ją zamienić na coś znacznie delikatniejszego.

Zdjęcia w linku. Dwa są przed czyszczeniem.

 

https://picasaweb.google.com/107248329305061107376/ZildjianRide20?noredirect=1#6011413924373634226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zdjęcie całego talerza. Na pewno nie jest to ani seria A ani A Custom. To talerz z brązu B8, może Scimitar, albo Edge, ale raczej ten drugi

 

Zildjian Edge:

 

http://en.audiofanzine.com/crash-cymbal/zildjian/Edge-RazorCrash-16%27%27/medias/pictures/a.play,m.200173.html

 

 

Zdjęcie całego talerza poka, żeby kucie było widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy b8... B8 są bardziej...brazowe a b20 złote lub szare tak na chłopski rozum mówiąc czyli bardziej mi to na b20 wygląda jednak. No ale mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wykończenia. I tak np. B8 polerowany na wysoki połysk daje lekko czerwony odcień, w wykończeniu tradycyjnym bardziej żółty, natomiast B20 polerowany jest miodowy, a tradycyjny bardziej szary :biggrin:

 

No i światło robi robotę, a zdjęcie kolegi jest pod światło.

 

Trzeba jednak obadać blaszkę pod kątem kucia, a nie samej grawerki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link jest do albumu więc powinno wyświetlać wszystkie zdjęcia, przynajmniej mam taką nadzieję bo dałem publiczny. Jeśli jest inaczej to dajcie znać.

Ride to raczej b20. Kupiłem perkę z całym zestawem blach Zildjana: H-H A Custom, crash jakiejś starszej serii K. Więc gość lipy raczej nie robił. Dostał zestaw od cioci z USA. Dbał o blachy i czyścił często co niestety spowodowało brak napisów. Kupując byłem jeszcze laikiem i cieszyłem batona że mam Zildjiany. Tylko żałuję, że nie spytałem go wtedy co to konkretnie za serie. Niestety nie mam z nim kontaktu i ciężko odszukać bo po zestaw pędziłem prawie 300 kilometrów na jakaś wioskę pod Krakowem lecz nie pamiętam jaką.

 

[ Dodano: 09-05-2014, 17:41 ]

To fakt światło było dobre, ale ona tak naprawdę wygląda w rzeczywistości. To chyba jakieś wykończenie brilant. Tak przynajmniej stwierdził kolega doświadczony bębniarz lecz co to za ride to już nie powiedział :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty lordmisior tam jest strzałka w prawo i lewo:P

 

Człowiek uczy się całe życie ;)

 

To jednak seria A w Briliant'cie ;), chyba, ze jest tak wypolerowany.

 

Może to być Zildjian A Mini Cup ... Ride (?) Widać nawet częściowo napis "Mini Cup" i cos tam jeszcze. No i bel jest mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypomina tego. Tylko, że Sweet to mój chyba nie jest. Sweet jest cieńszy i duuuuużo lżejszy, ten ma 21" i waży 2446g.

 

http://www.ebay.com/itm/GREAT-SOUNDING-MELLOW-Zildjian-21-SWEET-RIDE-EXCELLENT-CONDITION-/221427884936

 

[ Dodano: 09-05-2014, 18:40 ]

Ty lordmisior tam jest strzałka w prawo i lewo:P

 

Człowiek uczy się całe życie ;)

 

To jednak seria A w Briliant'cie ;), chyba, ze jest tak wypolerowany.

 

Może to być Zildjian A Mini Cup ... Ride (?) Widać nawet częściowo napis "Mini Cup" i cos tam jeszcze. No i bel jest mały.

 

 

Tak, człowiek się uczy całe życie :razz: Nawet nie wiedziałem, że jest Zildjian Mini Cup.

 

[ Dodano: 09-05-2014, 18:46 ]

Czy to stateczne zdanie Mini Cup ???

 

I ile to możne być warte lub za co mogę zamienić ? Przyznam, ze myślałem o Sabian 20" AAX Stage Ride Cymbal lub coś z Anatolianów, obstukiwałem je w sklepie i kilka zrobiło pozytywne wrażenie. Przyznam, że posiadam też crasha Anatolian Baris 15" Medium i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem o Sabian 20" AAX Stage Ride

Dobrze się zastanów, bo to według mnie jeden z gorszych ride'ów z tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem o Sabian 20" AAX Stage Ride

Dobrze się zastanów, bo to według mnie jeden z gorszych ride'ów z tej serii.

 

Szczerze przyznam, że mój ride jest trochę kozacki i ma je...ęcie tylko, że ja gram delikatnie i kiedy tylko riduje jest jeszcze ok. i bel ma fajowski, jasny i czytelny dźwięk lecz kiedy chciałbym jechać ciągłym crashem lub zaakcentować crashem to nijak to się ma do blues-rocka. Do metalu i ciężkiego rocka wyśmienity. Może ktoś z ciężej grających popełnił błąd i kupił za cienką blaszkę i by się zamienił bo ja mam jej hałasu dość ;) i dlatego delektuję się nawet miłym dźwiękiem Sabiana AAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Zildjian Avedis Mini Cup Ride (widać nawet napis na którymś ze zdjęć), miałem podobnego i sprzedałem jakoś za 400zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam próbki brzmienia, niestety od właściciela tej blaszki jej nie dostane i szukam w necie :d

czy to będzie to?

:???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ten niebieski koc i dobre słoneczko za oknem zmienia trochę faktyczny wygląd lecz nie wiele. To oczywiście blaszka pewnie gdzieś z lat 80tych. Gram z przerwami i to dużymi w dodatku raczej amatorsko. Blacha naprawdę zadbana i nie wytłuczona, więcej leżała w pokrowcu i ściereczką przecierana. A B8 to na pewno nie jest daje głowę, że to B20

W linku są dwa zdjęcia przed ostatnim czyszczeniem środkiem Dunlop

https://picasaweb.google.com/107248329305061107376/ZildjianRide20?noredirect=1#6011413924373634226

 

Próbki dźwiękowe dokładnie tej blaszki. Grane bardzo delikatnie bo taki rodzaj muzy gram. Nagrania z koncertu......proszę bardzo :razz:

 

 

 

 

Od 0:40 następnie 8:05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutaj grany bardzo delikatnie.

 

 

 

 

 

 

Od 6:43

 

 

 

 

 

 

Od 3:51 a następnie 5:35

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakycznie tochę jak by w czerwień wpadała na wiekszosci zdjeć, ale to raczej złudzenie. A z bliska robione fotki to czerwony Kodak się odbija w bellu :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...