Skocz do zawartości
the faceless 1

Zildjian - laminowana brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie spodziewałem się, że kiedyś napiszę coś podobnego.

Zawsze byłem fanem pałek Zildjian, choć ze względu na słabą dostępność w Polsce i astronomiczne ceny nie kupowałem ich często, preferując Vic Firthy.

 

Generalnie moim ulubionym modelem jest sygnatura Chambersa, a kiedy pojawił się model z nylonową główką byłem wręcz wniebowzięty.

 

Z racji tego, że "mój" sklep jest chwilowo zamknięty udałem się do katowickiego Riffu. Tam niestety Viców niet, więc jako ciekawy nowinek kupiłem trzy pary Zildjianów 5A Heavy z laminowanej brzozy. Jak na swój rozmiar b. ciężkie. Pamiętałem też, że brzozowymi pałami grał Mangini. Ergo pomyślałem - będzie ciekawie.

 

Po dosłownie trzech dniach jedna pękła - odpadła główka plus ok. 2cm trzonu.

No nic, zdarza się. Druga para rozleciała się po pół godziny, trzecia takoż.

 

Ja rozumiem, że pałki to element "eksploatacyjny", ale bez jaj, żeby pałki za 52zł nie wytrzymywały godziny grania! Zastanawiam się wręcz, czy nie odnieść ich do sklepu, choć nie wiem jak na to zareagują. Jednak warto czasem trzymać się przyzwyczajeń.

 

Zildjian zaliczył ciężką wtopę. Gdyby Was kusiło na pałki z laminowanej brzozy, to polecam zachować paragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sygnatury Manginiego mam tak długo, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć w jakim roku je kupiłem, ale na pewno przed 2011 :P

 

Może się poniżyli tak jak Remo ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy narzekasz na pałki zildjiana. Mi pałka złamała sie przy pierwszym uderzeniu w crash... 10 minut grania... I to z hikory.... No i bez przesady ze nie miałem techniki ale no dosłownie 10 minut!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje sygnatury Manginiego mam tak długo, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć

No i takie wrażenie sprawiały po pierwszej godzinie. Twarde jak kamień, ciężko było dojrzeć jakiekolwiek uszkodzenia od blach, czy wgniecenia od rimshotów. Też myślałem, że będą nie do zarżnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje sygnatury Manginiego mam tak długo, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć w jakim roku je kupiłem, ale na pewno przed 2011 :P

 

bo grasz jak conchita zamiast po męsku przywalić :)

 

ja pałki rozwalam średnio w miesiąc ale od rimhsotów wióry lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te pałki w reku i potwierdzam, ze są dość ciężkie..

Zauważyłem natomiast inną rzecz -..jest różnica w brzmieniu grając pałką w poprzek klejenia i wzdłuż.

Inaczej -..jeśli uderzasz pałką w miejscu gdzie główka ma lity owalny, materiał to gra bardziej stłumiona niż gdy ja obrócisz o 90 stopni i zagrasz główką w miejscu gdzie są te charakterystyczne linie klejenia brzozowych fornirów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupilem dzisiaj. Wytrzymaly pierwsza godzine grania, wiec widze ze juz jest ok :)

Zaskoczyly mnie swietnym soundem, a rimclick to juz totalny kosmos.

 

Mam 6A i porownaniu z podobnym modelem z hickori sa bardzo ciezkie. Juz widze, ze wymuszaja luzniejsza gre, w przeciwnym razie, czuje sie jakbym z nimi walczyl.

Jezeli nie rozpadna sie przedwczesnie (normalnie na palkach gram kolo pol roku), to mozliwe ze beda to moje ulubione paleczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...