Skocz do zawartości
szymek

WADLIWE REMO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Na powszechnie znanej i lubianej grupie - Polish drummers - często przewija się problem wadliwych naciągów REMO coated. Chociaż mnie ten problem nie dotyczy, napisałem do dystrybutora - GEWA polska - i otrzymałem informację, że przyjmują oni reklamacje od sklepów muzycznych które zaopatrują. Więc jak ktoś trafił na wadliwy naciąg - próbujcie wymienić w sklepie, jak nie przyjmą to walcie do dystrybutora, sprawa nie jest przegrana, a zawsze zostanie Wam te 200 zł w kieszeni (jakby kupować cały set coated). Miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście życzę powodzenia z taką reklamacją. Jeśli ktoś myśli, że przyjdzie do sklepu z naciągiem na którym powłoka (bo domyślam się, że o to chodzi) zeszła po godzinie grania i od ręki dostanie nowy naciąg to radzę zejść na Ziemię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z powlaka na naciagach jest chyba globalny wszedzie o nim pisza. Ja kupilem niedawno ambassadora i po czterech probach nie ma juz powloki wczesniej uzywalem Hd dry i G2 przez dluzszy czas i nic sie nie dzialo. Ciekawe co z tym zrobia bo chyba nie wycofaja calej partii globalnie, swiadomosc problemu zapewne maja. W uk z taka reklamacja nie ma problemu wymieniaja od reki....na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilem niedawno ambassadora i po czterech probach nie ma juz powloki wczesniej uzywalem Hd dry i G2 przez dluzszy czas i nic sie nie dzialo

Ja z kolei mam na werblu Emperor X Coated i żadnych śladów ubytku powłoki, a z kolei na G2 w jednym (co prawda tylko troszkę) miejscu zeszła i to na floorze... na tomach jest ok. Naciągi o podobnym czasie użytkowania. Więc może nie jest to wina ogólnie technologii, a tylko wadliwych partii, które się zdarzają z różną częstotliwością. I w tym przypadku byłaby jednak realna szansa na wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CS-a i po 1h grania na samym werblu pożegnałem się z coated na 50% kropki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, warstwa powlekajaca naciag ma prawo sie zdzierac (w tradycyjnej powloce - nie mowie tutaj o naciagach barwionych takich smoot white czy suede)

 

wszystko zalezy od: intensywnosci uderzen, ich sily, techniki, materialu z jakiego jest glowka palki, stanu technicznego glowki - jesli jest szorstka (np. drewniana glowka ma ubytki) to warstwa bedzie sie zdzierac szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, warstwa powlekajaca naciag ma prawo sie zdzierac

 

ale nie po 1 h jak u kolegi powyżej, czy po tygodniu jak ostatnio u mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MicMart,

gram wylacznie na membranach Remo juz od kilku dobrych lat - nie zauwazylem spadku jakosci powloki powlekajacej naciagi typu 'coated' (gram zazwyczaj na emperorach - zarowno na werblu jak i TT/FT)

 

z drugiej strony mozna trafic w sieci na zagranicznych forach na podobne zgloszenia innych uzytkownikow Remo - moze chodzi o jakis konkretny model? warunki magazynowania i przechowywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(gram zazwyczaj na emperorach - zarowno na werblu jak i TT/FT)

 

Wydaje mi się że ten problem emperorów nie tyczy, problem pojawiał się w ambassadorach najczęściej ja miałem tak z naciągiem z kropką, że coated odpadał od razu i nic do tego nie ma technika gry, pałki czy cokolwiek. po prostu albo wada. albo jakieś podróby trafiły na rynek nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widać, że coś dopadło Remo, ja w każym razie straciłem już zaufanie do Remo i przerzuciłem się na razie na evansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np. z kolei pinstripe coated na tomach długo wytrzymały bez przetarć. Po jakimś czasie pojawiły się malutkie "otworki" ale mogły też powstać podczas czyszczenia naciągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z warstwą coated naciągów Remo isternieje, jest potwierdzony przez pracownika firmy, chodzi o większość partii z roku 2012-2013, kombinowali coś ze składem mikstury przez co trwałość spadła do kiklu minut,

U mnie sprawa potoczyła się następująco, napisałem maila do polskiego dystrybutora- zero odzewu, napisalem maila do pracownika Remo w USA, od razu poprosił o zdjęcia i obiecał że pokrywa to gwarancja, po przesłaniu zdjęć i po 2 tygodniach oczekiwania dostałem sms-a od polskiego dystrybutora, że nowe naciągi są w drodze do mnie. Mam więc zapas nowych (starych bo z partii 2011) naciągów.

 

Osobiście cieszy mnie to niezmiernie, bo nie chiał bym się przesiadać na plastikowate Evansy czy martwe aquariany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warstwa warstwą, ale ostatnio miałem dwa przypadki (12" i 13"),

że naciągi Remo "wyszły" ze swoich aluminiowych obręczy,

po kilku dniach użytkowania.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak bardzo wszystko staje się ECO i coraz większy nacisk jest kładziony na produkty proekologiczne w tym tez doszukiwałbym się problemu, który może stać się powszechny także w naciągach.

 

Sytuacja jest podobna jak w lakierach samochodowych. Nie jestem specem w tej materii, ale dawniejsze lakiery były dużo twardsze niż obecnie stosowane lakiery wodne, które porysować jest niezwykle łatwo.

 

Niedługo dojdzie do tego, że warstwa coated będzie musiała się składać w 50% ze sproszkowanych zmielonych liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho, czyli robimy zapasy i za kilka lat bedziemy sprzedawac ;] tak jak zarowki 100W .. eh ta UE ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio gdy kupiłem Remo Ambassador Snare na dół to naciąg był w jednym miejscu lekko, jakby to powiedzieć, odstawał od swojej obręczy lecz mimo to go założyłem. Gdy chciałem go jednak mocniej nastroić niestety pękł. To już drugi Ambassador Snare który pękł na moim werblu (z pierwszym było wszystko w porządku, nic nie odstawało), a fabryczny naciąg Pearla mocno nastrojony ani myśli pękać. Może jakaś alternatywa dla Remo Ambassador Snare ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...