Jump to content
piotrek2204

Który ride wybrać ?

Recommended Posts

Hej!

Cos sie mi zdaje, ze tak sobie mieszasz radosnie blachy o dosc mocno rozniacych sie charakterystykach...

Skoro masz ok. 400 zl, to moze poszukaj jakiegos uniwersalnego klasycznego ridea? Da sie znalezc (moze trzeba bedzie cos dopalcic) jakiegos Zildjiana Avedisa badz Paiste 2000/Alpha, Sabiana AA, dobry Meinl tez nie ejst zly, ale mysle,ze za ok. 400 zl mozna nabyc lepsza serie niz Meinl Classics (Raker, Amun, MB10/12-Soundcaster)...

Anatoliany, zdjae sie, trzymaja dobry poziom, jak na tureckie produkcje, ale kazdy egzemplarz moze sie dosc roznic od siebie, nawet w ramach jednej serii.

Pozdrawiam

Powiem szczerze ze 400 zl to juz jest gorna granica jaka moge poswiecic. Moze ma ktos do sprzedania jakis ciekawy ride w dobrej cenie ? :)

Za 400 mogę Ci sprzedać czadową i unikatową blachę - Zildjian Z (nie mylić z Z Custom) Light Power Ride 20". Nazwa trochę dziwna, jednak w rzeczywistości to jest blacha w okolicy medium czy medium heavy.

Srednio podoba mi sie brzmienie tego Zildjiana Z, poza tym wolalbym cos tańszego w okolicy 300-350 zł Kurde, a moze pst 5 ?

W tych pieniądzach możesz dostać znacznie lepszą blachę niż PST5. Jak popatrzysz na alledrogo, to znajdziesz tam oferty takich blach jak Amedia, Alchemy, Istanbul. Nawet jakiegoś Avedisa można dorwać, tylko naprawianego po pęknięciu.

PST5 to dobre blachy w swojej klasie, ale to jest ciągle entry level.

adamsz, piszac alledrogo, masz na mysli allegro ? :D o jakich dokladnie serii moglbym szukac z amedii, alchemów i istanbul ? :)

Engram, mozesz podeslac mi foty na piosek2204@gmail.com

Srednio podoba mi sie brzmienie tego Zildjiana Z, poza tym wolalbym cos tańszego w okolicy 300-350 zł Kurde, a moze pst 5 ?

Hej

Bo to warto oszczedzic 50 czy 100 zl, a kupic cos, co daje mniejsza gwarancje jakosci?

Np. seria Zildjiana Z, to bardzo dobre blachy, tak jak Avedis, tyle ze do ciezszych brzmien, choc nie tylko - perkusista Queen tez ich uzywal z powodzeniem (ride badz crash).Seria Paiste 2000 rowniez zacna, do szerokich zastosowan, ale glownie "elektrycznych", gdyz to blachy dosc "stanowcze" i jasne.

Powinien tez byc wysyp ofert "turkow" w cenie do 400 zl.

Pozdrawiam

adamsz, piszac alledrogo, masz na mysli allegro ? :D o jakich dokladnie serii moglbym szukac z amedii, alchemów i istanbul ?

Czytasz w moich myślach ;)

Konkretnego modelu czy serii Ci nie polecę. Uwzględniając ograniczenia budżetowe sprawdź co jest, a jak coś znajdziesz to wtedy rozkminiaj czy ten model się nada. Z wymienionych firm to właściwie wszystko będzie lepsze od PST5.

Ja byłem skrajnie uprzedzony do Piaste'ów. Jednak brać perkusyjna zdziałała cuda i przekonała mnie do nich :) Jako pierwszego zakupiłem Paiste 802 Plus Ride 20" i brzmi całkiem nieźle, jest rozmyty, a jednocześnie dość dobrze skupiony. Bell daje rade jednak mógłby być lepszy. Cena: 300 zł, w tym przesył. Warto szukać na OLX i Allegro :P

Z tych co podałeś moim zdaniem Sabian jest konkretny, zwłaszcza w wersji Rock.

Z wymienionych firm to właściwie wszystko będzie lepsze od PST5.

Chcesz powiedzieć, że każda z blach Amedii, Alchemy czy Istanbula będzie lepsza od PST5? Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Twój post czy też zastosowałeś skrót myślowy i dlatego to tak brzmi... W innym wypadku musiałbym stanowczo polemizować...

piotrek2204, poważnie rozważ propozycje koleżanki Engram, Paiste 2000 to bardzo zacne blaszki... Jeśli trafią w Twoje gusta (a powinny), to starczą Ci do końca życia :)

Z wymienionych firm to właściwie wszystko będzie lepsze od PST5.

Chcesz powiedzieć, że każda z blach Amedii, Alchemy czy Istanbula będzie lepsza od PST5? Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Twój post czy też zastosowałeś skrót myślowy i dlatego to tak brzmi... W innym wypadku musiałbym stanowczo polemizować...

piotrek2204, poważnie rozważ propozycje koleżanki Engram, Paiste 2000 to bardzo zacne blaszki... Jeśli trafią w Twoje gusta (a powinny), to starczą Ci do końca życia :)

Chodziło mi o te blaszki, co akurat są na alledrogo, a nie wszystkie jakie tylko istnieją :)

I dołączam się do rekomendacji Paiste-a 2000. Bardzo dobra blacha, jeden z najlepszych ride-ów jakie znam.