Skocz do zawartości
drummer06487

Prośba o wyjaśnienie...... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko może troszkę dziwne ale niewiem jak mam się do tego odnieść...

 

Słyszałem od kogoś (prawdopodobnie to przeczytano wiadomo gdzie) takie zdanie coś tam o ustawieniu footboardów itd. Domyśliłem się że z jakiegoś tam magazynu perkusyjnego (chyba perkusisty), zagłębiłem się w temat i doszedłem do wniosku że niewiem jak mam się do tego zbytnio odnieść: ,,Jeśli nasz setup jest prawidłowy,napięcie sprężyny zrównoważy ciężar naszych nog, a bijaki nie oprą się o membranę...'' Nigdy się jakoś nad tym nie zastanawiałem ale w końcu każdy chce grać na dobrze wyregulowanym sprzęcie ;) , kombinowaliśmy na wszystkie sposoby by tak było ale nie można, w czym leży problem? Czy może brać przez pół takie wyjaśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to to było zdanie z artykułu Łukasza Krzesiewicza - "Metale stóp ciężkich", w którym Łukasz tłumaczy aspekty grania na podwójnej stopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze pamiętam, to to było zdanie z artykułu Łukasza Krzesiewicza - "Metale stóp ciężkich", w którym Łukasz tłumaczy aspekty grania na podwójnej stopie.

 

Tak to mogło być to , chodzi to raczej o pozycję wyjściową,czyli same ułożenie stóp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest moje pytanie; jeśli chodzi o pozycję wyjściową czyli najpierw heel down co mogę mieć zle ustawione że nie jest to tak idealnie jak w tym zdaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idealnie jak w tym zdaniu?

 

Masz mieć tak ustawione żeby ci się dobrze grało. A karabinek w tempie 666mph męczył po ok połtorej godziny :) A tak poważnie to popatrz na idealną pozycje Inferno za zestawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie do końca. Nienawidze np mówienia że hihat do grania rocka musi być wysoko żeby został zachowany kąt między nim a pałką ok 30-45 stopni. Wtedy brzmienie jest najlepsze.... Tak i z tym. Takie gadanie troche. Ustaw tak żeby chodziły tak samo ciężko(lekko) i tyle. Znajomy gra na flakach i ciężkich, daleko odchylonych i gibających się bijakach i jedzie tempa nie gorzej niż drugi który ma waśnie ciężkawo,bijaki bliżej w ogole. Pomyśl czy jakbyś tego nie przeczytał to byś nie miał tego problemu tylko ustawił byś jak napisałem wyżej czyli pod swoją wygode i by było a tak to tylko nie śpisz po nocach i myslisz nad bliskością bijaka i naciągu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdaje mi się czy jest zmiana tematu? Cały hardware itd ustawia się pod siebie,tylko chodzi mi,że każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z twinem....i chodzi mi że nawyki ciężko jest potem zmienić,więc zaczynając chyba lepiej ułatwiać sobie naukę a nie utrudniać. Sądzę że troszkę wiedzy też mam,bo nie gram pół roku,tylko 4 lata,z czego 2 konkretnie,ale chyba wiedzy o perce nigdy nie za mało tak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...