Skocz do zawartości
dżawol

MASZ NIEOGRANICZONY BUDŻET NA BĘBNY .

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba że ktoś ma wizję stworzenia zupełnie nowych bębnów, inne rozwiązania technologiczne, więc zamiast wybierać z dostępnych opcji pragnie stworzć nową ;-)

 

Ja osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałem

Jeżeli już "bujam w obłokach" to bardziej w temacie z kim i jak gram (szczególnie jak... przy moim amatorskim graniu można wiele marzeń zbudować..)

 

A na czym... aaaa tam, nieważne :-)

 

Ale, miło poczytać o Waszych marzeniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nieograniczonym budzecie kupil bym sobie wiekszy i wygodniejszy samochod do wozenia sprzetu .

 

Wciskanie gratów do mojego "malenstwa" bywa uciazliwe :P

 

Wogole ten temat podsyca " próżność " :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wozicie swój garunek , to jest jeszcze inny temat .

Ale czy nasze marzenia i dążenie do jakiegoś celu , podsycają próżność ? Nie o fabryki tu chodzi , lecz o bębenki , które chciałbym mieć , a na które mnie nie stać i których z różnych powodów nigdy nie będę miał .

Marzenia to wyobraznia , a ta wielce przydatna jest w tworzeniu muzyki. A muzyka bez tempa , rytmu i BĘBNA czym jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Skoro "beben to beben", to po prostu poprosze dowolny zestaw z najlepszych lat 50/60" Rogersa (Cleveland/Dayton) badz Ludwiga (koniecznie sprzed ery malowanych na bialo wnetrz, ewentualnie z poznych 60") lub Slinga z lat wczesnych 60", ostatecznie z okolic polowy lat 70"najlepiej, gdyby sklejka byla z zawartoscia drewna mahoniowego, gdyz beben mialby przede wszystkim mi sprawiac przyjemnosc cieplym, ciemniejszym brzmieniem; do zadan szeroko estradowych/rockowych, to sie nadaja prawie kazde dobre wspolczesne bebny:-)

Camco jest tak niewiele,ze pozostawie je do obdarowania Bebniarka i jeszcze paru bardziej ode mnie godnych porzadnych ludzi ;-)

I jak najbardziej w konfiguracji B. Richa (mysle,ze to bardzo uzyteczna konfiguracja), ale zadowole sie tez "mniejsza" rozmiarowka, z bebem basowym 22". jak juz wspomniaelm, dla tego mistrza na pewno, niezaleznie kto i kiedy dostarczl mu bebny, musialy to byc bebny najlepiej wykonane.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:-)

 

badz Ludwiga (koniecznie sprzed ery malowanych na bialo wnetrz, ewentualnie z poznych 60")

 

a dlaczego ? wiesz że te na biało malowane właśnie uchodzą za najlepsze ? niestety są też najdroższe o czym się sam przekonałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej!

Bo cos mi mowi,ze nieprzypadkowo zaczeli je malowac po boomie the Beatles ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

Kupując swoje pytałem kolekcjonera o to czym się różnią, i nie różnią się prawie niczym, mam werbel z 1960 i jest w nim tak dużo niedoróbek że aż strach, za to brzmi nieziemsko.

Prawda jest taka że wszystkie firmy malowały kadła żeby zatuszować niedoskonałości :) to prawda :) ale ... przecież liczy się brzmienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Gdyby tak uznac, to by oznaczalo, ze Sling jest najporzadniejszy, bo nie mial nic do ukrycia...;-) A przeciez Rogers malowal od wewnatrz nieprzejrzysta farba kadla od lat, wlacznie z tymi latami, co do ktorych przyjmuje sie,ze produkowal wtedy najlepsze bebny..., natomiast Ludwig tylko w pewnym okresie i to w okresie, kiedy nie musial sie az tak starac, z uwagi na efekt the Beatles. Podobnie Zildjian w tamtym okresie zarzucil w zasadzie reczne fazy produkcji Avedisow (pozostawil tylko reczna obrobke finalna).

Reasumujac, poprosze dobre bebny "z tamtych lat", w ostatecznosci rowniez te Ludwigi "malowane na bialo" - a najlepiej to dwa modele - wczesniejszy matowy i pozniejszy "malowany" do porownania.

Niemniej ejdnak kolega bedzie mial budzet nieograncozny, wiec wolalbym cos Rogersa/Slinga z przelomu lat 50/60" i do plowy lat 60'; oczywsicie w mozliwie najlepszym stanie ;-D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie to co mam bardzo mi odpowiada... :)

 

Bębny Pearl BLX (22x16, 10x10, 12x10, 13x11, 16x16)

Stopa DW 5002

Rama Dixon

 

 

 

GDYBYM MIAŁ NIEOGRANICZONY BUDŻET, chciałbym jeszcze wymienić blachy i byłyby to Sabiany:

- 14" AAX Stage lub 14" AA Fusion hat

- 18" AAX Metal Crash

- 12" AAX Splash

- 18" AA Rock Crash

- 19" AAX Xplosion Crash

- 19" AAX Xtreme China

- 14" HH Fusion Hi-hat lub AAX Metal (zamknięty)

 

Do tego dwa Zil-Bele 6" i 9,5" od Zildjiana i to wszystko z blach. Ride'a mam Zildjiana Z Custom Power Ride 22" i bardzo mi odpowiada.

 

Jeśli chodzi o werbel to po przestudiowaniu wielu tematów, filmików, opinii, próbek i własnych doświadczeń stawiam na Ludwiga Black Magic o wymiarze 14"x6,5".

 

Bębny pakowałbym w Hardcasy a nie szmaciaki z Avantu.

 

Do tego jeszcze parę hardwarowych dupereli i to wszystko z wielkich, wybuchowych marzeń :D

 

NO...mooże grałbym pałkami pokroju Vater czy Balbex (te najlepiej leżą mi w rękach) zamiast Gładkami hickorowymi, ale to też nie koniecznie :-)

 

Tyle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście Mapex Saturn IV + Remo Emperor (uderzane) Ambasadory (rezo)

Hi-Hat: Zildjian K Light 16", Zildjian K 14"

Crash: Meinl Byzance Dry" 17, Meinl MB20" 18

Ride: Paiste Signature 22"

China: Sabian AAX 14", Sabian AA 16"

Splash: Zildjian Trashformer 10", Sabian B8 Pro 8", Instabul Turk Bell 6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste.

 

Sonor Birch Infinte + Sonor Prolite

Meinl Byzance Extra Dry / Dark/ Vintage/ Sand (jakiegoś składaka z tych serii)

Osprzęt Hardware Sonorka 600 i Giant Step

VF

Evansy

Audixy do bębnów

MacBook do podkładów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...