Skocz do zawartości
xanjarek

Perkusja el. ok. 2,3 tyś zł - także do GH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nowy użytkownik, pierwszy wpis, nowe potrzeby :)

Jestem prawdziwym adeptem na perkusji elektronicznej - moje doświadczenie jest związane jedynie z serią gier Guitar Hero na plastikowej perkusji. Co prawda wyniki prawie 100% na najwyższym poziomie trudności kawałków metalowych, trashowych na podwójnej stopie daje frajdę, jednak zdaje sobie sprawę, że dalej to tylko mała dawka realnej gry na perkusji. Ale gra przynajmniej nauczyła mnie oddzielnie odbijać rękami i nogami - a przede wszystkim bardzo zainspirowała mnie do rozpoczęcia prawdziwej przygody z perkusją :D

 

Poczytałem forum, część postów może być nieaktualna i może znacie usterki, problemy które najczęściej się pojawiają w modelach które obrałem.

 

Modele poniżej wybrałem biorąc pod uwagę te kryteria: cena (wiadomo;-) ), aspekt wizualny, parametry, sprzęt musi być nowy (z uwagi na inne wydatki, potrzebuję kwotę rozłożyć na raty no i sprzęt ma mi posłużyć parę lat minimum).

 

1st - najwyższa półka Alesis czyli DM10 - cena ok. 3200zł

http://www.musicaudio.pl/sklep-muzyczny/perkusje/zestawy-elektroniczne/alesis-dm10-studio-kit-5999.html

 

2nd - BLACK HAWK HXD ( Mesh Head ) - cena ok 2300 zł

http://www.mastermusic.pl/p/31/236/perkusja-elektroniczna-black-hawk-hxd-mesh-head--perkusje-elektroniczne-perkusje.html

Ale też widziałem z dodatkowym talerzem na allegro po 2800zł

http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-black-hawk-hxd-ii-mesh-h-i4265181657.html

(ale ten 4 talerz chyba nie jest tyle wart...)

 

3rd - Konfiguracja DIG DRUM DG-2 + Roland TD4 - taka kombinacje też wyjdzie ok. 3400zł

Ewentualnie może zaimast TD-4 wziąć moduł yamaha DTX za 550zł? Jest na olx'sie

http://olx.pl/oferta/modul-perkusyjny-yamaha-dtx-triggery-roland-td-3-6-9-12-20-30-ddrum-CID751-ID5ZhqH.html#970af751b8

 

1 i 2 wariant jest wygodny - raz zamawiam i mam wszystko kompletne, przy trzeciej trzeba będzie kompletować no i bardziej sie bawić z systemem ratalnym

 

3 wariant jest na pewno produkcją polską, 2 chyba też (ponoć z Bielska Białej - ale czy to producent czy dystrybucja? ktoś wie?). Zawsze lepiej ten biedny polski rynek wspierać... :)

 

2 wariant jest zdecydowanie najtańszy (prawie 1000zł taniej to 40% wartości tego sprzetu)

 

Szczerze (mimo że wizualnie najfajniejszy chyba DD) przychylam się do wariantu 2 czyli Black Hawk. Czytałem że niektórzy zniszczyli siateczki na bębnach, ale ja chyba tak mocno nie będę napie*****ł :)

Do gry GH będę stale grał na dwie stopy metaly i trashe - orientujecie się czy można ten moduł skonfigurować pod tą grę? Podłącza się przez MIDI, ale czy można ustawić? Alesis i Rolanda na bank się da.

Dla potrzeb realnego grania (z uwagi na brak skilla) będę grał wolne kawałki z kumplami. Dopiero rozpoczynamy wspólne gry. Mimo to interesuje mnie gra na 2 stopy - bez kontrolera hi-hat :)

 

Mając na uwadze moje powyższe potrzeby, macie pomysł co by najlepiej się sprawdziło? A może przy tych sprzętach są nowe usterki o których jeszcze nie wiem, a mogę się niemile spodziewać? A może jeszcze coś innego fajnie wygląda, gra i jest w podobnej cenie?

 

Dzięki za wszystkie porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł Rolanda i Dig Drum. Każdy Ci to napisze na tym forum. ;]

 

Producentem jest jedna osoba, pan Kazimierz Stępnik i on zajmuje się całą "zabawą" z tym zagadnieniem...poświęc godzinę, dwie i przeczytaj cały ten temat:

 

http://www.perkusja.org/perkusja-elektroniczna-dig-drum-co-sadzicie-vt14456.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konfiguracja DIG DRUM DG-2 + Roland TD4 - taka kombinacje też wyjdzie ok. 3400zł

Ewentualnie może zaimast TD-4 wziąć moduł yamaha DTX za 550zł? Jest na olx'sie

http://olx.pl/oferta/modu...html#970af751b8

Dość pokaźnie przeszacował Pan koszty..

Uzywany TD4 można nabyć na ebayu za ok 600 zł.Z DG-2 wyjdzie ok 2600 zł.I ma pan pady 12"10"10"12" a nie 8 ".A od tej Yamahy prosze się trzymać z daleka bo to stara konstrukcja i przede wszystkim brzmieniowo przepaśc pomiędza nia a Rolandem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na ebay jest po 200$, z przesyłką wyjdzie jakieś 700-750zł. Jest na allegro za 980zł , ale u gościa co ma jeden komentarz... duże ryzyko.

Ktoś zamawiał w ten sposób na ebay? Tu jest fajny produkt z UK:

http://www.ebay.com/itm/Roland-TD-4-Percussion-Module-Brain-with-cable-harness-mount-plate-TD4-EC-/400715997211?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d4c88e01b#payCntId

Przyznam szczerze, ze jescze nie zamawialem produktów z poza PL i moze dlatego mam jeszcze małe obawy - może ktoś z doświadczeniem podpowiedzieć czy warto i na co zwracać uwage przy takim zamowieniu?

 

Faktycznie po malu przychylam się najbardziej do DD :)

 

A co powiecie o Rolandzie TD3? Duża różnica od TD4? Znalazłem u polskich sprzedawców taki za 750zł używke - warta swojej ceny?

 

I czym sie różni Dig Drum setup DG-1 od setup DG-2 ? Który element wpływa na ta różnice 400zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o Rolandzie TD3? Duża różnica od TD4?

TD3 to moduł z lat 90' a Td4 całkiem świeży wyrób.Róznica w technologi cyfrowej powyżej 10 lat mówi sama za siebie.Inna jakośc brzmien chociaż mam duży sentyment do TD3 i kazdemu polecam z uwagi na prostotę obsługi cene i ogólna wartośc.Roland nie schodzi ponizej pewnego poziomu-szkoda tylko że tak drogo..

I czym sie różni Dig Drum setup DG-1 od setup DG-2

R róznica jest w rozmiarze padów.DG-1 to standardowo 10"8"8"10" i centrala 8" a DG-2 to 12"10"10"12" i centrala 10" ale sa to sprawy umowne poniewaz mozna zamówić konfigurację wg swojego uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie na ebay jest po 200$, z przesyłką wyjdzie jakieś 700-750zł. Jest na allegro za 980zł , ale u gościa co ma jeden komentarz... duże ryzyko.

 

Tu Ci polecam skorzystać z tego rozwiązania, które ja wykorzystałem. Co prawda nie kupowałem z allegro, tylko z olx (dawne tablica.pl), lecz jest przez Pocztę Polską taka usługa jak sprawdzanie zawartości. Umówiłem się tak ze sprzedającym kupując moje TD6, facet był bardzo miły, wysłał na swój koszt ze wszelkimi ubezpieczeniami itd. łącznie ze sprawdzeniem zawartości.

 

Kurier pocztowy przyjechał z paczką, zaprosiłem go do pokoju, mogłem paczkę otworzyć, sprawdzić zawartość, a nawet pozwolono mi podłączyć moduł, więc go od razu sprawdziłem z perkusją czy na pewno działa. Jest to świetne rozwiązanie, oczywiście bierz też razem z tym wysyłkę pobraniową rzecz jasna :) Musisz się dogadać ze sprzedawcą. Aczkolwiek jakbyś miał wydawać tyle na TD4 to ja bym radził dołożyć i kupić za 1100/1200 TD6V, możesz podłączyć więcej padów, masz więcej brzmień, jeśli o jakość chodzi to się nie wypowiem bo nie mam porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spróbowałem swojej gry na DIG DRUM'ie z Rolandtem TD 6 - czułem się jak na akustyku - rewelacja :D a jak dobrze pójdzie to się uda z PL ściągnąć całą używkę w dobrej rynkowej cenie z modułęm TD4 :) Poza stopą, którą w zestawie widziałem lekko "potarganą".

Zamykanie i otwieranie Hi-hat jakoś mnie nie kręci, zdecydowanie wolę grę na podwójnym basie.

Mam pytanie - czy lepiej kupić stopę twin nową firmy krzak np. Ever play widziałem w Warszawie za 300zł , czy lepiej używkę ale bardziej markową np. jakiegoś Mapex itp. też w tej cenie?

Czy potrzebuję tu uważać na jakieś różnice między podwójną stopą do perki elektronicznej i akustycznej? Czy nie ma różnicy i będzie wszystko działało normalnie?

PS z tych 3 wymienionych perkusji, w najbliższym czasie też chyba dołączę do grona zadowolonych użytkowników DIG Druma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...