Skocz do zawartości
davew1116

Uraz kolana, a gra na twinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawa wygląda tak że mam uraz kolana, a konkretnie rozwarstwienie łękotki przyśrodkowej.

Lekarz powiedział mi że prędzej czy później czeka mnie artroskopia, ale to nieważne. Ważniejsze jest to że polecił jazde na rowerze i pływanie które nie są mi obce. I tutaj pojawia sie moje pytanie do was, o gre na perkusji ponieważ ćwicze ponad 2 lata a na twinie wyciskam 250 bpm 16 tkami i nie chce zaniedbać formy, myślicie że dalsze ćwiczenia mogą skomplikować kontuzje kolana? Kolano nie boli mnie podczas gry i raczej nie sprawiało mi problemów podczas treningów. Sprawa jest dosyć stara bo około rok temu miałem kontuzje niestety dopiero teraz doczekałem sie rezonansu, tak działa NFZ :/

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem i nie wiem ile masz lat, ale jeżeli poniżej powiedzmy 30 to Twoje ciało ciągle się rozwija, każdy ruch jest wskazany i pewnie dawno już się zrosło ;), a lekarz naciąga Cię na badania ;)

 

No ale nikt Ci nie odpowie, bo sam wiesz jak się czujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jak lekarz zalecil jazde rowerem to chyba nie masz o co sie martwic .

Moze warto zapytac lekarza o ta kwestie przy nastepnej wizycie .

Napewno warto wziac tez pod uwage twoje wlasne odczucia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko grasz, to raczej pewnie korzystasz tylko ze stawu skokowego, więc kolano tylko wisi w powietrzu tak naprawdę.

 

Zresztą przy normalnej grze też nie ma żadnych przeciążeń w kolanach, bo przecież nie generujesz na nie nacisku, a w pozycji siedzącej noga jest tak ustawiona, że nawet jeśli, to nie ma sytuacji wciskania rzepki w kolano tak jak to ma miejsce w niepoprawnie wykonywanych przysiadach.

 

Myślę, że chodzenie jest dużo bardziej obciążające, niż granie. :P

 

No chyba, że kręcisz jakimś swivelem w przegiętym zakresie ruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zapytasz się lekarza?

 

Ortopedzi bardzo dobrze znają się na mechanice ruchu stawów, także jeśli mu wytłumaczysz na czym polega gra na twinie to będzie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy jest to przeciwwskazane.

 

Pamiętaj to Twoje zdrowie i Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytałem ziomka z fizjoterapii i powiedział:

"jeśli rower jest wskazany, to jakim prawem struktura stawowa mająca stabilizować ruchy boczne w kolanie, w sensie blokować ruchy na boki i utrzymywać udo i podudzie w osi, nie obciąża przy waleniu w pedały kolana i nie wykonuje ruchów skrętnych lub poza oś ruchu kolana, wg mnie 0 strachu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem lekarza jednak jemu zapewne granie stopą na zestawie kojarzy sie tylko z weselem i takimi beatami, gdyż to człowiek wiekowy. Mam świadomość że w takich szybszych tempach to działa troche inaczej. Dzięki za podopowiedzi. Będe ćwiczył dalej, jak zacznie boleć to pomyślimy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...