Skocz do zawartości
behemociarz

Pearl Session

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie jedne z najlepszych bębnów wyprodukowanych przez Pearl'a. Kilkakrotnie miałem okazje je obstukać lecz nie jestem ich posiadaczem. Brzmienie oczywiście genialne. Co wy sądzicie o tych bębnach, czy warto je kupować, czy można dostać je taniej niż normalnie (mam na myśli sklepy)? Czy są jakieś problemy? Mam nadzieje że te temat rozwikła wiele niejasności dotyczących Pearl Session...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można dostać je taniej niż normalnie (mam na myśli sklepy)?

można

 

Session Custom DLX z statywem prostym, potrójnym clampem, statywem pod werbel, werblem Pearl Sesnsitone Steel.

Cały set na ambasadorach coated za 2000 zł to chyba dobra cena.

 

[ Dodano: 25-11-07, 21:23 ]

pozatym, teraz nowych nie znajdziesz. Sessiony już wycofane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można

 

Session Custom DLX z statywem prostym, potrójnym clampem, statywem pod werbel, werblem Pearl Sesnsitone Steel.

Cały set na ambasadorach coated za 2000 zł to chyba dobra cena.

 

pozatym, teraz nowych nie znajdziesz. Sessiony już wycofane

 

No to bardzo dobra cena :P. A co do tego że session'ów już nie produkują to wiem, i jedna prośba, gdybyś mół dać namiary na ten zestawik:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić pearla session. Sam od niedawna posiadam klonowego Session Custom i jestem bardzo zadowolony z niego zarówno brzmieniowo jak i pod względem solidności wykonania. Bardzo solidny bęben. Na różnego rodzaju aukcjach itp. można znaleźć okazję żeby dorwać go w naprawdę dobrej cenie. ja za mojego 10, 12, 13, 16, 22 + werbel klon 14x5,5 dałem 3 tysiące zł...:) Szkoda, że zaprzestali produkcji.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest właściwie jeden. Na przestrzeni lat w których seria Session była produkowana zmieniała się zarówno konstrukcja korpusów jak i rodzaj i wybór kolorów wykończenia. Pierwsze serie Session miały np: długie lugi typu high-tension wspólne dla obu stron korpusu identyczne jak we wspólczesnych im seriach Prestige Custom MLX i Prestige Studio BLX zastąpionych produkowanymi do dziś seriami Masters. Mój kolega miał Sessiona brzozowo- mahoniowego a rok później ja kupiłem klonowo-mahoniowego. Były wersje lakierowane, były też z okleiną.

Niezmienne jest tylko jedno - po za ostatnimi wersjami większość serii miała po 10 śrub na strone w werblach i centralkach. Od serii SRX jednak zmiejszono tą ilośc do 8.

Tak więc Session Session'owi nierówny

 

[ Dodano: 09-12-2008, 16:09 ]

Czy szkoda, ze zaprzestali produkcji? Może i tak ale odpowiednikiem ( niestety sporo drozszym) Sessiona dziś jest Masters MCX, seria Masters Premium ma już osprzęt Reference i staranniej selekcjonowane drewno. Różnice w brzmieniu nie są powalajace a dla wiekszości sądzę, że niezauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Session`ów było wiele a ja w moim poście nie sprecyzowałem modelu, który posiadam ;)

Jest to klonowy model (6 warstw), który był produkowany jako ostatni przed wycofaniem serii. Zawieszenie optimount, podkładki nylonowe pod wszystkimi śrubami, lugi odseparowane od korpusów za pomocą gumowych podkładek, obręcze power hoop, tom holder`y serii 1000, nóżki floor tom`a z "kieszeniami powietrznymi", lakier w kolorze cranberry fade.

Ze względu na wszystkie wymienione elementy i idealny stan bębnów (pomimo, że były używane) podałem je jako przykład solidnego zestawu za dobre pieniądze :cool:

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...