Jump to content
herbiszek

Zakup bębnów

Recommended Posts

Witajcie, planuję zakupić bębny do około 3000zł. Przeglądam allegro, olx, itd., jest sporo różnych ofert, jednak ciężko wybrać jakiś konkretny zestaw. Zależy mi na jak najlepszym brzmieniu w stosunku do ceny, także może to być shell set, ale nie musi. Proszę o porady, czego szukać, a czego unikać przy zakupie.

Z góry dzięki za pomoc.

najlepiej obejrzec bebenki jaki jest ich stan - korpusy - czy nie sa uszkodzone, sklejka nie rozkleja sie (rozwarstwia), nie ma obic, pekniec (uwierz sa tacy co wlasnie takie sprzedaja!)

sprawdzic zelastwo jak dziala, sruby itd.

polecalbym Ci profesjonalne - pearl mmx, brx shell set kupisz w tym przedziale cenowym.

o Pearl Masters napisano tu chyba prawie wszystko wiec nie bede powtarzac.

na allegro za 2300 wisi niebieski Session Pearla (Palin sprzedaje).

devilan ma 20, 10, 14 mmx za jakies 2400?

rozejrzyj sie tez za premier artist ostatnio widzialem shell za jakies 1800 zl! zostanie Ci na zelastwo albo werbel pro ewentualnie na blachy.

z tego forum nasz dobry kolega Shalaq (Szymon) sprzedawal swietny set Mapex Saturn 22, 12 i 16 za 3000 - zapytaj czy jeszcze go ma. naprawde doskonale bebenki.

jesli uda Ci sie kupic - nie bedziesz zalowac!

pozdr.

J.

herbiszek, rozumiem ze zartujesz z tymi propozycjami, prawda?

jak mozna porownywac bebenki w najlepszym wypadku klasyfikowane jako semi-pro z bebnami zawodowymi.

ps. pan z allegro kosmaty DRUM ;) wczesniej znany jako radio Tokyo ma mocno zawyzone ceny i probuje sprzedawac sprzet jako-taki twierdzac ze to sprzet zawodowy.

niestety tak nie jest jak on twierdzi. mam powazne watpliwosci co do jego uczciwosci (moim zdaniem momentami zakrawa to na probe naciagniecia łosia na zakupy)

Akurat te bębny mi wpadły w oko z prostego względu, mianowicie ze względu na markę, jednak faktycznie nie ma co się oszukiwać, skoro nowy set kosztuje mniej niż np. używany mmx.

Mam jeszcze pytanie troszkę z innej beczki. Jak to jest ze ściąganiem bębnów z USA? ile mniej więcej wyniesie przesyłka i jak to jest z cłem? Czy to jest w ogóle gra warta świeczki?

http://www.ebay.com/itm/PEARL-MASTERS-CUSTOM-MMX-/171356956130?pt=US_Drums&hash=item27e5aba5e2

przesylka to ok 500usd (choc zalezy od sprzedajacego, ale nie ma sie co oszukiwac ze ktos za darmo wysle) + 23% vat calosci + clo.

czasami uda sie albo i nie.

ceny mmx w Polsce sa ... ordynarnie niskie.

przy obecnych cenach nie ma sie co zastanawiac nad kupowaniem w usa