Skocz do zawartości
LukaszenQo

Zildjian Z custom vs Sabian pro sonix

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że porównujesz blachy z dwóch różnych półek, zildjian Z custom to profesjonalne talerze, a z tego co się orientuje pro sonix to półka semi pro, albo niżej (nie mam pewności)

 

Co do samych blach, to Z custom do glosnej muzyki czy tez rocka nada sie idealnie. A pro sonixów nie lubie, brzmią jak pokrywki, nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do punka Z Custom lepsze. Sonixy to była rodzina blach w ramach serii Sabian Pro - miały to być blachy profesjonalne, ale nie przyjęły się. Przesadą jest twierdzenie, że Sonixy brzmią jak pokrywki, jest parę fajnych blach z tej rodziny (np. 21" ride - biały kruk na rynku). Z Customy dla odmiany, przyjęły się bardzo dobrze i obok Paiste-ów Rude stanowią pewien punkt odniesienia dla rockowych blach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że w tym hh zildjian jest małe pęknięcie ok.1-2cm ale myślę ,że można spokojnie to jeszcze uratować a cena jest naprawdę przyzwoita 300-350zł.Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ,proszę pisać . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym hh zildjian jest małe pęknięcie ok.1-2cm ale myślę ,że można spokojnie to jeszcze uratować a cena jest naprawdę przyzwoita 300-350zł

Rób jak chcesz, dla mnie każde uszkodzenie blachy ją dyskwalifikuje. O ile mały keyhole przetrawię (w zależności od stanu, ceny, modelu, itp.), to pęknięcie dyskwalifikuje całkowicie.

Może gdyby był za 150-200zł... No ale to Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób jak chcesz, dla mnie każde uszkodzenie blachy ją dyskwalifikuje. O ile mały keyhole przetrawię (w zależności od stanu, ceny, modelu, itp.), to pęknięcie dyskwalifikuje całkowicie.

Może gdyby był za 150-200zł... No ale to Twoja decyzja.

Też tak uważam. Pęknięta blacha to najwyzej materiał na jakiegoś stax-a i typ podobne eksperymenty.

Z rockowych blach w dobrej cenie jest Meinl Raker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam też paiste alpha(można czasem naprawdę tanio kupić), miałem kilka takich blaszek i świetnie się nadają do rocka czy też cięższej muzyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...