Skocz do zawartości
desolator

Alesis DM5 + triggery DDRUM - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Mam problem z triggerowaniem stopy (Tama Starclassic Bubinga na Powerstroke'u). Alesis DM 5 i triggery DDRUMa. Przy dość mocno naciągniętym naciągu (centralka jest porządnie wygłuszona - "wałek" przy obu naciągach, między nimi poduszka), dzięki czemu mogę w miarę szybko i bezbłędnie grać heel-toe Axisami longboard nie są triggerowane wszystkie uderzenia lub wrzucane są dodatkowe uderzenia. Temat w miarę opanowałem (chociaż też były drobne problemy) gdy naciąg był o 2-3 obroty każdej śrubki luźniej, ale z kolei nie mogłem wtedy tak szybko zagrać. Sprawdzałem bez słuchawek jak gram, no wszystkie uderzenia z heel-toe double stroki słychać, a na triggerach dupa. Próbuję kombinować z ustawieniami modułu (nie wiem, czy to kwestia Decay czy jeszcze czegoś), ale coś mi nie idzie. Zakładałem już i trigger centralowy i zwykły tomowy - na tomowym jest jakby lepiej, ale bez szału. Niemożliwe raczej, żeby 2 czy 3 triggery były uszkodzone. Pomóżcie. W ostateczności zawsze mogę dokupić ten mikrotrigger montowany na stopie Axisa, ale przecież nie o to chodzi... A może to wina naciągu (nie jest jakoś mocno wysłużony, ale kto wie) lub rezo (rezo jest lekko pęknięte) - z drugiej strony bez sensu - piezo ma dokładnie zbierać i tyle. Sam już nie wiem, o co chodzi... Robi się to trochę upierdliwe, bo triggery stopy mam w słuchawkach na odsłuchu, żeby lepiej słyszeć, co gram, poza tym słuchawki chronią mi słuch, stąd chciałbym słyszeć dokładnie to, co gram, a jednak tak nie jest. Z góry dziękuję za wszelkie wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbuję kombinować z ustawieniami modułu (nie wiem, czy to kwestia Decay czy jeszcze czegoś)

 

Masz w module opcję Retrig Cancel? Spróbuj ją maksymalnie zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbuję kombinować z ustawieniami modułu (nie wiem, czy to kwestia Decay czy jeszcze czegoś)

 

Masz w module opcję Retrig Cancel? Spróbuj ją maksymalnie zmniejszyć.

 

Nie ma tak lekko jak w Rolandzie ;-) Zauważyłem, że tu musi wszystko być super ustawione w kilku parametrach: Velocity Curve (czułość), Decay (wiadomo, co to jest, teoretycznie im mniejsza wartość, tym lepsza szybsza gra) oraz Noise (zbliżone do Retrig Cancel w Rolandzie - ustawienie poziomu "zauważanego" przez moduł). A do tego jeszcze Gain trzeba ogarnąć, bo jak za mały, to brak triggerowania a jak za duży to podwójne. Problemem jest tu nakładanie się (w dużym uproszczeniu) funkcji kilku ustawień i stąd te problemy - myślisz, że ustawiłeś jeden, musisz kombinować z drugim itd. Do tego wszystko zależne od naciągu i sprężyn. Teoretycznie wszystko wiem, ale może ktoś w praktyce to ogarnął? Wiem, jest filmik na YT, ale wiadomo - co człowiek, to inne ustawienia całego sprzętu i "ściągawka" może się nie sprawdzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże za mocno w blachę. Delikatnie trzeba grać, najbardziej pomoże. Zmiana naciągów na jakieś takie, które mają bardzo dużą wrażliwość na lekkie uderzenia. Fiberskiny, coś całkowicie odwrotnego do EC2S się przyda, będzie można dynamikę jakąś ograniczoną użyć. Ale priorytet to cicha gra i uważanie na wzbudzający się ride. Pozdrawiam i życzę powodzenia, jedno z trudniejszych zadań przed tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...