Skocz do zawartości
filipur

Zużycie naciągu na centrali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jakie są wasze doświadczenia ze zużyciem naciągu na centrali ? Ponieważ bijak uderza punktowo w jedno i to samo miejsce, zużycie naciągu występuje tylko tam. Zauważyłem na naciągu w miejscu uderzania że łatka wzmacniająca punktowo się przetarła i zapewne będzie ten proces następował teraz na samym naciągu. Czy istnieje ryzyko, że naciąg ze względu na intensywną punktową eksploatację może nagle pęknąć w tym miejscu nie wykazując wcześniej żadnych oznak zużycia typu pogorszenie brzmienia ? Używam teraz pojedynczego naciągu EMAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej miałem tak z superkick II aquariana. Grałem wszystko ok, zaczęła się przecierać łatka a potem ni z tą ni z owąd pękła pierwsza warstwa i po wszystkim. Zedrzyj starą łatkę i naklej nową. Tylko uważaj z odklejaniem co by nie uszkodzić naciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz pojedynczego Emada to chyba lepiej wymień naciąg. Ja miałem podwójnego i cienkie łatki i też ma wgniecenia. Na Super Kickach miałem (mam) założone łaty Remo i nic się nie dzieje. A znam takich, którzy z powodzeniem grają na tych naciągach i bez łatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatka (wymieniana c jakiś czas) + filcowy bijak o obłym kształcie bez mocnych krawędzi (te klasyczne buły:)

i naciąg raczej powinien wytrzymać lata. Gorzej, że pewnie wolałbyś sound bity drewnem, tudzież plastikiem;) a takie bijaki z reguły mają ostre krawdędzie, które lubią "poszarpać" naciąg;) Ale regularnie wymienana łatka na pewno załatwi temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządną łatkę trza ;p

Ja swojego Emada I mam od dwóch lat (a kupowałem już używanego), z łatką Falam Slam, gram na nim plastikowym bijakiem w mega różnych warunkach (od -15, do +30 stopni) i nie przejawia chęci pęknięcia. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś przy -18 stopniach odkleiła się łatka od Super kicka :)

 

Próbowaliśmy w domku w lesie, w grudniu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...