Skocz do zawartości
Tuba

Kupno zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślałem nad kupnem perkusji elektronicznej, ale po obejrzeniu różnych ofert i ograniczeniu w modułach (oraz ich cen) zrezygnowałem z tego pomysłu, postanowiłem złożyć zestaw akustyczny, ze względu na możliwość luźnego rozbudowywania zestawu. Dopiero się uczę grać, ale chciałbym zestaw, który nie brzmi jak tektura - gram na gitarze 4 lata i brzmienie np. Amati raczej by mnie nie zadowoliło (a przyjemność z grania tutaj jest priorytetem).

Zaczne od muzyki jaką lubie - Symfoniczny metal - Nightwish, Epica, Xandria. Zestaw chciałbym o brzmieniu przypominającym Nightiwsh'a ;)

Chciałbym mieć 4tomy (czekam na propozycje fajnej konfiguracji dla muzyki jaką lubie), 2 crashe oraz Ride

Cena zestawu - myślałem wydać do 3000zł. Teraz pytanie, czy za tą cene dostane bębny razem z talerzami? Stopka odpada ponieważ już mam podwójną stopkę Eliminatora.

Czekam na propozycje perkusji(konkretne nazwy bębnów/talerzy/werbla) - biore pod uwagę perkusje używane.

Mogą być propozycje kupienia osobno bębnów, werbla oraz talerzy, ale żeby cena nie wybiegała za bardzo za tą jaką podałem (chyba, że rzeczywiście pare zł wpłynie na duży skok między półkami jakościowymi).

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek polecam Pearla Export np. http://allegro.pl/perkusja-pearl-export-ex-i4337379092.html werbel, dobrze jakiś z klonu(będzie miał dobry strzał) może jakiś mapex albo metalowa tama i do tego blachy, jako, że jestem ze stajni Zildjiana, to polecam właśnie je może zestaw ZXT/ZHT rock, albo próbować wyłapać używane, albo nawet nowe Amedie Classic, ew. Anatolian'y Ultimate - te tureckie będą lepsze niż nowe zdiljiany zxt, czy każde inne pokroju tej półki, chyba, że zakupisz tańszy hihat np. zxt, crashe pokroju Amedii, to zostanie ci na dobrego ride'a np. Paiste 3000 lub Zildjian Z Custom, czasami wyłapie się dobrą okazję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to co powiem zniechęci Ciebie, ale jak najbardziej jest to sposób skuteczny. Jeśli zaczynasz, zacznij najpierw ćwiczyć na poduszkach -> padzie -> werblu -> zestawie. W tej kolejności. Z doświadczenia wiem, że cały zestaw rozprasza. Wiadomo, że fajnie zagrać sobie coś na całym zestawie, jednak technika jak dla mnie jest podstawą. Potem przeniesiesz to na cały zestaw.

 

Inna sprawa z podwójną stopą. Wielu mówi, żeby nie zaczynać na podwójnej. Jednak czy ucząc się grać na werblu, grasz tylko jedną ręką?

 

Co do elektronicznej - masz rację, nie wchodź w to. Chyba, że jest to ostateczność ( patrz: mieszkasz w bloku i nie masz wyboru )

 

Tyle od Defisto ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do elektronicznej - masz rację, nie wchodź w to.

 

No popatrz, to ja się uczę grać na elektroniku (DigDrum) i raz w tygodniu mam styczność z akustykiem i wszystkie ćwiczenia z elektronika wychodzą mi znakomicie na tym drugim. :) Przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amarok_PL, aleś zamieszał, zgupłem jakie talerze :D Zarówno bębny jak i talerze będę wybierał chyba używane ze względu na to, że za tą samą kase dostane lepszej jakości sprzet(brzmienie i jakość) :)

 

xDefisto, Mam Pad - ćwicze Stick Control, troche pukam na poduszkach, jednak wg. mnie lepiej mieć styczność z prawdziwą perkusją i chociaż raz w tygodniu pograć Covery swoich ulubionych zespołów czy też coś improwizować.

Rozumiem, że się o mnie troszczysz, ale temat jest o tym jaką mam wybrać perkusje i jak to składać :P

 

Perkusja elektroniczna tez by mi sie przydala, bo ja mieszkam w wieżowcu, jednak wg. mnie perkusja akustyczna ma 'to cos' i prędzej czy później i tak bym chciał kupić akustyczną, więc zrezygnowałem z elektryka :) Do domu zbuduje sam perkusje z ręcznie robionych padów :) Co do podwójnej stopy - jak mam pojedynczą to nie mogę poćwiczyć na dwie nogi, ale jak mam podwójną stope, to mogę poćwiczyć na jedną nogę, a jako, że uwielbiam dźwiek podwójnej stopy, to od razu takową kupiłem;)

 

Vandr, Bez spamu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że akustyk ma to coś!

Ale na elektryku ZAWSZE zatracisz feeling. Czy tego chcesz czy nie. Choćbyś miał najlepsze naciągi siateczkowe, nie oddadzą one tego co prawdziwe bębny.

 

Widzę, że nie doceniłem Ciebie Tuba! Wybacz mi najmocniej. Nieprawidłowo wziąłem Ciebie za kolejnego napaleńca, myślącego, że jak kupi zestaw to od razu będzie dobrze grał. Wybacz jeszcze raz ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xDefisto, Spoko :P póki co i tak nie będę miał czasu, żeby ćwiczyć, bo na 2 prace będę robił żeby szybko zarobić na zestaw jakiś:D

 

Amarok_PL, właśnie zastanawiałem się nad Pearl Export czy to na pewno dobry wybór na start ?:P Ew. Jeszcze nad jakąś Tamą się zastanawiałem z nizszej półki.

 

Dalej czekam na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANO! więc najprościej jak się da :), śmiało możesz brać tego exporta, ew. popolować na Mapexa Horizona, co do blach, jeśli zostanie ci na firmowe używane, to bierz firmowe typu Zildjian - ale tylko wysokie półki typu Avedis, A Custom itp., nie zniechęcaj się do starszych serii - starsze mają ten swój charakter i są trwałe, przez co ci nie popękają, ale możesz też kupić coś z tureckiej manufaktury - Amedia, Istanbul, Anatolian - te natomiast możesz naweć wyrwać nowe - zawsze to jakaś gwarancja

 

w skrócie, jak cię stać bierz wysokie używane formuły 'popularnych firm", a jeśli nie, to te tureckie, wcale nie są gorsze - mało tego, niektórzy wolą je niż jakies tam sabiany (patrz ja: używam także Istanbula - mega blachy, pełen profesjonalizm)

 

Co do innych to po prostu sprawdzaj, czy podoba ci się ich brzmienie, możesz tutaj wkleić kilka linków z ofertami kupna - JAK NIE JA, to KTOŚ inny na pewno ci pomoże dobrać i ew. przebrać' oferty :)

 

[ Dodano: 23-06-2014, 19:12 ]

ANO 2nd. :)

 

Nie kupuj blach z mosiądzu, bo stracisz pieniądze, a stać cię na lepsze. Szukaj czegoś z brązu b8 lub b20 - po prostu brąz :) ten b20 jest uważany za szlachetniejszy i większość pro produktów jest z niego wyrabianych.

 

A co do bębnów, nie kupuj bębnów firm typu q2, tornado i innych podobnych "niemieckich, oryginalnych,, niepowtarzalnych' tworów, bo więcej nerwów zjesz na odkręcających się śrubkach i niepasujących naciągach, niż to wszystko warte. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez z doswiadczenia moge polecic exporta, ale rowniez mapexa m lub tame rockstar, na wszystkich gralem i bylem zadowolony, zalezy jakiego brzmienia szukasz, export ma wiecej dolu, jest powiedzmy bardziej rockowy z kolei tama bardziej jedzie gora i jest bardziej otwarta, jesli chodzi o jakosc to uwazam ze wszystkie te zestawy sa tak samo dobre, pozdr

 

moze cos takiego

 

http://allegro.pl/perkusja-mapex-m-birch-i4343670486.html

 

http://allegro.pl/perkusja-tama-rockstar-custom-i4343670240.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nieduże fundusze to i Sabian b8 w fajnej cenie, Ride, Splash, Crash i HiHat, bo takowe mam na zbyciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...