Skocz do zawartości
Rift

Zildjian Avedis New Beat hi hat vs Quick Beat hi hat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :smile:

Tak jak w temacie... ktory z wymienionych hi hatow jest lepszy? Jaka jest roznica miedzy nimi? Jest tu jakis spec od Zildjianow ktory wyjasnilby mi co i jak w kwestii hi hatow. Ogladajac filmiki nie zauwazylem znaczacej roznicy w brzmieniu. Wyczytalem jedynie, ze Quick Beat ma krotsze brzmienie dzieki dodatkowym otworom w dolnej czesci talerza.. :razz:

Przymierzam sie do kupna Avedisow, ale najpierw chce poznac roznice miedzy konkretnymi modelami hi hatow, crashow, ride'ow... ;)

 

Ogolem to zwrocilem uwage na dwie aukcje. W obydwu jest 20'' Ride Medium. Zestawy roznia sie hi hatami (w jednym Quick Beat 14'' a w drugim New Beat 14'' oraz crashami, 16'' crash medium oraz 16'' crash medium-thin)

 

http://allegro.pl/zildijan-a-promo-pack-wyprzedaz-i4342761182.html

 

http://allegro.pl/zildjian-avedis-promopack-14-16-20-zestaw-talerze-i4327961357.html

 

Zobrazowalby ktos roznice? Posiada ktos talerze tej serii?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi! :biggrin:

 

Pzdro Patrick :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2 doły, quick i new beat, które łączę z topem new beat. NB jest bardzo głośny, ciepły (chociaż u mnie też jest tak za sprawą identycznej grubości obydwu blach), natomiast bottom QB jest płaski, bez bella, co nadaje brzmieniu ostrzejszy charakter i jest, tak jak napisałeś, krótsze. Crasha z serii Avedis niestety nigdy w moim secie nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej napisal new beat jest glosny. Dla mnie za glosny. Ta glosnosc w polaczeniu z szorstkim brzmieniem jest dla mnie troszke kwadratowa. Mimo neutralnej charakterystyki nadaje sie raczej do glosniejszych klimatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...