Skocz do zawartości
EON

twin dw 5002 vs 5002 ad4

Rekomendowane odpowiedzi

DW 5002 td 3

http://www.thomann.de/pl/dw_5002td3_double_pedal.htm

 

DW 5002 ad4

http://www.thomann.de/pl/dw_5002ad4_double_bass_drum_pedal.htm

 

Czy jesteście w stanie wyjaśnić mi różnice między tymi twinami ? 300 zł to dosyć sporo, a nie bardzo wiem czym tak naprawdę różnią się między sobą.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta 3 Turbo to układ, w którym geometryczna oś krzywki i oś obrotu bijaka pokrywają się ze sobą. Tama nazywa taki układ Rolling Glide. W Eliminatorze jest to czarna krzywka. AD 4 to układ, w którym oś geometryczna krzywki i oś obrotu bijaka NIE pokrywają się ze sobą. Powoduje to, że w miarę głębokości naciśnięcia pedału bijak przyspiesza. Tama nazywa to Power Glide, a w Eliminatorze jest to krzywka niebieska.

Być może różnią się jakąś śrubką w innym miejscu, czy kawałkiem gumy pod platformą - nie znam takich szczegółów. Wg mnie najistotniejszy jest kształt krzywki, bo to odpowiada za 'feeling' pedału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał wszystkiego szukać na stronie producentów to nie logowałbym się na forum łosiu. Dzięki za pomoc adamsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tych informacji WCALE nie można znaleźć w 4 sekundy na stronie producenta.
Cytat ze strony DW:

Napęd Accelerator ⢠(AD3) oferuje ekscentryczny ruch, który tworzy pośredni związek między przepustnicą a pedałem napędowym, zwiększając prędkości pedału poprzez skrócenie długości uderzenia. Zalecany w sytuacjach, które wymagają szybkości i czułości. Napęd Turbo ⢠(TD3) koncentryczne utrzymuje bezpośredni związek między przepustnicą a pedał napędowym, aby zapewnić stałe, silne poczucie spójności.

źródło

Szacun dla tych, co rozumieją ten bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruch koncentryczny = współosiowy, oś obrotu to środek np.koła

ruch ekscentryczny = mimośrodowy, oś obrotu leży poza środkiem np. koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w ta pierwsza jest bardziej do grania szybkich partii tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, natomiast do wolnych numerów musisz kupić tę drugą, bo na pierwszej nie ma bata ich zagrać. Potem jeszcze kwestia odpowiedniego ułożenia setlisty, żebyś nie musiał za często przekładać stopek na gigu.

 

Jak można z siebie takiego półgłówka robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZŁOWIEKU CO TY ROBISZ W TYM TEMACIE ?

 

[ Dodano: 02-07-2014, 10:57 ]

Jeśli chodzi o serię 5002, to grałem na modelu AD3 oraz TD3 przez ok tydzień (dzięki uprzejmości dystrybutora) i wybrałem AD3. Stopa AD3 charakteryzuje się genialną czułością oraz feelingiem. Ma bardzo szybki i mocny atak. Bardzo łatwo ja rozbujać. Świetnie gra się na niej slide, heel toe, itd. Genialna do grania technicznego, gdzie potrzebna jest często szybka reakcja bijaka. Jest najbardziej uniwersalna. Stopa TD3 ma inaczej wyprofilowaną krzywkę na której leży łańcuch. Jest ona większa i bardziej okrągła. Dzięki temu twin zyskuje trochę na stabilności i równej jednolitej pracy przy szybkiej grze PLPLPL. Wystarczy ją rozbujać i kontrolować delikatnie i już mamy piękny karabinek. Idealna do grania ciężkiej muzy. jej wadą jest to że ma wolniejszy atak niż AD3 i trzeba więcej się napracować aby ją rozbujać. Gra się na niej zupełnie inaczej niż na AD3. Ja wybrałem AD3 dla tego że jest bardziej uniwersalna. Można spokojnie grać każdy rodzaj muzyki. Dodam że wcześniej miałem eliminatora, którego sprzedałem jak tylko pograłem na DW. W porównaniu do DW eliminator to czołg a nie stopa, ma wolniejszy atak i o wiele gorszy feeling oraz "bezwładność". Ponadto lewy bijak w DW praktycznie reaguje tak samo jak prawy - wiadomo że nie do końca się da aby pracowały równo ze względu na to, że lewy footboard mamy połączony przegubem z bijakiem i następują straty energii, przez co reaguje on trochę gorzej, jednak różnica jest praktycznie niewyczuwalna - wszystko dzieki podwójnemu łozyskowaniu, oraz łozyskowanym footboardom. Natomiast w pearlu oraz iron cobra, różnice były dużo wieksze. Reasumując DW5000 to bardzo uniwersalny, świetny sprzęt, bez zbędnych bajerów, stworzony po to, aby siąść i grac.

 

 

w jakimś archiwum znalazłem całkiem ciekawy opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...