Skocz do zawartości
xanjarek

Megadrum - instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem perkusji Dig Drum z modułem megadrum. Używam sekwencera Reaper i wtyczki Addictive Drums.

Na windows 7 po podpięciu USB, system sam zainstalował sterownik i urządzenie działało poprawnie - doinstalowałem Asio4all i nawet trochę grało.

 

Niestety zamierzam grać przy użyciu laptopa, a tu mam zainstalowany Windows 8 no i tu pojawia się problem - po podłączeniu do któregokolwiek portu USB, system instaluje sterownik, ale po instalacji podaje, że urządzenie nie działa poprawnie... Widzi, że jest to urządzenie Megadrum, ale mimo to nie działa. Próbowałem na "żywca" przegrać sterownik z Windows 7 do windows 8 ale blokuje mi dostęp do plików System32.

 

Ktoś instalował Megadrumie na 8'ce? Jakieś porady?

 

I jeszcze jedno pytanie - jak ustawić pedał hi-hat by chociaż mieć brzmienie otwarty/zamknięty? Mam mały pedał dołączany z początku produkcji DigDrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze takiego ustawienia kontrolera na komputerze ... :/

Możesz dokładniej wyjasnic? Lub podac dokladniejsza nazwe sterownika?

 

[ Dodano: 04-07-2014, 09:33 ]

Ok udało się w połowie - musiałem "aktualizować sterownik" w menedżerze urządzań na wejście kompozytowe audio USB. Widzę już Megadrum jako "urządzenie działa poprawnie".

 

Dlaczego jednak po podłączeniu Reaper nie odczytuje sygnału z modułu? Jaka to może być kwestia ustawień? W windows 7 mam dziwną przypadłość, że muszę najpierw wpiąć USB następnie uruchomić REAPER'a i działa. Jak odepnę przewód i podłącze spowrotem, Reaper'a też muszę uruchomić ponownie o_O

 

Gdzie może tkwić problem?

 

[ Dodano: 09-07-2014, 09:27 ]

Ok już znalazłem - po poszukiwaniach w każdym ustawieniu programu Ripper, odkryłem że urządzenie w preferencjach po podłączeniu ustawione jest domyślnie na "Disabled" i należało kliknąć i zmienić na enabled - i teraz działa lol.

 

Ale jest coś do czego nie mam pojęcia - jak ustawić pedał hi hat na module?

Mam jeszcze problem, że gdy uderzam często talerze, często nie wyłapuje mi uderzenia w bęben, centrale - na słupkach też nie odwozorowuje uderzenia - z czym to może być związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...