Skocz do zawartości
MPerkusista

Polskie Nagrody Perkusyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy "po pałce" ;)

Zapraszamy do pierwszej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych.

Cała akcja to inicjatywa trzech największych w swojej dziedzinie w Polsce podmiotów:

- BeatIt internetowy portal perkusyjny

- Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne organizator Drumfest

- magazyn Perkusista

Idea jest dokładnie opisana w wakacyjnym numerze Perkusisty oraz pod niniejszym linkiem, gdzie można też głosować:

GŁOSOWANIE- POLSKIE NAGRODY PERKUSYJNE

Liczymy na aktywność i wsparcie wszystkich, komu zależy na budowaniu jakości rodzimej sceny!!!

 

Jednocześnie w niniejszym wątku prosimy o powstrzymywanie się od nic nie wnoszących postów i budowania jakiś teorii, natomiast Z CHĘCIĄ odpowiedmy na wszystkie konstruktywne pytania: dlaczego, kiedy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakichś, panie po pałce.

;)

 

No, a jak jakiś o jakichś powie, to ciężko z takim z takich wybrnąć.

 

Słuszna uwaga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębniarek , zagłosowałem . I równie nieśmiało pytam , czy dobrze zrobiłem ? Tak tylko , od forumowiczów może, jakieś choć jedno słowo ......bo po prostu nie wiem .

Twoja pasja Wojtku jest znana i cenię ją niesłychanie oraz podziwiam , lecz reklamówki nawet tak subtelne jak Twoja , mogą być przekornie odebrane . Ocenę pozostaw zadowolonym ... Powodzenia . :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 11 tys głosowań i prawie 100 tys oddanych głosów - oto laureaci Polskich Nagród Perkusyjnych 2014:'

Sklep perkusyjny; DrumCenter

Dystrybutor: Meinl Distribution

Szkoła perkusyjna: Drum Academy

Wydarzenie: Thomas Lang Boot Camp

Perkusyjna płyta: Behemoth "The Satanist" - Inferno

Bębny: Dw Design

Talerze: Meinl Byzance Vintage Pure

Acesoria/dodatki/osprzęt; Evans Level 360

Perkusjonalia: Pearl Inner Circle Multi Drum

Produkt polski: Czarcie kopyto

Elektronika: Roland HPD-20

Perkusista rock/metal: Daray

Perkusista jazz/fusion: Cezary Konrad

Perkusista modern: Tomasz Torres

Perkusjonita: Sławek Berny

Perkusista klasyczny: Jan Pilch

Edukator: Tomaek Łosowski

Nadzieja; Bartek Pawlus

Perkusista zagraniczny: Mike Portnoy

Nagroda honorowa Polska: Piotr "Stopa" Żyżelewicz

Nagroda honora świat: Ginger Baker

 

Tegoroczna edycja pokazała, że warto organizowac PNP i nasze ekipy już biorą sie za przyszłoroczną edycję, któa zostanie nieco rozbudowana i bardziej śmiała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek, ja w sprawie tego nieszczęsnego "edukatora". Panowie (Panie?), zmieńcie nazwę tej kategorii, bo taki językowy potwór naprawdę razi. To kolejna bezrefleksyjnie stworzona kalka. Wystarczy "nauczyciel", naprawdę.;)

Aha, i ta kategoria "perkusista modern" (pomijając określenie) jest dla mnie mocno niejasna. Fakt, pewnie znajomość innych nominowanych dałaby mi jakiś punkt odniesienia, ale tego typu nazwy powinny być jak najbardziej jednoznaczne. Nie wiem co to muzyka "modern". Czy metal nie może być "modern"?

Nie czepiam się, ale te dwie kwestie mocno rzucają się w oczy.;)

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek, ja w sprawie tego nieszczęsnego "edukatora". Panowie (Panie?), zmieńcie nazwę tej kategorii, bo taki językowy potwór naprawdę razi. To kolejna bezrefleksyjnie stworzona kalka. Wystarczy "nauczyciel", naprawdę.;)

Aha, i ta kategoria "perkusista modern" (pomijając określenie) jest dla mnie mocno niejasna. Fakt, pewnie znajomość innych nominowanych dałaby mi jakiś punkt odniesienia, ale tego typu nazwy powinny być jak najbardziej jednoznaczne. Nie wiem co to muzyka "modern". Czy metal nie może być "modern"?

Nie czepiam się, ale te dwie kwestie mocno rzucają się w oczy.;)

 

Pozdrowienia!

 

Wielkie dzięki za konkretne uwagi.

Co do "edukatora" to kwestia do rozważenia i uwaga bardzo słuszna.

Co do kwestii "modern" sprawa już nie jest tak prosta i jej geneza jest tak naprawdę w odpowiedniej selekcji kategorii i nominacji. Działa to niczym reakcja łańcuchowa.

Nie będziemy tu zanudzać może całym procesem (chociaż jest dość ciekawy, ale nie dla wszystkich), po prostu doszlismy to tego momentu gdzie pojawiły się nominowane nazwiska (plus kilka jeszcze, które nie weszły).

W momencie gdy już bylismy zadowoleni, ze mamy "ekipę" pojawił się mały schodek w postaci: "No dobra, ale jak to nazwać?" Ilość gatunków muzycznych reprezentowanych przez tych muzyków jest bardzo różna chociaż przeplatająca się (stąd ta kategoria) i ciężko było wybrać przynajmniej trzy, które by mogły reprezentować kategorię i wyglądałoby to przy tym odpowiednio zwiężle. Dlatego poszlismy na kompromis i nazwaliśmy to modern :smile:

Ot, taka to historia :smile:

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Przyszło mi do głowy pytanie: po co robi się takie konkursy? Czemu to służy?

Ciekawi mnie też kategoria "nadzieja" w której wygrywa doświadczony już perkusista grający w znanym zespole - na co On jest nadzieją? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Przyszło mi do głowy pytanie: po co robi się takie konkursy? Czemu to służy?

Ciekawi mnie też kategoria "nadzieja" w której wygrywa doświadczony już perkusista grający w znanym zespole - na co On jest nadzieją? :)

Pozdrawiam.

 

Bardzo dobrze, że padło takie pytanie.

 

Na cały temat trzeba spojrzec bardzo szeroko i uwzględnić wiele istotnych elementów. Zatem po kolei.

Konkurs nie jest kaprysem naszym - magazynu, ani ekipy BeatIt czy też wymysłem Stowarzyszenia. Zwróć uwagę na samą nazwę tego plebiscytu. Jest to pomysł "Perkusisty" mozna było to zrobić w formie gazetowej ankiety, prawda?

Interesujesz się może boksem? Tam jest coś takiego jak kilka federacji. Nie ma jednego ogólnego mistrza świata, tylko kilka róznych federacji, które dają swoje tytuły (oczywiście tam chodzi o szmal). My robimy swoistą unifikację federacji, bo idea jest taka, by Nagrody miały znacznie bardziej niezalezny, ale ogólny charakter.

 

Gdy mamy już jej formę zastanówmy się nad jej sensem.

W momencie gdy już unikniemy tego podwórkowego nagradzania na zasadzie "każdy sobie" tworzymy miejsce, które ma za cel inspirować i mobilizować do działania. Fakt samych nominacji ma być czynnikiem mobilizacyjnym dla dystrybutorów, szkół, sklepów do lepszej i bardziej profesjonalnej pracy. Dostaliśmy w tej edycji pytanie od jednego dystrybutora: "Hej, a dlaczego nas nie ma?". My im odpowiedzieliśmy: "No, a co zrobiliście by się tu znaleźć?"

Także dla samych perkusistów, którzy mają się czuć docenieni za swoją pracę i to co zrobili w danym okresie, ale też podnosić poziom by w tym elitarnym gronie się znaleźć.

Pamiętaj jednak, że bardzo wazna jest tu ta wspomniana na wstępie forma.

 

Co do Bartka, to miło, że chłopak w Twoich oczach ma duże uznanie i traktujes go jako dojrzałego bębniarza. Bartek raczej za takiego się zapenie nie uważa, ale to z jakim dynamitem i mocą idzie w tym kierunku powoduje, ze jest naszą "nadzieją". Kategoria ta ma za zadanie docenić bębniarzy, którzy wykonują galernicza robotę by działac godnie na scenie perkusyjnej, a innych ma zachęcić do takiego wysiłku.

 

Dlatego też w całej akcji ważna jest aktywność i zainteresowanie całego środowiska. Ważne by nie rzucać kłód pod nogi, a pomagać chociażby poprzez takie pytania jak te od Was. Ideału nie ma i nie będzie, ale nie oznacza to by do niego nie dążyć.

 

Mamy nadzieję, że nieco rozjaśnilismy Ci tę wizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem że Plebiscyt ma mieć funkcję motywującą, tylko na razie widzimy w nim same znane nazwiska. Może warto byłoby zrobić coś żeby zmotywować mniej znanych perkusistów np. nowy dział w Magazynie lub utwory nieznanych zespołów dołączane na płycie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Friq, zauważamy u Ciebie lekkie skłonności jasnowidzenia ;)

Szykujemy pewną nowość, która powinna ruszyć pełną parą od grudnia :cool:

 

W kwestii tych znanych nazwisk, o których mówisz - bo wszakże to wątek o nagrodach - trzeba tu wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze brak wyraźnej klamry wstecznej. Tzn. jest to pierwsza edycja i wymaga wprowadzenia. Po drugie, są to nagrody dla totalnych "best of the best", tak więc kilka nazwisk i nazw będzie się z pewnością powtarzać. To logiczne, skoro tacy muzycy działają i wypruwają z siebie żyły. Chcemy pokazać, ze to doceniamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...