Skocz do zawartości
grzb6

Perkusja na początek. Proszę o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy, chcę wejść w świat perkusji, bardzo mnie to zainteresowało i planuję kupić sprzęt. Budżet nie za wysoki (biedny student) 1500 zł max.

Myślałem nad takimi sprzętami:

1) http://www.thomann.de/pl/millenium_mx220bx_special.htm

2) http://drumcenter.pl/product-pol-3662-Pearl-Target-TGC625H-C91-Wine-TALERZE.html

3) http://drumcenter.pl/product-pol-2455-PDP-Z5-Fusion-Emerald-.html

 

Co na to powiecie? Która byłaby najlepsza opcja? Spodobał mi się Millenium MX222 Special ale czy Millenium to dobra firma?

 

Pearl to jednak mówią, że znacznie lepsza firma, ale tu np nie mam ride jak jest w Millenium.

Proszę wypowiedzcie się, bo jestem kompletnie zielony. Nie chce kupić szajsu, wiecie o co chodzi.

A i jeszcze jedno pytanko, polecacie firme thomann.de ?

Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millenium to nie jest w zasadzie żadna firma (jako przedsiębiorstwo). Jest to marka, pod którą Thomann sprzedaje chiński sprzęt klasy no-name. Moje kontakty ze sprzętem tej marki wskazują, że jest to towar low-end, ale swoje robi. Na pewno nie jest to taki syf jak Polmuz.

Wszystkie wymienione przez Ciebie zestawy to chińska produkcja, być może z jednej fabryki. Millenium oferuje najwięcej towaru za swoja cenę, niemniej uwzględniając utratę wartości możesz na tym wyjść jak Zabłocki na mydle, bo taki zestaw sprzedaż używany to będzie trudno.

Kolejna rzecz, na którą chciałbym Cie uczulić, to naciągi. Niestety fabryczne naciągi na wszystkich wymienionych przez Ciebie zestawach będą beznadziejne. To jest wspólna cecha zestawów z niskich półek.

Talerze dodawane w komplecie do bębnów to też zwykle pokrywki, ale do ćwiczeń mogą być.

W tej sytuacji wg mnie lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie używanego zestawu, który skokową utratę wartości ma za sobą (jak kupujesz nowy, to następnego dnia traci już jakieś 20% wartości), a przy okazji może trafisz porządne naciągi.

Przykład masz tu: MES Drums Q7

Ponegocjuj, może stargujesz ze stówę.

Thomann to sklep godny zaufania, jednak myślę, że bez problemu znajdziesz odpowiedni zestaw w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pearl, tama yamaha, mapex itd., za 1500 cos na pewno znajdziesz na allegro

Shell set - tak. Bębny z hw i jeszcze blachami - będzie skrajnie trudno.

Pomysł sam w sobie dobry, tylko mało realny przy założonym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szkoda kasy na millenium lub mess bo to absolutny szajs, kup sobie uzywanego Pearla exporta, lub cos podobnego, celuj w uzywane bebny ale dobrych firm jak np, Pearl, tama yamaha, mapex itd., za 1500 cos na pewno znajdziesz na allegro, kupujac takie millenium lub mes stracisz tylko kase bo potem sprzedaz to za grosze, a kupujac uzywany zestaw nie stracisz nic :), pozdrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, nie wiedziałem, że Millenium to lipa. Będę szukał używany Pearl, yamaha lub tama. Pokaże Wam jakby co czy opłaca się. A jeszcze jedno jak kupuję Metalowy

werbel Tomy Floortom Centrala Hi Hat Crash i Ride to w jakich najlepiej rozmiarach?

 

[ Dodano: 15-07-2014, 20:10 ]

Co byście powiedzieli na to:

1) http://allegro.pl/perkusja-mapex-voyager-zestaw-perkusyjny-pszczyna-i4339786357.html

2) http://allegro.pl/perkusja-kompletna-tanio-zapraszam-i4388127370.html

 

Hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Propozycja całkiem rozsądna, przy czym zestaw z centralką 20" trochę słabiej się nadaje do cięższej muzy w porównaniu do zestawu z centralką 22".

 

Ad2 Bębny Remo to właściwie też chińszczyzna i nie można zbyt wiele od nich oczekiwać. Marka znana u nas z wysokiej jakości naciągów, ale ich bębny to w PL rzadkość. Jest to coś powyżej Millenium, ale do Mapexa trochę brakuje, a Pearl, Tama czy Yamaha to inna liga. Niemniej propozycja do rozważenia, bo za niezłe pieniądze dostajesz sporo towaru.

 

Rozważ takie bębny:

Amati

W czasach gdy standardem były bębny Polmuz, a zestawy Szpaderskiego uchodziły za luksus, Amati było marzeniem wielu perkusistów. To zupełnie dobre beczki i nie mają się czego wstydzić w porównaniu do tanich zestawów z Chin. W zestawie jest naprawdę niezły werbel, bardzo porządne blachy (poza ride-m, on jest tylko znośny) i parę dupereli, które możesz ew. opylić za parę zeta, co zwiększy atrakcyjność cenową zakupu.

 

Jak chcesz mieć bębny renomowanego producenta, to rozważ tego Pearla. Naprawdę ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre propozycje, a zastanawia mnie czy warto brać sprzęt, który przechodził renowacje. Bo sprawa wygląda tak. Skąd ja mam mieć pewność, że ten koleś co tam grzebał czegoś nie spieprzył?

Jeszcze jak byś mógł to podasz mi jakie powinny mieć rozmiary werbel, centrala, hi hat, crash itp? Jakie najlepsze by były dla początkującego, który chce się nauczyć grać a w późniejszym terminie kupić coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre propozycje, a zastanawia mnie czy warto brać sprzęt, który przechodził renowacje. Bo sprawa wygląda tak. Skąd ja mam mieć pewność, że ten koleś co tam grzebał czegoś nie spieprzył?

Jeszcze jak byś mógł to podasz mi jakie powinny mieć rozmiary werbel, centrala, hi hat, crash itp? Jakie najlepsze by były dla początkującego, który chce się nauczyć grać a w późniejszym terminie kupić coś lepszego?

Co do renowacji - pewności nie masz, ryzyk fizyk. Jednak partacką robotę zwykle widać na oko.

Wg mnie najlepszym wyjściem jest kupienie zestawu, który łatwo odsprzedasz za jakiś czas. Wspomniany Pearl doskonale się wpisuje w ten schemat. Przy czym te beczki są naprawdę dobre i mógłbyś je zostawić na dłużej, a skoncentrować się na skompletowaniu profesjonalnych blach, potem może zakupie profesjonalnego werbla, jak już będziesz wiedział, jakie brzmienie Cię interesuje.

Co do rozmiarów:

- najpopularniejsze centrale to 22" (i takiej szukaj); w drugiej kolejności 20" (niby lepiej sie nagrywają w studiu od 22, ale na tym etapie to bez znaczenia); są też 18" i 24" oraz bardzo rzadko 26", ale to raczej w zestawach z wyższych półek; głębokość z punktu widzenia nauki jest nieistotna

- najpopularniejszy rozmiar werbla to 14", a drugi w kolejności to 13"; na tym etapie innych nie bierz pod uwagę innych; głębokość werbla waha się od 3" do 8" (głębsze są werble marszowe, ale o nich nie mówimy); za najbardziej uniwersalne uchodzą te o głębokości 5"-6,5"; dla początkującego, który nie ma skrystalizowanej wizji swojego brzmienia jest to sprawa drugorzędna

- tomy występują zasadniczo w 3 popularnych konfiguracjach; tzw. standard to 12"+13"+16", tzw. fusion 10"+12"+14" oraz tzw. rock 10"+12"+16"; bywają oczywiście powiększone zestawy np. popularny jest zestaw 10"+12"+14"+16" często nazywany 'studio'; większe tomy to niższe brzmienie; do nauki gry to właściwie wszystko jedno; warto jednak trzymać się tych standardów, ze względu na ew. odsprzedaż; zestaw np. 10"+13"+15" może być trudny do sprzedania; w tanich zestawach szkoda rozprawiać o głębokości tomów

- najpopularniejszy zestaw talerzy to 14" hi-hat, 16" crash i 20" ride; hi-hat 13" czy 15" też będzie dobry, więc tym nie za bardzo należy się przejmować, o wiele ważniejszy jest model blachy; crash 16" uchodzi za najbardziej uniwersalny, mniejsze służą do delikatniejszych akcentów, większe do mocniejszych; blachy różnią się od siebie grubością (a co za tym idzie wagą) i jest to parametr równie ważny jak średnica; popularne oznaczenia to thin, medium i heavy; blachy oznaczone jako rock to zwykle blachy heavy; cienkie blachy są do lekkiego grania, grube do mocnego; im grubsza blacha tym mocniej trzeba uderzyć, żeby uzyskać pełnię brzmienia; grube blachy są głośniejsze od cienkich; tymi parametrami można trochę mieszać - jeżeli grasz mocną muzę, to crash 16" rock będzie ok, ale możesz równie dobrze użyć blachy o większej średnicy i mniejszej grubości np. 18" medium

- ride to przeważnie 20" i rzadko w niedrogich seriach bywają inne; 21" i 22" są bardzo ok, ale raczej unikaj mniejszych od 20"; uwagi co do grubości j.w. przy czym 20" medium ride zwykle odnajduje się w każdej muzyce; cięższe maja bardziej zdefiniowany 'ping', natomiast lżejsze maja więcej rozpływającego się szmeru (wash)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kup tą perkusje AMATI, tylko może spróbuj obniżyć troche cenę. Sprzęt jest naprawdę fajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zł to nie jest dużo za bębny ale na początek nie warto inwestować bo nie wiadomo :P

 

Kompletne nowe zawsze spoko z tego względu iż wszystko działa nic nie odpada ale ich jakość a szczególnie w tej cenie wystarczy na chwile, odsprzedaż będzie długa i męcząca lub za 20% ceny początkowej szybko uświadomisz sobie że w tej samej kasie lub za 2 stówki więcej mogłeś mieć coś o wiele lepszego na lata

 

W tym wypadku polecam poszukać Pearle Exporta jak wyżej kolega napisał nie kombinować standardowy układ werbel 14", centrala, tomy 12, 13 ,16 znam ludzi którzy 15 lat grają na tych beczkach a jeśli będzie ci brakowało potem jednego toma zawsze można dokupić, jest tego trochę

 

Co do blach poszukać poszperać coś pokroju Zildjian ZBT szczególnie stara seria PST3 na początek praktycznie wszystko dobre 14 Hat, 16 Crash i 20" Ride.

 

Jak pograsz zobaczysz jak idzie i z czasem iść do przodu dokupywać talerzy, jak kupisz dobre beczki to mogą służyć latami kwestia wymiany naciągów polecam rozszerzyć budżet na beczki i kupić właśnie Pearl Export lub Yamaha stage custom za 1500zł i jakieś 5 stówek odłożyć i kupić sobie blachy taki zewstaw w razie wpadki sprzedasz szybko a jak będzie cieszyć gra to nie będziesz musiał się wtydzić praktycznie niczym

 

Polecam także ogarnięcie perkusji elektronicznych w tej cenie można kupic już jakiegoś Black Hawka lub KAT-a dużo możliwości a pamiętaj że ćwiczenie na perkusji nie dla wszystkich jest przyjemne a szczególnie dla sąsiada a opcja podłączenia słuchawek, włączenia metronomu i podkładu to dla adepta tej sztuki jest idealne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...