Skocz do zawartości
kubaxglan

Granie Ridem crashując

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien dylemat czy da się crashować ridem tzn, czy dzwiek bedzie podobny do crasha jezeli bede dosyc energicznie gral ridem ?

Pozdrawiam i mam nadziję, że ktoś mnię zrozumiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo dźwięk jest inny. Mam tez paiste signature fast crash 18", przebija się dźwiękiem, głośnością przez ride'a ale właśnie o to mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gruby ride = niepokraszujesz. A jesli nawet to dzwiek bedzie paskudnie pokrywkowy

no chyba, ze chcesz połamać pałki, tudzież ride'a:)

 

ciensze ride'y jak najbardziej.

Imo posiadanie drugiego cxrasha jest zbedne jesli masz odpowiednio zbalansowany ride

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gruby ride = niepokraszujesz. A jesli nawet to dzwiek bedzie paskudnie pokrywkowy

no chyba, ze chcesz połamać pałki, tudzież ride'a:)

*chyba, że grasz z głową, to możesz grać i się nie obawiać.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gruby ride = niepokraszujesz. A jesli nawet to dzwiek bedzie paskudnie pokrywkowy

no chyba, ze chcesz połamać pałki, tudzież ride'a:)

*chyba, że grasz z głową, to możesz grać i się nie obawiać.;)

 

obstawiłem w zakładach bukmacherskich całe swoje oszczednosci ze akurat ty napiszesz cos co bedzie probowalo zanegowac moj post.

Dziekuje przyjacielu, nie zawiodłeś mnie, wlasnie podwoilem swoj majątek.

 

Tak sie sklada, ze bardzo grubego ride'a niezcrashujesz ...tzn jak sie uprzesz to zcrashujesz nawet floor toma, ale chodzi o sensowność takiego działania. Bardzo gruba i sztywna blacha nie da Ci innego dzwieku jak paskudnego - pokrywkowego, do tego jest duza szansa ze sie zlamie, bo zeby wydobyc dzwiek z takiego pnia to musisz ostro przywalic.

 

No ale zakładam ze nie odpuscisz i wylecisz mi zaraz z jakims komicznym argumentem, byle by tylko pokazac Biedaqowi, ze sie myli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ride o grubości thin, medium-thin są idealne, zauważam że coraz więcej moich kolegów rezygnuje w ogóle z crasha, od dłuższego czasu mó set skłaida się z trzech talerzy 22" i nie ma tam żadnego crasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Sabian AA Rock Ride 20" i również używam go jako crasha :) brzmi dość nisko ale całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo gruba i sztywna blacha nie da Ci innego dzwieku jak paskudnego - pokrywkowego, do tego jest duza szansa ze sie zlamie, bo zeby wydobyc dzwiek z takiego pnia to musisz ostro przywalic.
Mój były Istanbul Sultan's Signature bardzo przyjemnie brzmiał crashowany.

Jak dla mnie, to po to blacha ma powierzchnię i krawędzie, żeby z nich korzystać, ja staram się wyciągać z blachy ile się da (zresztą nie tylko z blachy, z każdego innego instrumentu też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na jakimś filmiku perkusista Meshuggah prezentował swój set blach składający się głównie z "rajdów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kubaxglan, jakiego masz ridea?

 

Ja mam Anatoliana Jazz Collection 21" Ride

 

No to chłopie...to jest super blacha do kreszowania. Kreszuj śmiało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze bardzo grubego ride'a niezcrashujesz ...tzn jak sie uprzesz to zcrashujesz nawet floor toma, ale chodzi o sensowność takiego działania. Bardzo gruba i sztywna blacha nie da Ci innego dzwieku jak paskudnego - pokrywkowego, do tego jest duza szansa ze sie zlamie, bo zeby wydobyc dzwiek z takiego pnia to musisz ostro przywalic.

Tu jest filmik pokazujący, jakim pomysłem jest crashowanie na grubych rideach. 0:39 i 1:08.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...