Skocz do zawartości
marley

ponoć Zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim , mam dal was zagadkę , ostatnio kupiłem Zildjiana Avedisa podobno ... sliczny ride , 20 , brzmienie ładne ,ale nie jestem pewny czy to Avedis bo ma rudawy kolor , a to raczej z b20 nigdy mi sie nie zdażyło tylko miał miałem kiedys cos z b8 ... jakby ktos mógł cos na to powiedziec to byłbym wdzięczny ... c235d2ab4378fd9em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie Avedis tylko Scimitar. I kolor by się wtedy zgadzał. Znajdź numer seryjny, to powinno pomóc w ustaleniu co to za blacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Planet Z (brąz b8). Scimitar ma młotkowania bardziej prostokątne, stare Planety miały bardziej owalne.

Numeru seryjnego zapewne nie znajdziesz bo go nie ma. Jest tylko wybite logo jak w wyższych seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie dałem zfrajerzyc ... macie moze jakiś pomysł żeby to odkręcic bo jednak planet z ponad 300 wart nie jest ... myslałem że w braci perkusyjnej sie nie oszukuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony dales sie oszukac na wlasne zyczenie - mogles wczesniej zapytac kogos kto sie zna na sprzecie o opinie nt tego konkretnego talerza, poza tym sprzedajacy nie zawsze musi byc ekspertem i moze byl tak samo nieswiadomy jak Ty

 

jesli zas zrobil to z premedytacja to oczywiscie zachowal sie jak cwaniak, jesli to doswiadczony uzytkownik tego forum (lub doswiadczony palker) to mozna go podejrzewac o celowe ukrycie informacji co to za blacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sie dałem zfrajerzyc ... macie moze jakiś pomysł żeby to odkręcic bo jednak planet z ponad 300 wart nie jest ... myslałem że w braci perkusyjnej sie nie oszukuje ...

Spróbuj do tego podejść od innej strony. Jeżeli brzmienie Ci się podoba, to jest to warte 300 zeta.

Jeżeli nie...no cóż, zawsze możesz typowi natłuc po mordzie. Ale kasy raczej Ci wtedy nie odda. Pozostaje negocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie ma pewnosci,ze to Planet, a moze byc Scimitar. Te przecinki wydaja wsie wlasnie prostokatne. Scimiatry sa O.K., ale nie za 300 zl.

A nie tzreba bylo wczesniej zapytac kogos z Forum?

Jezeli sprzedawca blednie opisal towar i wprowadzil Cie w blad, masz prawo uchylic sie od skutkow oswiadcznia woli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie , moze nie aż takiego dużego Avedisa ale kocham jego brzmienie a to zupełnie mi nie pasuje do ucha i reszty blach ... szkoda , pewnie będe musiał sprzedać bo sprzedajacy sie nie odzywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem pytaj się ;) I ja jeszcze potwierdzam -to jest stary Planet-Z z B8 (nie scimitar -miał inne toczenie, trochę bogatsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dla mnie jednak w pewnym zakresie wyglada na Scimitara. To sa prostokatne, geste przecinki. Ma przy tym resztki napisu "RIDE" pod grawerka, czy zle widze? Z drugiej strony kwestia szlifu jest dyskusyjna. Moj mial takie przestrzenne, ze w zasadzie te przecinki wypadaly pomiedzy poszczegolnymi frezami. Tutaj nie widze szlifu. Napis - pierwsza i druga edycja Scimitara miala napis crash/ride/hi-hat na gorze - pod grawerka; te pozniejszej mialy zapis oznaczenie modelu na dole blachy. Planety mialy pewnie oznaczenie typu blachy na gorze, pod grawerka. Zatem porownanie sposobu mlotkowania i szlifu w danym okresie produkcji blach pozwoli na ostateczna identyfikacje.Tutaj trzeba sie bedzie pewnie zdac na kolege, ktory mial stara serie Planet Z i moze ostatecznie potwierdzic to.

Z trzeciej strony sam mowisz, ze brzmienie ma dobre, a pamietam,ze moj Scimitar 18" crash-ride brzmial bardzo przyzwoicie, nie tak jasno, szerzej od kiepskich tanich blach z brazu b8.

 

Moze to sie okaze mimo wszystko mniejszym rozczarowaniem, niz sie wydaje? Kiedys kupilem blache ride i myslalem,ze to Paiste 505 (takiej szukalem), a wyszlo, ze to Paiste 2000 klasyczna - nie Sound Reflections). Blachy byly niemal identyczne, brzmialy bardzo podobnie (Paiste 2000 nieco ajsniej i dluzej wybrzmiewajaca) nie mialy napsiow, ale drobne szczegoly grawerki ujawnily serie. Tutaj jednak pomylka nie miala zadnego znaczenia akurat, na zasadzie "ganz egal";-)

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia:-)

 

ps. a nastepnym razem moze warto sie na Forum popytac, czy ktos nie ma jakiejs dobrej blachy w rozsadnej cenie (np. co s z mojego arsenalu);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie stary Planet Z, bo swego czasu długo na nich grał mój kumpel, więc znam ich aparycję dość dobrze;)

 

Koleś zrobił Cię w ch- i to porządznie - nie dość , że dogadał się z Tobą poza allegro to jeszce wcisnal Ci gowno;DDDDDDDD

 

Powiem tak - teraz nie mozesz, z prawnego punktu widzenia, zrobic juz NIC.

Z nieprawnego? 2-3 przypakowanych kolegów, PKP, PKS, tudzież własna fura,

jedziesz pod adres z listu przewozowego, tłuczenie okien, tłuczenie mordy, ewentualnie jeśli do czynienia masz z młokosem to możesz wyegzekwować siano:)

Pamiętajcie ludzie! Polactwo-cebulactwo trzeba tępić i NIE ODPUSZCZAĆ! kmioty żyją własnie takim nastawieniem, gdzie ktoś macha ręką na krzywdę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie , sprawe załatwiałem tak poza allegro sie dogadałem ...

 

 

podaj jego nick albo link do aukcji - trzeba sie wystrzegac takich oszustow manipulatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim , z racji braku kontaktu postanowiłem upublicznic imie i nazwisko tego pana , bo nie mam z nim żadnego kontaktu i zachowuje sie w takim razie jak tchórz , ja mu dałem szanse to że jej nie wykorzystuje to nie moja wina ... Pan którego nalezy sie wystrzegac to Pan Leszek Szymczukiewicz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim , z racji braku kontaktu postanowiłem upublicznic imie i nazwisko tego pana , bo nie mam z nim żadnego kontaktu i zachowuje sie w takim razie jak tchórz , ja mu dałem szanse to że jej nie wykorzystuje to nie moja wina ... Pan którego nalezy sie wystrzegac to Pan Leszek Szymczukiewicz .

 

OOOOO LESZEK SZYMCZUKIEWICZ :OOOO to tera jak bede robil z kimś dil w internetach to bede pytal: "a PAn to czasem nei jestem Leszkiem S.?" ;O

kolego... dawaj nick allegro i adres. To nam bardziej pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim , z racji braku kontaktu postanowiłem upublicznic imie i nazwisko tego pana , bo nie mam z nim żadnego kontaktu i zachowuje sie w takim razie jak tchórz , ja mu dałem szanse to że jej nie wykorzystuje to nie moja wina ... Pan którego nalezy sie wystrzegac to Pan Leszek Szymczukiewicz .

 

podaj nick ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...