Skocz do zawartości
kubaxglan

Najlepsze naciągi na perkusję 26" 14" 16" 18&

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie jakie byście polecali naciągi do takiej perkusji? Chodzi mi głownie, żeby wydobyć z niej mega dół i fajne rockowe brzmienie.Cena setu ma wynosić ok 300 zł za same uderzane. Perkusja klonowa jbc :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taki set, to z ciekawości pokombinowałbym z CSami przezroczystymi. Wtedy wysoko naciągnięte dadzą zbliżone brzmienie do Bonzowych garnków :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki set i kupiłem Remo coated emperor i coated ambassador (rezo). Na werbel od góry zamiast emperor mam emperor X.

 

Stroję generalnie wysoko, rezo jeszcze wyżej. W razie czego mam spisane wartości w herzach. Zwłaszcza stopa przy odpowiednim nastrojeniu brzmi świetnie i majestatycznie (z filcem po obu stronach).

Werble posiadam dwa (14x8 klon i 14x6,5 aluminium) i stroję je różnie. Jak chcę pograć coś starego to aluminium nastrojone wysoko, jak coś z lat 80. i generalnie werbel ma mieć dużo dołu to klon 14x8.

 

Niestety warstwa powlekana z emperorów schodzi bardzo szybko.

 

Natomiast czy zmieścisz się w cenie to nie wiem. Nie pamiętam ile mnie kosztowały.

 

EDIT: Na stopę od strony uderzanej dobrze dać łatkę remo falam. Bardziej skupione (mniej "latające") brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część już została powiedziana. Ale tak krótko:

tomy: Emperor Coated

werbel: Emperor X albo bardziej klasycznie i uniwersalnie: Ambassador lub Ambassador X

stopa: Powerstroke 3 coated plus łatka falam slam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy autor tematu korzysta z tune-bota ale ostatnio znalazłem na innym forum coś takiego :

"I've heard these tunings were good for getting a Bonham sound

6 1/2" 383 batter, 390 reso

toms

14" 156 batter, 205 reso

16" 131 batter, 172 reso

18" 104 batter, 137 reso

bass drum

26" 62 batter, 68 reso

 

Personally, I think that snare is too high, I'd do 290 batter, 390 reso"

 

Warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie. Bębny tak nastrojone brzmią fenomenalnie, zwłaszcza bęben basowy (wytłumiony tylko pasem filcu po obydwu stronach bębna) - robi genialne "BUM!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...