Skocz do zawartości
drumm3r

tama silverstar vs superstar?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że superstar półkę wyżej ale co lepsze (chodzi o używane)

superstar w okleinie czy silverstar w lakierze? jak się wgl sprawuje okleina na tych bębnach wyższych klas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam,ale Superstar jest droższy,może nie dopowiedziałem ze chodzi o superstar hyperdrive,w takim razie od którego roku są produkowane nowe serie obu modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak jest oceniane brzmienie silverstara? Jakie jeszcze zestawy mogę wziąć pod uwagę w tym samym przedziale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Silverstara, to brzmienie jest całkiem dobre. Według mnie najlepiej brzmi centrala, przy szybszych tempach to niemalże jak triggerowana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie wybór między dwoma zestawami: Pearl vbx (pisałem o tym w innym temacie)

I ta tama silverstar,oba zestawy są bodajże z hw,teraz kwestia brzmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brzmienie zestawów Pearl'a to jest ono dobre, ale żaden z tych zestawów nie powalił mnie specjalnie na kolana (za wyjątkiem Mastersa Premium Legend i Reference'a, ale to trochę wyższa półka).

 

Uważam, że Tama Silverstar jest bardziej godna uwagi. To bardzo dobry bęben w tej klasie cenowej. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vbx słyszałem i mi się spodobał szczególnie centrala, niewiem jak ze silverstarem,czy też też jest taki kop, no i jeszcze na pearlu jest lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drumm3r, no właśnie centrale Pearl'a mają to do siebie, że mają potężnego kopa. Silverstar ogólnie brzmi bardzo fajnie, a centrala to niemalże jak triggerowana. ;)

 

Co do wykończenia, to w Silverstarze masz do wyboru lakier lub okleinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wykończenia, to w Silverstarze masz do wyboru lakier lub okleinę.

 

Wszystko za odpowiednią cenę ;)

Więc jak już to zostanę przy okleinie choć nie jestem przekonany do niej,czyli silverstar jest bardziej godny uwagi niż pearl biorąc pod uwagę całokształt a także swoją półkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli silverstar jest bardziej godny uwagi niż pearl biorąc pod uwagę całokształt a także swoją półkę

 

nie,

 

to i to to podobna półka, o tym co jest lepsze a co gorsze decyduje tutaj wyłącznie gust kupującego. W ślepych testach brzmienia nikt nie odróżni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jednak są jakieś różnice? To tak jakby porównać masterworksa do polmuza, różnice muszą być,mimo że tutaj półka tutaj podobna/ta sama,to minimalne różnice na pewno się znajdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverstar ma cieńsze korpusy od VBX, co z pewnością wpływa na brzmienie. Materiał, z którego są wykonane jest ten sam (brzoza).

 

Mnie bardziej do gustu przypadł Silverstar, ale może była to kwestia naciągów i stroju. Najlepiej by było, gdybyś ocenił to samodzielnie, na własne ucho, bo to Ty będziesz na nim grał, a nie inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo tylko grałem i słyszałem vbx. Tu jest ten plus że jest werbel sensitone, sceptycznie podchodzę do oklein u silverstara,ale sądzę że są porządne jak na tę klasę sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okleiny stosuje się nawet w najwyższych seriach bębnów u topowych producentów, więc nie powinna ona być wyznacznikiem klasy zestawu. Oczywiście nie mówimy tu o okleinie z polmuza czy innego wynalazku, która jest przyklejona nierówno, niedokładnie i do tego z pęcherzami powietrza.

 

Ogólnie Tama jest znana z dużej dokładności i dbałości o szczegóły, nawet w zestawach z niższych półek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy mi się podobają, jest jeszcze kwestia hw,mam nadzieję że nie będę żałował obu zestawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej, jakbyś miał możliwość przetestowania obu zestawów. Jak selekcji dokonywałem dość długo z 6 zestawów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety,raczej pozostaje mi jedynie yt :neutral:

 

Ja raczej nie ufałbym próbkom na YT. Widziałem kilka razy jak za pomocą porządnych mikrofonów z kiepskiego zestawu zrobili Starclassica. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej mam do avanta,Ale z tego co pamiętam nie mają go na stanie,czyli po prostu nagrania na yt mogą być lekko fałszywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często są podkręcane mniej lub bardziej. Chodzi o to, żebyś się nie rozczarował po zakupie bębnów, "bo na YT brzmiały tak dobrze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie perkusja na mikrofonach brzmi inaczej (ładniej) z bele czego na mikserze można zrobić cuda ciężko znaleźć nie podkręcane próbki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spr jakies yamahy ??

 

ja kupilem za 1.7k yamahe z 78 roku i gniecie bebny do 6-8kola wg mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...