Skocz do zawartości
Xiviali

Perkusja elektroniczna do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję zestawu elektronicznego do około 1500zł, warto kupić jakiś nowy, czy używany?

Czy coś z tego jest warte swojej ceny? Ewentualnie coś innego w tej cenie?

http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-yamaha-dtxplorer-i4438161887.html

http://allegro.pl/alesis-dm6-usb-perkusja-elektroniczna-zestaw-i4437854011.html

http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-alesis-dm-5-pro-dwie-stopy-i4453265877.html

Potrzebny jest mi twin, poza tym miło byłoby gdyby dało się grać z akcentami itd. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten zestaw, na padzie stopy nie mieścił się twin, był za wąski (mówię o alesisie dm6), w tej yamaszce wydaje się być tak samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli inny pad do stopy dokupisz to wporząsiu, ale na tym nie da rady na 100%, wydaje mi się, że będziesz żałować kupna tego chińskiego szajsu, ja tak miałem, sprzedałem to raz dwa i zainwestowałem w Dig Druma - polecam. Jakąś używkę poszukaj, warto dozbierać jeszcze te pareset złoty i dołożyć, bo na tym się tylko przejedziesz - jak coś to link do strony dig druma - www.perkusjaelektroniczna.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pana powyżej. Warto dołożyć parę złotych i kupić sobie dig druma z jakimś modułem rolanda (np. td-3). Naprawdę warto, co potwierdzi wiele osób, którzy posiadają dig druma. Co do strony która została podana jest zrobiona słabo i ma mało informacji. Najlepiej poczytać sobie temat o Dig Drum albo zadzwonić do samego twórcy i dowiedzieć się wszystkiego w 10 min. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warta swojej ceny. Dawno takiej oferty dig druma z modułem od td-6 w takiej cenie nie widziałem. Jeżeli nie przeszkadzają ci te ślady użytkowania to bierz. Aż dziwne że w takiej cenie jest sprzedawany w zestawie moduł od td-6. Zazwyczaj widywałem go na allegro, olx po 1000-1200 zł za sam moduł. Myślę, że zestaw jest jak najbardziej wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł różnicy to dużo przy zakupie perkusji elektronicznej? :/ Yamaha sama w sobie nie powinna być zła, (dokładnie nie powiem nie grałem), ale tutaj w zestawie nie ma modułu. Dodany jest tutaj dość stary konwerter MIDI który trzeba podłączyć do komputera z włączoną wtyczką VST. Do tego żeby normalnie pograć potrzebna jest dobra karta dźwiękowa, bo inaczej będziesz miał latencje. Co do samych padów. Pady są gumowe co za razem idzie głośne i zdecydowanie bardziej odbiegające odbiciem od pada siateczkowego. W dig drumie pady są naprawdę dobrze zrobione, a w ofercie którą podałeś dostaje się naprawdę przyzwoity moduł od td-6 w niskiej cenie. Ja bym został tym przy Dig Drumie. Według mnie nie ma porównania gry pomiędzy padami gumowymi, a siateczkowymi z Dig Druma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszystkim za rady ;) Nie jest to dużo, ale 1500zł to po prostu już była maksymalna cena. W takim razie nie pozostaje nic innego jak to kupić :D

 

[ Dodano: 04-08-2014, 16:49 ]

Witam, niestety nie udało mi się tego dig druma dostać, nie dogadałem się ze sprzedającym, ale znalazłem takie coś, powie mi ktoś co to jest, czy można brać za te 800zł?

http://olx.pl/oferta/perkusja-elektroniczna-fimy-legacy-CID751-ID6wMFL.html#c73e8e9162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...