Skocz do zawartości
niuniek69

naciąg do centrali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , potrzebuję pomocy w temacie centrali 22 cale gretsch catalina ash , bęben jesionowy.to mój pierwszy zestaw akustyczny więc wszelkie informacje będą pomocne.zestaw jest w stanie praktycznie fabrycznym więc naciągi no name , ogarnąłem werbel i tomy ale co do centrali to chętnie posłucham wszelkich porad.jakie naciągi , wytłumienie czy wycinać otwór itd. Dzięki za wszystki informacje pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymieniłbym uderzany na Remo Powerstroke 3 Coated plus łatka Falam Slam.

I po tym zabiegu pobawiłbym się strojem. Jeśli będzie dobrze to ok.

Jeśli nie to - zależnie od potrzeb - próba tłumienia mniej lub bardziej.

Nie jestem fanem zmieniania rezonansów bez istotnej przyczyny (większa ilość koncertów, studio, itp.), bo to zwyczajnie trochę kosztuje, a przy graniu dla siebie, to reszta zespołu i tak zagłusza tą niewielką poprawę brzmienia. No ale jeśli Cię fabryczne rezo nie satysfakcjonuje, to też możesz wymienić.

Wycięcie otworu pozostawiłbym na koniec (bo wyciąć zawsze można, gorzej odwrotnie), wtedy kiedy wiesz, ze brzmienie bez otworu Ci się nie podoba, i jesteś przekonany, że otwór w rezo to jest to co Ci do szczęścia jest najbardziej potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...