Skocz do zawartości
kubaxglan

Statyw pod toma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem tzn. chodzi i jednego toma przyczepionego claimp'em do statywu. Nie jest on stabilny i tu moje pytanie co lepiej kupić statyw werblowy czy statyw z claimpem ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak inni, ale ja bym odradzał stawianie toma na statywie do werbla, lepiej już po prostu kupić statyw do toma albo z platformą albo holder w dolną część statywu. Na holderach tomy zazwyczaj trochę "pracują" a na statywie werblowym nagle jakoś tak sztywno. Ale pewnie za mało się znam. Ja mam "wiszącego" floor toma 14" i na dolnej części statywu z holderem zachowuje się świetnie. Prawdziwy ft 16" stoi sobie obok, gra się na nim całkiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby niektórzy tak stawiają (na werblowym), ale lepiej kup clampa i przyczep sobie tomholder do statywu pod blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że na statywie werblowym tom stabilniejszy,

ale trzeba dźwigać dodatkowe kilogramy, więc clamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW produkuje statyw pomyślany do takich sytuacji. Jest on podobny do werblowego, ale pozwala na pewną 'pracę' toma. Jego oznaczenie to 9399 i jak wszystko z serii DW9000 jest dość drogi. Być może inne firmy też produkują.

Innym rozwiązaniem może być zwykły statyw werblowy i rama izolacyjna FlexFrame.

Kwestię niestabilności toma mocowanego na clampie można trochę zaleczyć zbliżając tom jak najbardziej do osi statywu. Pomocny w tym może być pewien drobiazg od Yamahy, o symbolu TH904A. Ponieważ ma średnicę 7/8 cala (22,2mm) pasuje do większości statywów, a jego gniazda o tej samej średnicy są kompatybilne z ogromną większością ramion, uchwytów, tom-holderów i wszelkiej maści innego osprzętu.

Jeżeli system mocowania tomów twojej perkusji wykorzystuje pręty montażowe 10,5mm (Tama, Mapex, PDP) to możesz skorzystać z gotowego rozwiązania firmy Tama o symbolu HTC77WN. To statyw pomyślany do sytuacji takich jak Twoja, a do tego wygląda elegancko i jest w miarę niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...