Skocz do zawartości
Anarchismo

wieszanie toma na statywie werblowym a wpływ na brzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

poczyniłem dziś ciekawą obserwację, być może dla części ludziów banalną. Otuż od niedawna posiadam bębny z wiszącym floorem 14 cali więc postanowiłem sprawdzić jak będzie brzmiał na statywie werblowym. Okazało się że floor na statywie werblowym stracił brzmienie, brzmienie zrobiło się krótkie deskowate.

 

Ciekawi zatem mnie jak ten kosz werblowy wpływa na brzmienie werbla. Spróbuję w niedługim czasie powiesić werbel na zawieszeniu premierowskim bo akurat mam takie.

 

Ciekawe czy w przypadku werbla sposób zawieszenia ma taki wpływ jak w przypadku tomów

 

ktoś z Was coś takiego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weeeell... ja mam Pearla Sopranino (10 cali) zawieszonego na ISS i szczerze mówiąc czasem majta się aż nadto, więc 14 pewnie doprowadziłaby mnie do ciężkiej cholery.

Tama kiedyś miała coś takiego w ofercie, ale nie chwyciło.

Air-ride8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że tama ma, sam też posiadałem wiszący werbel 10, na ISS Ci się buja bo to takie zawieszenie jest ;)

 

nie o to pytam, tylko o wpływ zawieszenia na brzmienie werbla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosz werblowy był używany lata temu gdy nie było innych rozwiązań a standardowo rozmiary bębnów były spore.

 

bon8.jpg

 

Inna sprawa że Grohl gdy był w Nirvanie na bębnie basowym wieszał tom 15x11.

 

Ja przy swoim Ludwigu zastosowałem rozwiązanie tej firmy znane jako atlas. Lugi są podmieniane na inne a więc jest trochę roboty ale za to nie trzeba wiercić. Niestety rozwiązanie to nie pasuje do wszystkich bębnów (rozstaw lugów).

Korzystam z tego tylko dlatego że lubię bębny mieć nisko (a bęben basowy mój ma 26x14). Ride też mam zawieszony w ten sposób po drugiej stronie. Niektórym (Grohl) to nie przeszkadza bo mają bębny oraz talerze wysoko.

Poza tym to rozwiązanie jest drogie, udało mi się na szczęście okazyjnie kupić w USA i tanio sprowadzić do PL.

 

_EPI0358.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same wrażenie- po ustawieniu toma 12 (amati) na statywie werblowym, stracił brzmienie, nie było tonu, sam atak, brzmiało jakby uderzało się w plastikową miskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Witajcie po latach...miesiacach...)

 

Tom na statywie werblowym ma doskonaly rezonans, tylko potrzebna mu pomoc:

- kosz ma byc luzno, tak by tom sie swobodnie opieral, bez zaciskania klamr "na chama".

- w punktach styku pomiedzy obrecza toma a ramieniem statywu nalezy wsadzic izolacje. Ja sobie wycialem kawalki z gabki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...