Skocz do zawartości
solemo

Podłączenie perkusji do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

bardzo chcę podłączyć swój zestaw Rolanda TD-11KV do komputera.

Dysponuję kablem konsolowym (z jednej strony małe kwadratowe usb wchodzące do perkusji a z drugiej standardowe wchodzące do PC).

Celem jest wyzwalanie sampli nie wgranych w module a znajdujących się na komputerze.

 

Moje pytania...

1) Jakiego oprogramowania używacie i polecacie?

2) W jaki sposób instaluje się takie oprogramowanie? (obecnie posiadam na PC Toontrack solo 64 - jeśli się nie mylę to chyba nazywa się ten soft hostem).

3) Jak można to ewentualnie później nagrywać?

4) Czy podłączenie perkusji może stać w konflikcie z wyjściem dźwięku z komputera? (do PC mam podłączoną wieżę stereo via USB).

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jako DAW polecam Reaper, a instrumentu wirtualnego Addictive Drums, niedawno wyszła wersja oznaczona 2.0

2) Jak zwykły program. W przypadku Reapera tworzony jest folder Steinberg/VSTPlugins, do którego upychane są pliki .dll, które należy przenieść do Reaper/Plugins/FX. Po uruchomieniu go biblioteki instrumentu wirtualnego są wykrywane automatycznie.

3) Normalnie, klikasz Record i jedziesz. :)

4) Nie powinno.

 

W razie czego pisz na PW, pomogę.

Pozdr,

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo programów DAW czyli sekwencerów - ja instalowałem kilka i powiem tyle, że też jestem zwolennikiem Reapera jak poprzednik Vandr. Dla mnie zdecydowanie był bardziej intuicyjny w obsłudze czy cubase czy inne.

A jako instrument wirtualny także polecam Addictive drums :-)

Miałem troche kłopotu by ogarnac to na poczatku , ale posługiwałem się filmikami z Youtube i jakoś idzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zdecydowanie polecam Superior Drummera, wg mnie sample jakościowo nie do przebicia przez inne tego typu programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi - dla mnie Superior jest zbyt sterylny choćbym nie wiadomo jak wykręcał częstotliwościami poprzez zewnętrzne wtyczki typu Izotope Ozone. W dodatku Superior ma kiepską kolekcję ride'ów. Jeśli ktoś lubi pudełkowate brzmienia + sterylne = tylko AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście co kto lubi:) Wg mnie Ad ma przyzwoite sample bębnów, ale talerze to mam wrażenie jakbym po pokrywkach garnków walił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...