Skocz do zawartości
Lejo

China pionowo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu wieszam chinę pionowo. Jedna już poległa.Ma ktoś może jakiś pomysł jak to powiesić?Aquarian cymbal spring, który?

 

 

Pozdrawiam Lejo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu? Po pierwsze nie pasuje mi do ustawienia bo wisi maksymalnie z prawej strony za floortomem i pionowo jest mi wygodnie a używam jej od święta. Po drugie, wieszam pionowo bo mogę... Po trzecie nie pytam się jakie mam mieć ustawienie tylko jak rozwiązać problem pękających chin, widzę że nabijanie postów jest teraz w modzie. Zajebiście byłeś pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam china Thomann/Wuhan na żółtym aquarianie (chiny od 18" na żółtym powinny być, mniejsze na czerwonym), ale gram poziomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czemu? Po pierwsze nie pasuje mi do ustawienia bo wisi maksymalnie z prawej strony za floortomem i pionowo jest mi wygodnie a używam jej od święta. Po drugie, wieszam pionowo bo mogę... Po trzecie nie pytam się jakie mam mieć ustawienie tylko jak rozwiązać problem pękających chin, widzę że nabijanie postów jest teraz w modzie. Zajebiście byłeś pomocny.

 

Ale weź się synek nie spinaj i szacuneczku trochę do starszych i pewnie bardziej doświadczonych grajków, bo Seth Ci poradził w sposób, w jaki by poradził każdy zdrowo myślący chłop. No!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale weź się synek
Kpisz sobie chyba kolego :) Gram od 7 lat i nie widzę powodu dla którego ktoś kto jest 2 lata starszy i pewnie niewiele bardziej jak nie mniej doświadczony miałby mnie pouczać. Zadałem proste pytanie, pouczać to może mnie matka człowieku. China pionowo, jak by miała być poziomo nie było by tematu.
szacuneczku trochę do starszych

Wolne żarty starszaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna już poległa najprawdopodobniej właśnie dlatego, że wisiała pionowo, skoro grasz na niej "od święta" (w takim razie w ogóle po co Ci china? o.O), to pęka przez zawieszenie, proste. Na blachę wiszącą poziomo ciężar oddziałuje symetrycznie, pionowo już nie.

 

A skoro jesteś taki mądry i doświadczony, to dlaczego jeszcze sobie sam z tym nie poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powiesi się pionowo czy poziomo nie ma to żadnego wpływu na wytrzymałość talerza, ja np wieszam poziomo i w dodatku "kantem" do góry.

 

Wieszaj tak żeby fajnie brzmiała i tyle

 

10305336_619445558172116_98320646916154938_n.jpg?oh=d39bbc46570d1c012e0b69e05d959c58&oe=547AA4DB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionowo ustawiam, gdy mam dużo do grania,

poziomo do akcentów, chociaż też zdarzają się chwile dłuższe używania.

Kantem do góry, albo nie. Jak Tobie wygodnie.

(Rozwaliłem chinę, gdy ekstremalnie mocno uderzałem, niepotrzebnie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że jak walnę china wraca i z całym impetem wali otworem w statyw. Jeżeli wiecie co mam na myśli :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał grube filce (takie jak u Yamahy), to wytłumią one ruch talerza i problem zniknie. Aquarian Cymbal Spring być może też Ci się nada.

Możesz też podejść do tematu zupełnie inaczej, czyli kupić (albo ukraść, w sumie wszystko jedno) chinkę z odwrotnym bell-em. Paiste nazywa takie blachy Novo China, u Zildjiana to są Ultra Hammered China, a u Sabiana Zen China. Te blachy łatwiej sobie ustawić, niekoniecznie pionowo, ale pionowo (lub prawie pionowo) i tak będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obijanie się blachy - najszybszym rozwiązaniem będzie sprawienie sobie gumowej nakładki na statyw (miejsce w którym wieszasz chine).

 

Poza tym tu nie chodzi o to jak wieszasz chine, a o sposób w jaki w nią uderzasz - szczególnie mam tu na myśli kąt uderzania. Wieszasz ją pionowo, więc pewnie atak idzie z góry pod kątem prostym, i wcale się nie dziwię, że długo nie wytrzymują. Inna rzecz to moc z jaką uderzasz..

 

Być może wystarczy delikatnie zmienić kąt nachylenia chiny ?

 

Zobacz jak sobie radzi nr. Boby Jarzombek, też je ma PRAWIE pionowo ; )

 

 

Albo tutaj - Danny Carey też sobie radzi z tak powieszoną chiną - swoją drogą ma jeszcze jedną "blachę" powieszoną w 100 pionowo i daje rade ; )

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat pokazywanie przykładów a'la Danny Carey jest rozsądne, ze względu na to, że jak coś im "pynknie" po prostu blachę wymieniają i po krzyku. Z tego też powodu mogą sobie pozwolić na dowolne ustawienie.

 

Jest tutaj potrzebny ktoś kto stosuje takie techniki wieszania i nic mu się nie dzieje i dowiedzieć się jak to robi :roll:

 

Moim skromnym zdaniem grubsza tuleja gumowa powinna rozwiązać sprawę, acz to tylko moje domysły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak zdławię filami to siada wybrzmienie a china i tak dostaje po tyłku + robi się keyhole. Może jednak ktoś ma doświadczenie z aquarianem? Chyba zostaje mi telefon do drumshopu/DC przed większym zamówieniem żeby mi to wypróbowali :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od dluzszego czasu wieszam chine prawie pionowo, mam ja jednoczesnie dosc nisko, blacha odwrocona jest do mnie kolnierzem (nie krawedzia), uderzenia ida w sama gore blachy - myk polega na tym zeby uderzac w nia w plaszczyznie rownoleglej do zewnetrznej plaszczyzny kolnierza

 

chinashape.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...