Skocz do zawartości
ZaR

Naciągi do amati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem początkukącym perkusistą. Od wujka dostałem perkusję amati bez rezonansów. Problem w tym, że nie tomy nie brzmią zbyt dobrze. Naciągi są dosyć stare i między warstwami pojawiły się pęcherze powietrza. Chcę zakupić nowe naciągi i tutaj mam kilka pytań.

1. Znalazłem naciągi power beat. Co o nich sądzicie. Warto kupować? Są całkiem tanie, aczkolwiek zazwyczaj jest tak, że cena idzie w parze z jakością

2. Czy do tomów bez rezonansów są jakieś inne naciągi?

3. Co byście zrobili aby poprawić brzmienie?

Od razu mówię. Moje środki finansowe nie są za wielkie (3 klasa liceum). Zaku nowego zestawu odpada. Dorobienie rezonansów również.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

 

PS. Co do werbla i centrali to na razie nie planuje wymiany bo tam są nowe remo i nie narzekam. Co do tomów to wymiary :tom-tomy 10, 12, 13, 14 i floor tomy 16, 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zapomnij. To gówniane naciągi, praktycznie nie poczujesz różnicy.

2. Nie ma takiego podziału.

3. Kupić dobre naciągi. Najlepiej Remo Emperor Coated.

3'. Jeśli masz smykałkę do roboty w drewnie, to możesz sprawdzić czy krawędzie tomów są równe i w razie potrzeby je wyrównać. Jeśli nie są ścięte pod kątem krawędzie, to też możesz je wyszlifować pod odpowiednim kątem.

 

Jak nie masz za dużo kasy, to najważniejsze żebyś wymienił naciągi na 12, 13, 16, bo to standardowy zestaw (ewentualnie 10, 12, 14 - fusion), do gry normalnej wystarczy. Oczywiście najlepiej by było wykorzystać cały set.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie narazie tak jak mówi kolega powyżej tylko tomy 12,13,16 albo 10,12,14 albo tylko 10,14/12,14/12,16 i kup komplet używanych naciągów z forum w dobrym stanie na pewno coś dorwiesz - pinstripy, emperory, ec2, czy coś podobnego - znajdź temat o naciągach na słabe bębny tam wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wielkie. Polecicie mi może jakiś sklep internetowy gdzie będę mógł kupić te Remo Emperor coated?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek ostrzegam - trafiły mi się dwa wadliwe naciągi - zostałem zlany z reklamacją - moja rada - a sam mam na Amati pinstripe (i te polecam) - nie pakuj się w możliwie wadliwe naciągi! Wygląda na to, że coated remo to kupa kupy; poszukaj wątków i sam poczytaj;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wszelki wypadek ostrzegam - trafiły mi się dwa wadliwe naciągi

Fakt potwierdzony przez innych użytkowników.

sam mam na Amati pinstripe (i te polecam)

tu już kwestia gustu. Ale ja z kolei z własnego doświadczenia też polecam właśnie Emperory. Dużo lepsze od Pinstripe'ów

 

Istnieje też opcja podana przez kolegę Lejo - kupić używane. Ja tak kupiłem Emperory coated w stanie bdb za 30zł (12, 13, 16 na Allegro) i Evansy G2 coated za jakieś 50zł też stan bdb (12, 13, 16 od któregoś z modów). Więc można.

Kolejna, jak tak strach kupować Remo to można pomyśleć o Evansach G2 Coated. W sumie odpowiednik Emperora. Według mnie gorzej brzmiący, ale nie słychać skarg na powłokę.

 

Sklep? DrumCenter, Avant Drumshop, MusicStore, DrumStore. Zamawiałem w każdym z nich i nigdy nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu pinstripe czy emperory(z żadnymi się nie spotkałem więc nie mam pojęcia na czym polega różnica). Tylko cenowo pinstripy są minimalnie droższe. Rozważę zakup używanych, aczkolwiek z tym różnie bywa, nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Poczytam jeszcze opinie innych użytkowników forum na temat tych naciągów. Na stronie producenta pisze, że emperory mają jaśniejszą barwę.

 

PS. Czy jest różnica w brzmieniu pomiędzy różnymi kolorami tego samego naciągu (np. ebony i clear)? Najbardziej by mi zależało, żeby naciągi były białe. Przezroczyste raczej nie bo w środku są zainstalowane tłumiki i nie wyglądało by to zbyt ciekawie. Tak samo czarne, bo drewno jest białe i najbardziej pasowałyby właśnie białe naciągi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w końcu pinstripe czy emperory(z żadnymi się nie spotkałem więc nie mam pojęcia na czym polega różnica)

Ja się spotkałem z Pinstripe Clear i Emperor Coated między innymi założonymi na Amati. I zdecydowanie lepiej wg mnie brzmiały Emperory.

Czy jest różnica w brzmieniu pomiędzy różnymi kolorami tego samego naciągu (np. ebony i clear)

Tak. Clear, Coated czy Ebony brzmią inaczej. Clear mają zwykle jaśniejszą barwę; bardziej otwarte brzmienie. Coated z kolei są cieplejsze i często bardziej suche. Ebony tez się czymś charakteryzują pewnie, ale nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

Najbardziej by mi zależało, żeby naciągi były białe.

Estetykę zostawiłbym w spokoju. Instrument ma brzmieć, a jak wygląda to mniej ważna sprawa. Aczkolwiek ja się skłaniam ku naciągom typu coated. Ale głównie dlatego, że bardziej trafia w moje gusta brzmieniowe.

 

Co do samego porównania Pinstripe'a z Emperorem, to pinstripe jest bardziej stłumiony, ma zdecydowanie mniej przydźwięków - przez wbudowany tłumik i można go bardzo mocno naciągnąć a dalej ma dość niskie brzmienie. Jak dla mnie ma tę wadę, że trzeba w niego przyłożyć, żeby zabrzmiał. "Głaskany" brzmi strasznie bezpłciowo...

Emperor z kolei ma cieplejsze brzmienie, dłużej wybrzmiewa, no i ma trochę przydźwięków. Nisko nastrojony ma przyjemną w miarę ciemną barwę (fajnie na nim się gra doom i podobne klimaty; ale nie tylko). Jest bardziej uniwersalny od Pinstripe'a. I co ważne można się na nim pobawić dynamiką. Brzmi dobrze tak przy lekkiej jak i ciężkiej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wielkie. Chyba zdecyduję się na emperory coated. Poszukam jeszcze na allegro może coś ciekawego używanego znajdę, a jak nie to kupię nowe. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrok salomonowy Emperory Coated - sam używam więc polecam tak jak kolega ;) Ogarnij sobie promocje na zestawy remo - w cenie trzech naciągów dostaniesz naciąg na werbel gratis czy coś w tym guście, w każdym razie widziałem że DC i drumshop mają takie zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...