Skocz do zawartości
drummer06487

Remo empeor vs Evans G2?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram na Emperorach - teraz trochę upaskudzone :-) moim zdaniem jedne z najlepszych naciągów na porządne bębny - może trzeba się czasem pobawić ze strojeniem ale mi przypadły bardziej niż Evansy. Zresztą czego z wymienionych byś nie kupił i tak będzie dobrze!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czyste tak?

 

A jak to jest bo nigdy nie miałem powlekanych, gdy np po jednym graniu z racji wady technicznej zejdzie ta biała powłoka to naciąg wtedy też traci swoje walory brzmieniowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traci - a inaczej, ja nie zauważyłem - ale nie spinaj pośladów - potrzebujesz kłopotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem G2 coated, warstwa zeszła na tomach w okolicach środka po ok. pól roku, brzmienie raczej się nie zepsuło, jedynie wygląd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz jestem fanem REMO, to dyskusja o tym czy sa lepsze od EVANSa mozna porownac to pytania: Mercedes czy Audi? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy kto jakie ma przygody z naciągami

ja osobiście zawiodłem się na evansach gdzie na bebnach nie grałem gdzie były najczesciej g2 clear to zawsze kiepsko brzmiały a emperorki zawsze dobrze

 

kiedyś ktoś tu napisał ze evansy lepiej brzmią ale do czasu bo o wiele szybciej tracą swoje walory ja osobiści to potwierdzam, tą część z żywotnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz jestem fanem REMO, to dyskusja o tym czy sa lepsze od EVANSa mozna porownac to pytania: Mercedes czy Audi? ;]

Fatalne porównanie, Mercedes to symbol tego, co najlepsze, a Audi to syf, Volkswagen w cenie Mercedesa. Trafniejsze byłoby przywołanie dyskusji o wyższości BN nad WN lub odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na samochodach ale chyba jeden z kolegów ma problem z prostatą :-) Evansy są jak najbardziej porównywalne z Remo choć generalnie droższe niestety - mówię o doświadczeniu osobistym a nie zasłyszanych opiniach;

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz jestem fanem REMO, to dyskusja o tym czy sa lepsze od EVANSa mozna porownac to pytania: Mercedes czy Audi? ;]

Fatalne porównanie, Mercedes to symbol tego, co najlepsze, a Audi to syf, Volkswagen w cenie Mercedesa. Trafniejsze byłoby przywołanie dyskusji o wyższości BN nad WN lub odwrotnie.

 

naprawde nie zalapales tego porownania? nie wierze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co przesiadłem się znowu z Emperorów powlekanych na takowe G2. Powiem tak: Emperory dają "klasyczne" potężne, nieco "mokre" brzmienie. G2 oferują mocno skompresowany sound - bardziej "wyprodukowany", z mniejszym ogonem. Zauważyłem niestety, że ta cała pseudotechnologia 360 coś tam prawdopodobnie wpłynęła negatywnie na naciągi, bowiem cholernie ciężko jest nastroić bęben (nie było tego problemu na starszych G2). Spędziłem w sumie 3, 4 godziny polegające na naciąganiu, zdejmowaniu i zakładaniu ich w kółko, i dalej nie do końca wiem o co chodziło, a stosuję metodę, która działa zawsze-zawsze.:) Różnica pomiędzy Emperorami a G2 na małych bębnach jest naprawdę słyszalna, na floorze już nie, stąd u mnie pojawił się duży kontrast pomiędzy okrągłymi i ciepłymi wiszącymi tomami, a nieco "jęczącym" floorem. No cóż, czekam aż naciągi oberwą swoje i sądzę, że po paru dniach grania powinny już siedzieć, a te na małych tomach na pewno trochę się też otworzą.

Do rocka i starszego popu itp. poleciłbym Remo, ale do nowoczesnego grania np. gospelowego, to chyba w pierwszej kolejności Evansy. Jeśli potrzebujesz przestrzeni w tomach to Emperory, a jeśli oczekujesz punktu i dużej selektywności - G2.

Chociaż w gruncie rzeczy, to są takie niuanse, które usłyszysz chyba tylko Ty i to po dłuższym czasie z tymi i tymi naciągami.;)

 

Aha, teraz się zorientowałem, że pytałeś o czyste naciągi.;P Dobra, może komuś się przyda... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyste Emperory sa takze swietnymi naciagami. Latwo sie stroja, sa wytrzymale i daja brzmienie, ktore jest standardem - oczywiscie w przypadku lepszych i nastrojonych bebnow. Nie porownam ich do G2 clear, bo sam takich nie uzywalem na obecnych bebnach i nie mam tu jasnosci.

 

Jesli chodzi o "cieplote", to w moim odczuciu w kategorii powlekanych wygrywaja G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz jestem fanem REMO, to dyskusja o tym czy sa lepsze od EVANSa mozna porownac to pytania: Mercedes czy Audi? ;]

Bardzo nietrafione porównanie. Bo i Audi, i Mercedes to awaryjny, nietrwały i drogi złom. Ot co.

 

Trochę offtop, ale żal mi już czytać te bzdury. Jeździliście czymś nieużywanym i w cenie powiedzmy od ok. 150 tysi w górę tych marek, czy x-letnie A4 z silnikiem 2.0 TDI, który jak każdy ogarnięty w temacie wie, jest silnikiem niewypałem w pierwszych generacjach (a 1,9 TDI ze starszych Passatów jest silnikiem prześwietnym i do dziś chwalonym), albo Vito, które jak wszyscy wiedzą psuje się i rdzewieje, bo jest masówą z założenia? Mam czasami wrażenie, że niektórzy działają w myśl zasady "nie znam się, więc się wypowiem". Na tej zasadzie można mówić, że BMW to złom, bo w jednym z silników X5 rwie się łańcuch rozrządu przy 150 tysiącach km. Ba, można tak powiedzieć o każdej marce, bo w każdej zdarzają się niewypały konstrukcyjne i produkcyjne. Jak tak samo piszecie o perkusji, to strach się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że odchodzimy od tematu.

 

Pytanie było proste, które z naciągów będą lepsze...

Wywnioskowałem że większość woli remo ze względu na bardziej naturalny dzwięk.

Choć sam gram na evansach i mnie się podobają, to czas na zmiany.

Następnym moim pytaniem było czy obie te wersje czyste będą tak samo dobre jak powlekane.

Rozumiem że są tak samo dobre jak ich poprzednicy.

I nie będzie tu mowy o jakiś niespodziankach.

Jakby coś to obie te wersje czyste porównuję do hybrydy brzozy i klonu jak coś to pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...