Skocz do zawartości
kernelus

Długi dźwięk sprzężyn?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ogólnie od dłuższego czasu mam perkusję Ludwig Element Birch Power Fushion i "walczę" z werblem. Otóż jak w niego uderzam to długo utrzymuje się dźwięk werbla, a chciałbym go skoncentrować żeby był krótki jak np. u Bonhama (Led Zeppelin). Wymieniłem nawet naciąg górny i sprężyny, bo myślałem, że to jest przyczyną, ale prawie nic nie dało. Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę źle dobrałeś naciąg, bo Ambassador ma dość długie wybrzmiewanie. Jak chcesz je skrócić to chyba najlepiej będzie zmienić naciąg. Polecam Evansa Genera Dry lub Onyx.

 

[ Dodano: 02-09-2014, 21:34 ]

Ewentualnie, jakbyś chciał z Remo to wtedy może być Emperor X, ale jakość produktów tej firmy niestety ostatnio spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym rozumiem kurcze :D Ale na standardowym też tak było. Tak jakby ta sprężyna długo uderzała o rezonansowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moongel i obniżenie stroju dolnego naciągu. U mnie działa.

Generalnie im wyższy strój dolnego naciągu tym więcej sprężyn w brzmieniu, im niższy tym więcej korpusu. Na górę daj jakieś minimalne tłumienie a dół odkręć w dół i powinno być lepiej.

I eksperymentuj, bo jak nikt nie słyszy dokładnie co tam się dzieje to rada jest tylko i wyłącznie wskazówką a nie prawdą objawioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żelka... a weź naklej cokolwiek ;)

podkreć wszystkie śrubki jakie są dość mocno i zobaczysz jak krótko brzmi i jaki power jest

a jeśli chodzi o naciagi to jak kolega napisał genera hd który ma otwory wentylacyjne i ring tłumiący

mam ten naciag i zero wybrzmienia jest ale równie dobrze możesz nakleić chusteczkę z taśmą i efekt ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu

 

Ja np lubię jak werbel brzmi długo Dobre bębny muszą wybrzmieć Na nagraniach często słychać werbel już po masteringu W realu taki werbel musi wybrzmieć aby mieć materiał nad którym się w studiu pracuje Inaczej załadowałbyś poduszkę do werbla i miałbyś super krótki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...