Skocz do zawartości
sylwek217335

Evans GMAD 22+słabe bębny-jak nastroić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bębny brzozowe(wg.internetów) ale tak czy siak niskiej półki.Kupiłem Evansa GMADa 22 i robiąc tak jak pisze na necie "załóż i dokręć tylko tyle i tak żeby po wciśnięciu bijaka nie było fałd"...No więc tak zrobiłem ale dzwięk mnie nie zadowala tzn.nie mam dobrego basu,nie ma mowy o kilku czy choćby minimalnym "pluskaniu" stopy tylko takie pudłowate to jest :P.

Rezo mam raczej ok (od PDP X7).Tłumik założony ten cieńszy bo ten grubszy mi chyba za bardzo tłumił.

Co poradzicie ?:)

 

Myślę że zrozumiale napisałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja generalna zasada przy strojeniu bębnów jest taka, że każdy bęben stroimy do konkretnego dźwięku.

Pozwala to na uzyskanie naprawdę zawodowego brzmienia oraz powtarzalność strojenia.

 

Strojenie na chybił trafił z perspektywy czasu uważam za bezsensowne, chociaż sam na początku mojej przygody z bębnami tak robiłem.

 

Brak dobrego basu? Czym to się objawia?

Jaki masz bijak? Plastikowy będzię bardziej klikał niż filcowy.

 

Ja naciąg rezonansowy stroiłem zawsze wyżej w interwale od uderzanego o kwartę lub tercję. I miałem pięknie brzmiący bęben.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz GMADA, to dokręć go troszkę mocniej. Zapobiegniesz w ten sposób pęknięciu kieszeni na tłumik i powinieneś uzyskać lepsze brzmienie. No i też rezo ma znaczenie. Taka jest moja opinia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strojenie bębnów to nie wkręcanie kołka rozporowego w ścianę, także to co napisał metaldrummer jest działaniem doraźanym, a długofalowo polecam lekcje kształcenia słuchu i strojenie bębnów do klawisza lub innego instrumentu/urządzenia podającego nam dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...