Skocz do zawartości
S0VV4

Pearl BLX vs Tama Granstar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupić oba te zestawy w dobrej cenie. Wiem, że oba to bardzo dobre, choć stare już bębny, ale wolę zapytać się bardziej doświadczonych kolegów - czy między nimi są jakieś znaczące różnice przemawiające na korzyść któregoś z zestawów? Albo jakieś smaczki - lub muzyka, w której lepiej się spiszą? Czy może różnica nie będzie w ogóle odczuwalna?

 

Dodam, że interesują mnie rozmiary 22 12 16, a naciągi to będą G2, Pinstripy albo Emperory. Stopę obsłuży najprawdopodobniej Powerstroke 3.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jesli szukasz dobrej (wysokiej jakosci) za stosunkowo niewielkie pieniadze, to obydwie propozycje sa bardzo dobre.

To byly swego czasu flagowe serie brzozowe obydwu konkurentow, jakkolwiek w moim przekonaniu i tak Yamaha Recording 9000 byla gora (a wzgledem Yamahay gora byl Sonor Lite:-D.

Technicznie-jakosc bardzo podobna. Granstary byly w okladzinie (wersja Custom lakierowane), a Pearl w standardzie mial lakier. Pearl lakierowal tez bebny od srodka, byla to inna technologia niz u Tamy czy Yamahy (te firmy zabezpieczaly wnetrze benow matowym srodkiem) - dosc twardy lakier bezbarwny - dobrze chroni drewno i wzmacnia korpus, jednakze tez i wyostrza, poteguje brzmienie (dla jednych zaleta w bebnach brzozowych, dla innych wada;-). Nie pamietam dokladnie, ale byc moze Granstar byl nieznacznie cienszy (korpus usztywniala okladzina). Granstar powinnien brzmiec (nieco) ciemniej od BLX-a.

Powiedzmy,ze znanym problemem zwiazanym z BLX, czy nawet MLX, byl wystepujacy czasem defekt dlugich dwustronnych "lugow" (lodek/okuc/gniazd do montowania srub naciagowych); zdazalo sie, ze po latach pracy nie wytrzymywaly naprezen.

Granstar nie ma takich lugow (co do zasady), ale tez mu sie zdazaly jakies uszczerbki w hardware, tzn. po wielu latach pracy moze sie np. przekrecic jakis gwint. Tego rodzaju usterki wystepuja jednakze nierzadko rowniez w nowych bebnach klasy sredniej, zas u BLX-a czy Granstara po wielu latach eksploatacji, wiec to raczej na korzysc tych bebnow przemawia.

Co do naciagow..., nie zastanawialem sie nad tym. Zapewne inny, pelniejszy "sound" bedzie na Ambassadorach czy Diplomatach, a niski, mocny, przyciety, bardziej skupiony na Pinstripeach.

 

Mysle,ze jest to trudny wybor: BLX czy Granstar. Powiedzmy,ze BLX lepiej sie prezentuje, a Granstar nieco lepiej brzmi (lepiej w tym wypadku oznacza,ze jest raczej ciemniejszy;-)

 

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia

 

ps. gdybys jednak chcial rozwazyc zakup innych jeszcze bebnow, to ja mam troche na zyciu z kolekcji, od Tamy Straclassic po Sonora Phonic Plus/Lite, Rogers Londoner V i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję za BLX, to doskonały bęben i wyższa półka niż model tamci. Tamcia z resztą miała power tomy w tym czasie - są dość niewygodne.

 

Nie wiem jak to jest ale mało kiedy zgadzam się z GroundControl a jego oceny zestawów są szeroko krytykowane zazwyczaj i tak było by i w tym wypadku jednak niestety nie dysponuję czasem żeby to uściślić.

 

BTW, jestem właścicielem i Tamy i Pearla i obie marki cenię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

My tu póki co mamy jeszcze namiastkę wolności internetowej, więc niezgadzanie się jest nawet mile widziane:-) - byle odnosiło się do konkretnego tematu, a nie wynikało z uprzedzeń. Podałem własne argumenty, odniosłem się do aspektów technicznych głównie. Kolega chce znać zdanie innych, skoro założył temat. Dlatego - jakkolwiek nic mi nie wiadomo o tym, że zazwyczaj moje oceny zestawów są krytykowane - to nie warto o tym tutaj dyskutować, nawet gdybyśmy mieli czas.

Poczynię jedno zastrzeżenie merytoryczne do mojej wcześniejszej wypowiedzi: korpus Pearl BLX jest cieńszy (6 warstw, 7,5 mm) od Granstara - 7 warstw - 9 mm (wcześniej nie sprawdzałem ten informacji, pisałem "z głowy"). W związku z tym, że prawdopodobnie wylakierowanie BLX-a "na twardo" od środka i powiązanie z "long lugs", które w pewnym stopniu zmniejszają rezonans korpus (usztywniają), powoduje, że obydwa korpusy będą miały podobną sztywność - może nie być większych różnic w zakresie barwy brzmienia. Istotnie, Granstar miał głębsze tom tomy niż "głęboka" wersja BLX-a, zatem i co do głośności i "projekcji" też;-) Mimo to, intuicyjnie wydaje się mi, że "głęboka" wersja BLX-a będzie głośniejsza...;-)

Są to jednak raczej mniej istotne kwestie, niemal niuanse. Nadal obstaję przy tym, że jakość obydwu serii jest porównywalna. Z tym, że BLX-owi odpowiadałaby Granstar Custom (lakierowany obustronnie, z tym że od środka nie "na gładko" i nie "na czysto").

W kwestii okleiny/okładziny - nikt nie rozważa na poważnie, czy wyższej klasy był np. Pearl Masters Custom czy Masters Retro-Spec (wyłożony specjalną masą plastyczną) ani nie porównuje jakości lakierowanego Starclassika z okładzinowym w stylu "Vintage" :-). BLX jest zdecydowanie ładniejszy od okleinowego Granstara, to może mieć ostatecznie znaczenie dla estety.

 

Do MOstrego: "BTW" - też jestem właścicielem; cenię wszystkie dobre marki, niektóre bardziej - i nie są to ani Tama ani Pearl, jak wiadomo;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko,

 

Regulamin:

18) Firmy lub przedstawiciele firm prowadzących działalność komercyjną i propagującą ją na forum muszą posiadać zgodę Administratora. Tyczy się to także podpisów

 

Mogę wyciągnąć nie jeden tekst w którym polecasz swoje sprzęty te którymi handlujesz i nie jednokrotnie wzbudza to kontrowersje.

 

Stąd właśnie moje zdanie na ten temat - jesteś nieobiektywny i stanowisko z którego ukazujesz swoje opinie ma w większości tryb marketingowy.

 

Stąpasz po cienkiej linii od lat....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOstry,

powiem tak:

przypisując mi takie działanie i motywację, sam w tym względzie stąpasz po cienkiej linii absurdu i niedorzeczności.

Niczym nie handluję i nie uprawiam żadnego marketingu (podejmuję okazjonalne próby wyzbycia się części zgromadzanego przez lata sprzętu, którego mam w nadmiarze; tego póki co Forum nie zabrania). Wyraziłem swoją opinię merytorycznie w konkretnym temacie. Może się mylę, może mnie ktoś poprawi czy uzupełni. Po to mamy Forum. I tyle. Wypowiedziałeś się o jakości BLX-a, atrakcyjnym wykończeniu i różnicy w głębokości tom tomów.

Zatem wypowiadaj się dalej merytorycznie w tym temacie albo wcale, a nie zasłaniaj regulaminem. W tym temacie bowiem Kolega po prostu zasięga opinii. Oczywiście, że moja nie będzie obiektywna, bo jest moja, więc subiektywna. Podobnie, jak Twoja, MOstry.

I Admin, tzn. i Amen.

 

Pozdrawiam

 

ps. w "póki" był błąd, "póty, póki" trzeba pamiętać; poprawiłem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...