Skocz do zawartości
Hunterian

Opinie o pałkach On-Stage

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jako, że właśnie mam zamiar kupić sobie kilka rodzajów pałek i sprawdzić jakimi gra mi się najlepiej, stwierdziłem, że nie mam zbyt dużo pieniędzy żeby kupić pałki drogich firm po 30 zł za parę i znalazłem firmę On-Stage która robi bardzo tanie pałki z klonu.

 

Tutaj przykład - http://guitarcenter.pl/catalog/perkusje/akcesoria/palki/on-stage-sticks-2b

 

4 zł w porównaniu do 30 zł to jednak jest różnica i to znaczna.

 

Jak jest jednak z ich jakością w porównaniu do tych droższych pałek ?

Czy opłaci mi się kupić 4 pary tych pałek żeby sprawdzić którym rozmiarem mi się gra najlepiej ?

 

Widziałem, że droższe pałki są wykonywane z drewna hikorowego a te pałki są z klonu, czy to ma jakieś wielkie znaczenie z jakiego drewna są wykonane pałki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Sam ostatnio zainteresowałem się tymi pałkami ze względu na cenę (nawet 1,99zł za parę :shock: ). Kupiłem spory zestaw, z każdego rozmiaru po kilka par. Pałki są nie najgorszej jakości, oczywiście odbiegają od swoich droższych konkurentów, ale jak za taką kasę to jak najbardziej się opłaca. Pałki nie są lakierowane, z wytrzymałością różnie, ale zdarzało się, że jedną parą grałem spokojnie miesiąc, no niestety występują znaczne wahania wagowe w każdej parze tego samego modelu. Ja rozwiązałem ten problem, gdyż przy zakupie większej ilości, po prostu przeważyłem wszystko i dobrałem w odpowiednie pary, no ale na początku zdarzała się, że model 7A i 5A nie różnił się prawie niczym, a w innym egzemplarzu model 5A był już o kilkanaście gram cięższy.

 

Tak ma znaczenie, te hickorowe są twardsze i ponoć bardziej wytrzymałe ;)

 

Podsumowując, moim zdaniem opłaca się kupić kilka par takich pałek, na próby czy ćwiczenia, gdyż w cenie jednej pary bardziej uznanych firm, otrzymujemy nawet do 5-6 par takich pałek, które mnie osobiście starczają na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to gram na razie na padzie tylko (jako werbel) ponieważ nauczyciel mówił żebym nie grał na razie na zestawie (mam elektronika) bo nauczę się złych nawyków trzymania pałek itd i, że lepiej najpierw ogarnąć werbel przynajmniej trochę żeby wiedzieć jak trzymać pałki i uderzać i jak wykorzystywać to odbicie od naciągów :)

 

Jak gram na razie na samym padzie to lepiej będzie chyba jak kupie jakieś dobre pałki tzn dobrze wyważone i dobrane wagowo itd. I tak na padzie ich nie zniszczę, ale te On Stage pewnie kupie jak będę grał na akustyku już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na razie grasz tylko na padzie to lepiej zainwestuj kilkadziesiąt złotych w dobre pałki, na padzie one praktycznie się nie niszczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...