Skocz do zawartości
spacedrama

jak nagrywać bebny na kompa ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jest jeden temat o nagrywaniu w studio ale przekształca sie w rozmowe o sensie grania. wiec ja mam takie pytanie. otóz, nagrywam w salce demo z kapelka. mamy kompa, porzadny mikser i mikrofony itd ( to ma byc takie sobie demo wiec wystarcza to co jest ).

problem jest taki ze moj gitarzysta chce zebym nagrywal to "rif po riffie". ja zawsze nagrywałem tak ze jak były pauzy w kawałku to sie robiło przerwe a jak nie to trzeba leciec dalej bez zatrzymywania. on chce to zrobic tak perfekcyjnie z metronomem idealnie na kazde uderzenie przy zajebiscie duzym powiekszeniu ściezki. tzn - nagrywam do metronomy beczki no i wiadomo wszystko jest w tempie ale pojawiają sie mikro przesuniecia . powiedzcie czy to swiadczy o mojej nieumiejetności grania (cały utwor jest zagrany dobrze tylko nieznaczne wychylenia zaznaczam przy duzym powiekszeniu je widac ) czy on jest mega ambitny i chce korwa przedobrzyć ?

 

uf nie wiem czy ktos to zczyta ale jesli takowy jest to dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

tomek

 

[ Dodano: 20-07-2006, 16:28 ]

no i czy kiedykolwiek nagrywaliście tak zeby osobno wstep, zwrotke, refren, przejscie, itd

 

a moze macie jakies inne doswiadczenia w nagrywaniu ???

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 20-07-2006, 16:29 ]

no i czy kiedykolwiek nagrywaliście tak zeby osobno wstep, zwrotke, refren, przejscie, itd

 

a moze macie jakies inne doswiadczenia w nagrywaniu ???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że u mojego brata na próbie nagrywano tak żę: pałker dostał słuchawki a gitara mu grała, nagrali tak cały utwór bez żadnych przerw, potem zmiksowali na kompie i jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacedrama, Powiem tak, jeżeli Twój giatrzysta jest na tyle ambitny czy też jest natyle perfekcjonistą, że chce każde uderzenie przesuwać "pod dużym powiększenie" to niech lepiej kupi sobie automat perkusyjny i gra przy jego akompaniamencie.

Cały figiel polega na tym aby było słychać człowieka za bębnami a nie automat. Nadmiar perfekcji potrafi zabić ducha utworu. Oczywiście nie mam na myśli tutaj faktu, że bębniarz gra strasznie nie równo i to powinno wszystkich na maksa rajcować. Perkusista musi grać równo ale drobne niuanse (niedociągnięcia) ubarwiają nagranie, przez fakt iż gra to człowiek a nie zaprogramowana maszyna, która się nie męczy i ma w dupie np ciśnienie atmosferyczne :)

Reasumując nie przesadzajcie z obróbką tym bardziej, że ma być to demo, a nie nagranie studyjne. Chętnie bym posłuchał to co już nagraliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie o to mi chodziło ! cały kawałek jest zagrany równo tzn poczatek i poszczególne motywy , koncówka są równo w tempie. nie ma obsuwy nawet o jeden klik tylko te mała niuansiki.

wczesniej nie wiedziałem ze tak jest a mozna to bardzo prosto sprawdzic nabijając pałka o pałke w rytm metronomu i potem porównać te dwie ściezki w wiekszym powiekszeniu. naprawde zagrac nawet pałki perfekcujnie to nie lada sztuka.

 

dieki za info i obiecuje ze jak nagramy to podeśle materiał. pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie fragmentów utworu kawałek po kawałku jest takim samy sposobem jak każdy inny. ma swoje wady i zalety do zalet mozna zaliczyć to że :

1. Nagrywa sie krótke powtarzalne fragmenty, np refren jeśli zagrasz go zle mozesz go zawsze powtórzyć i nie trzeba grać całego utworu. W muzyce progresywnej byłoby to uciążliwe czasami :):):):)

2. Można z powodzeniem takie fragmenty powkładac do każdego , nawet najprymitywniejszego sekwencera i zawsze bedzie zagrane równo.

3 jeżeli zrobisz tak jak w pkt 2 to poprawka zwrotki spowoduje że poprawiasz wszystkie zwrotki w utworze (jeśli sa takie same of course)

 

Wady sa takie że jak nagrywasz całość to:

1. tracisz feeling bo sekwencer go nie da

2.To co pisał admin nawet jeśli są błedy to jest dobrze bo wtedy słychac człowieka

3. Jak dokonujesz koncowej obróbki to pracujesz na jednej grupie ściezek. Ostatnio nagrywam garki na 7 ścieżkach gdym miał to podzielić na zwrotki refreny itd tych scieżek byłoby zawsze wielokrotnośc 7.

 

Więc jak widzisz drogi kolego musisz sam zdecydować który sposób jest lepszy.

 

Do Cienia

Polecam Ci Audition 2.0 to już jest to czego tygrysy potrzebuja najbardziej 1.5 jest fajny do nagrywania ale do obróbki 2.0 jest jest zdecydowani bardziej sexy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Cień - czy masz moze jakis link lus samego crack`a do tego programu bo jest to wersja 30 dniowa ?

 

do Peterix - czy maswz moze link do programu 2.0 no i oczywiście do jakiegos crack`a również ?

 

pozdrawiam

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacedrama, zbliżasz się do cienkiej czerwonej linii :)

Linki do programów (skoro są trialowe) koledzy Cień i Peterix mogą Ci podać, ale nie proś ich o nielegalne oprogramowanie typu crack do programu, to jest nie zgodne z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to Panie Administratorze nawet nie dychalem żeby nie wzbudzić podejrzeń. Dobrze zrobiłem prawda???

 

Co do Audition ten program można kupić i to za niewielkie pieniadze ja nie pamietam już ile za niego płaciłem ale jak chcesz to sprawdze i Ci podam coś chyba niecały 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Koniec Świata się przy tym chowa :D

Eee jedna z ulubionych kapel, musze ją branoć! :P Mimo wszystko trzymacie poziom, muzyka bardzo fajna, chetnie wpadłbym na Wasz koncercik.

 

A zeby nie robic off topicu dodam, ze nagrywalismy sie z zespołem u kumpla kiedyś. Był mixer, były mikrofony, było też niestety niewygluszonym pomieszczenie. Jakość nagran nie jest równa nagraniom chociazby DPC, ale i poziom pracy kolegi pozostawiał wiele do zyczenia. Rozumiecie pewnie - duzo mówi, ile to jest w stanie zrobic i co on tam nie ma, a tak na prawde jest słabo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo triggerem...

 

Albo, jeżeli umiesz grać na klawiszach możesz sobie pod złącze midi podpiąć i zabębnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo leaf drums - my z kumplem tak nagralismy kawałek, polecam > kliknij tu

 

[ Dodano: 24-10-2006, 21:18 ]

a jeszcze jedno - czekam az ktoś dogra nam wokal - jest ktoś chętny?:) zobaczymy co by wyszło hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adobe audition 2.0 i ośmio śladowa karta dźwiękowa. można kupić już za 600- 700zł. nie jest tragedia ;] radzę nagrywać całe kawałki na raz. bedzie dłużej ale mniej pieprzenia sie z tym. słuchawki na łeb a w słuchawkach metronom i gitara i wio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem nagrywania w kawałkach, w sumie chyba prościej było by nagrać sample instrumentów a później poukładać jak się chce..... Ale czy w tym momencie jesteś muzykiem czy DJ-em :P

 

Wg mnie najlepszy efekt daje nagrywanie wielościeżkowe na tzw sete , materiał jest wtedy spójny i ma jakiś taki power,

Nagrywanie pokolei wszystkich scieżek z osobna też nie jest złe, daje dużo bardziej "krystaliczne" brzmienie , ale całość (w moim przypadku) brzmi jakoś zdechle.

 

Używam programu Fruity Loops do nagrywania wieloscieżkowego i jestem zniego w 100% zadowolony, wcześniej używałem Cubasów wszelkiej masći, lecz pod względem stabilności fruity jest po protu ideałem !. W Cubasie (kiełbasie) wiecznie się coś wieszało, resetował się dźwięk, zawieszała się aplikacja a co najśmieszniejsze rozjeżdżał się klik po paru sekundach :)

Fruity poza tym nie obciąża procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej używałem Cubasów wszelkiej masći, lecz pod względem stabilności fruity jest po protu ideałem !. W Cubasie (kiełbasie) wiecznie się coś wieszało, resetował się dźwięk, zawieszała się aplikacja a co najśmieszniejsze rozjeżdżał się klik po paru sekundach

 

Oj to trzeba było napisać do nich, pomoc techniczna jest chyba wliczona w cenę, to dość drogi program ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Nie wszystkei testowane przezemnie były objęte pakietem wsparcia ;)

 

Ale nawet demówki, darmowy cubase SE z Audigy, wszystko sie wysypywało w podstawowym ustawieniu (zero efektów VST, żadnych udziwnień), jak dla mnie to na pececie się ta aplikacja nie sprawdza.

Fruity działa bez problemu i bez obciążania kompa nawet z 8 efektami VST na każdy jeden kanał z 6 nagrywanych naraz.i z 6-scioma odsłuchami w czasie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet demówki, darmowy cubase SE z Audigy, wszystko sie wysypywało w podstawowym ustawieniu (zero efektów VST, żadnych udziwnień), jak dla mnie to na pececie się ta aplikacja nie sprawdza.

Fruity działa bez problemu i bez obciążania kompa nawet z 8 efektami VST na każdy jeden kanał z 6 nagrywanych naraz.i z 6-scioma odsłuchami w czasie rzeczywistym.

 

Pracuję z Cubase na PC od jakiś 10 lat (zaczynałem od VST32) dziś mam w domu Cubase Studio 5 i nie zaobserwowałem jakiś szczególnych problemów z tą aplikacją. Liczba efektów VST nie świadczy o tym czy sequencer jest wydajny czy nie, bo każdy VST obciąża inaczej procesor. Jedyne co można porównać to 2 programy na tym samym kompie z takimi samymi VST. Ja pracuję średnio z 24 śladami, a na każdym po 3-4 VST także bez obciążania procesora co nie znaczy, że Cubase jest bardziej wydajny od Fruit'a czy odwrotnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...