Skocz do zawartości
Hofasho

Perkusja do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakieś czasu szukam perkusji dla siebie, jednak szczerze mówiąc nie wiem czego konkretnie szukać, czego unikać i tak dalej, tak na prawdę mierzyłem w Yamahę Stage Custom, ale budżet mi na nią nie pozwala (albo ja źle szukam). Do wydania mam około 2000zl z hakiem, interesuje mnie zestaw razem z blachami. Czy za te pieniądze można dopaść coś fajnego, nadającego się pod mikrofony? Byłbym wdzięczny za przykłady, jak ktoś jest w stanie to nawet oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się znaleźć, chociaż żeby miało ręce i nogi to trzeba trochę poszukać.

 

http://olx.pl/oferta/perkusja-mapex-seria-m-CID751-ID6XbSh.html#82e3d3279b

Tu masz zestaw bardzo przyzwoity. Bębny uznane, co do jakości można się spierać, ale za tą cenę to prawie "must have".

 

http://olx.pl/oferta/pearl-export-CID751-ID7kMc3.html#71e32e52b8

Solidny, znany, lubiany i KOMPLETNY zestaw

 

Nie zagłębiałem się w temat, więc pewnie znalazłbyś coś innego w równie dobrej cenie. Pamiętaj tylko, że jeśli cena jest niska, to jakość również może być niewysoka. Tym niemniej te oferty wydają mi się bardzo w porządku. Co więcej - w obu opcjach dostajesz blachy z brązu, które powinny wystarczyć na jakiś czas (ja osobiście stawiałbym na Sabian b8 nad Zildjian zbt, ale to subiektywna ocena).

 

Ale na twoim miejscu zacząłbym od wystawienia ogłoszenia w zakładce "Kupię" tu, na forum, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. :) |

 

Co prawda ten Export brzmi dla mnie ciut za wysoko (przynajmniej z tego, co udało mi się wygrzebać na youtube) i bardziej odpowiada mi bęben basowy 22', ale jest za to dużo bliżej mnie, więc może udałoby mi się dogadać ze sprzedawcą żebym przed zakupem mógł je obstukać.

 

A coś oprócz Mapexa, z dość nisko brzmiącymi tomami? Bo na tego Stage Customa do 2000 raczej nie mam co liczyć z tego co widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hofasho, Wysokość brzmienia to bardziej kwestia naciągów i stroju. A na Youtube raczej ciężko porównać brzmienie najlepiej jest po prostu ograć bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się tym, że bębny Pearla zazwyczaj słyszałem dość wysoko nastrojone i może stąd moje wrażenie. Mówię, przejadę się najpierw obstukać tego Pearla, może przypadnie mi do gustu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie półtora roku dwa razy pojawił się Stage Custom 4elementowy do 2000 zł. Raz było to 1350, a drugi chyba 1500, ale naprawdę nie pamiętam jaki był ich stan. Może nawet ówczesny nabywca jest na forum - mógłby wtedy powiedzieć.

Także i taką ofertę da się wyłapać, chociaż wydaje mi się, że Yamahy najwyżej się cenią ze wszystkich producentów, co widać na rynku pierwotnym i wtórnym.

Miałem natomiast okazję posłuchać kiedyś występu Ákosa Benkó - wykładowcy na jednej ze szkół w Budapeszcie. On gra właśnie na Stage Custom w wersji Standard. Powiem tak - jeśli traktować Stage Custom jako półpro to można na nim naprawdę czarować.

 

I poradzę - nie traktuj firmy Mapex jako ogółu drugiej kategorii. Saturn to właściwie legendarne już brzmienie. Pro M, Meridian, nawet Mka to bardzo dobry sprzęt, logo nic nie oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/zestaw-yamaha-stage-custom-blachy-hardware-pokrowce-CID751-ID4XIeZ.html#400362e456

 

Tutaj znalazłem całkiem niezłego (chyba) Stage Customa, tylko za 3 tysiące i przyznam się, że jakbym mógł, to bym go kupił. Sam mam okazję czasami na nim pogrywać w klubie, tylko nie jest mój i.. jest w tragicznym stanie i jednego toma nie można powiesić, bo z tego co pamiętam coś jest nie tak z gwintami. Ale brzmi (jak dla mnie) cudownie, miałem okazję zagrać na nim jeden koncert i też jak najbardziej na plus. Jest to mój obiekt westchnień, ale póki co muszę zadowolić się czymś innym. :)

 

Nie traktuję Mapexa jako firmę z niższej półki, po prostu jestem ciekaw, czy można jeszcze dopaść coś innego za tą cenę, :)

 

[ Dodano: 25-10-2014, 18:42 ]

A co myślicie o tych Sonorach?

 

http://olx.pl/oferta/perkusja-sonor-force-studio-1005-CID751-ID5Nfyj.html#42df58befe

 

http://olx.pl/oferta/perkusja-sonor-force-505-zildjian-zbt-nowa-cena-CID751-ID6c8Uh.html#42df58befe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaszka to bardzo przyjemna opcja z blachami z przyzwoitej półki średniej. Wyjątkiem jest ride, bo jest bardzo dobry. Dużo hw... generalnie cena naprawdę spoko.

 

Sonor to dobre gary, czasem wydaje mi się niedocenione w Polsce, z solidnym żelastwem, ale tyczy się to wyższych modeli. Te które znalazłeś to sklejka kolejno topolowa i lipowa, czyli teoretycznie zestawy entry-level. To drewno jest uważane za gorzej brzmiące, co jest zresztą uzasadnione. Co więcej, lepszy zestaw 1005 jest wyposażony w tragiczne blachy. Ja bym się w to nie pchał.

 

Jeśli możesz jeszcze trochę poczekać to zbieraj na yamahę, albo na dobrą ofertę z forum. Jesli chcesz kupić jak najszybciej to bierz coś z tego co pokazałem. Mapex M to brzoza, ale nie jestem pewny z czego robiono Exporta w tym okresie - tu ktoś inny powinien napisać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajoj - pjona za aukcję.

Super bębny - Hofasho spróbuj powalczyć, możesz zdobyć zawodowy instrument w dobrej cenie. Tylko uważaj, jeśli cena pójdzie za bardzo do góry to odpuść. Tu nie masz ani werbla, ani statywów, ani blach. Tym nie mniej warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją nieobecność, byłem trochę zabiegany ostatnio.

Obecnie zostały dwa dni do końca licytacji i cena wynosi 406zł. Mniej więcej do jakiego momentu mam o nie walczyć? Troszkę boli brak drugiego TT, np. 13', ale jego bym pewnie dokupił.

Druga sprawa, facet od Pearla Exporta powiedział, że jest w stanie zejść 100zł z ceny. Jeśli ta Yamaha pójdzie za zbyt wysoką cenę, chyba skuszę się na tego Pearla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostało kilka godzin. Cena jest rewelacyjna, ale jeszcze podskoczy. A czy masz o nie walczyć? Jeśli uważasz, że dasz radę dokupić werbel, blachy i statywy osobno, to zastanów się ile jesteś w stanie zapłacić za każdy z tych elementów z osobna, poszukaj, czy znajdziesz takie aukcje na allegro, olx, forum, albo grupie na fb. To dużo zachodu, a zostało ci tylko kilka godzin - najważniejsze - zadaj sobie pytanie czy chce ci się szukać. Pewnie udałoby ci się wszystko znaleźć, ale dokupienie reszty sprzętu może trochę zająć. Co więcej mówisz, że chcesz trzy tomy, tu masz dwa... Na olx widziałem tom 10, a on by się fajnie wpasował (10" 12 "16 to tzw. konfiguracja "rock", przynajmniej wg Drumcenter, dla mnie super rozmiarówka), ale jest on w innym kolorze. Aha, no i pamiętaj, że w przypadku kupowania na części, w przypadku każdego elementu płacisz za dostawę!

 

Jeszcze jedna sprawa - na tej aukcji nie widziałem tomholdera. To też prawdopodobnie udałoby ci się dokupić...

 

Jeśli chodzi o mnie... brałbym. Tylko, że ja akurat lubię szukać i kombinować.

 

Jeśli gość od Exporta chce ci spuścić, to tym lepiej dla ciebie. To dobre gary, w fajnej cenie.

 

Generalnie...

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębny poszły za 855zł. Ktoś bardzo mocno podbił cenę, bo z 500 na 800 co już mi troszkę nie odpowiadało, więc odpuściłem.

 

Co do szukania.. nie potrzebuję tej perkusji na już, teraz, mam elektronika, mam werbel, więc zastoju w ćwiczeniach nie mam, a mam po ojcu tak, że potrafię szukać czegoś miesiącami, byleby kupić coś, z czego będę w stu procentach zadowolony i nie będę żałować. :D

 

Przejadę się za tym Pearlem, jeśli bębny będą w faktycznie dobrym stanie i przypadną mi do gustu to je wezmę, jeśli nie, będę wypatrywał dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...