Skocz do zawartości
matis1313

Odsłuch do perkusji elektronicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam perkusję elektroniczną gram na słuchawkach albo podłączam do kina domowego yamaha niestety kino odcina dużo pasm przy intensywniejszym graniu wychodzi jakieś buczenie a nie gra.

 

Planuje zakupić do perkusji mikser i głośniki i tu pojawia sie pytanie co doradzacie gram dużo z kolegami czyli dochodzi bass i elektryk czasami wokal.

 

Są dwie opcje albo powermikser i pasywne kolumny odsłuchowe (monitory)

1411234986_IMG_9537.JPG

z powermikserem

4741569188

 

 

Albo

 

1_f.jpg?1414490252

4757051809_1

 

plus do tego jakiś mikser co sądzicie? ktoś grał na takim lub podobnym sprzęcie na co mam uważać co wybierać może do perkusji jest wymagany jakiś specjalny sprzęt. Jeszcze należy pamietać że jest opcja iż będzie do tego wszystkiego podpiety mikrofon wokalisty może się coś sprzężać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

myślę że lepszą opcją będą aktywne kolumny plus jakiś zwykły mikser, bo łatwiej będzie Ci znaleźć jakieś porządne aktywne kolumny, niż fajny power mikser. Ewentualnie też zastanów się nad zestawem mikser+wzmacniacz+kolumny. Myślę że ta opcja wyjdzie najtaniej. Napisz ile masz pieniędzy na ten zestaw to pomyślimy co wybrać. Też jest ważne czy będziesz na tym grał tylko w domu czy może też po jakiś weselach. A mikrofon odpowiednio ustawiony, nie wepchnięty w głośnik nie będzie sprzęgał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić ile będę miał myślę że około 1500zł. Chodzi mi bardziej że jak perkusja i wokal na jednym głośniku będą szły to będzie coś nie wyrabiało... wiesz o co chodzi fale dzwiękowe jednym paśmie sie nałożą i wyjdzie kupa.

 

Kiedyś myślałem na początek kupić 2 kolumny do tego końcówkę mocy i mikser ale kurcze dobra końcówka 500-800zł za kolumnę estradową też trzeba dać pare stów plus mikser... Mi wystarczy taki 8 wejść do tego 2 aktywne monitory i mogę jechać a jak z wokalem będzie coś się walić to 1 aktywna odpinam i na jednym głośniku perka na drugim wokal. Wokalista u mnie ma swój mikser też.

 

Więc chyba postawię na aktywne kolumny bo będę mógł zawsze dołożyć kolejną lub odpiąć a mikser mogę wymienić i kupić kiedyś większy lub lepszy tak

 

BTW istnieją jakieś miksery midi które podłączając do kompa mam np odpalone kanały w CoolEditPro i na żywo mogę nagrywać sobie osobne ścieżki na "demo" dla zespołu? Czy to właśnie jest to że mikser ma USB? :D

 

Gram w domu plus próby z zespołem. Na jakieś mini występy ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że potrzebujesz 8 wejść, czyli jakie instrumenty masz w zespole?

 

Zastanowiłbym się nad takim zestawem:

behringer x1832 usb

http://allegro.pl/behringer-x1832-usb-jak-nowy-i4744371194.html

 

i kolumny jbl 512m

http://allegro.pl/jbl-512m-i4765605460.html

 

Myślę że spokojnie starczyłoby Ci mocy przy tych głośnikach. Mikser ma wbudowany interfejs usb, czyli po podłączeniu kompa możesz nagrywać dźwięk w takiej wersji jak idzie na głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę że potrzebuje ale myślę że spokojnie wystarczy gdybym nawet podpinał gitary to by na pewno wystarczyło :) Mikser fajny. Kolumny hmm... Trochę drogie jak na granie w domu.

 

Generalnie chodzi mi o to czy ktoś bawił się w takie coś do domu i miał doczynienie bo po prostu kino domowe mi obcina perkusję ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się udało dostać jedną taką kolumnę JBL 512M to myślę że byłoby idealnie na twoje potrzeby. Kolumny którą kolega proponuje nie słyszałem nigdy więc się nie wypowiem, ale zdaje mi się że nawet kolumny behringera będą lepiej grać.

Z mikserów mogę Ci jeszcze polecić yamaha-mg-16-4 http://allegro.pl/mikser-yamaha-mg-16-4-i4762445694.html

lub jakby Ci starczyło coś mniejszego to bardzo dobry mikser, dużo lepszy niż behringer, ale ma mnie wejść.

allenheath zed 10

http://allegro.pl/nowy-mikser-allenheath-zed-10-i4723732677.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mateusz mówisz może uda się wyłapać pojedynczą kolumnę JBL do tego mikser kwestia tylko taka żeby miał USB bo może wyniknąć z tego fajna zabawa a jakiekolwiek bajery efekty mnie nie interesują :) Co do tej kolumny Ibiza choć z polecenia jak piszesz ZNAM mam nadzieje że używałeś słyszałeś i miałeś porównanie to jednak miałbym opory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tej kolumny Ibiza choć z polecenia jak piszesz ZNAM mam nadzieje że używałeś słyszałeś i miałeś porównanie to jednak miałbym opory :)

Po pierwsze trochę się gubię..!

Czy ty potrzebujesz nagłośnić zespół czy sam zestaw perkusyjny ..?

Jak chcesz płacić za naszywkę JBL, BRHRINGER...itp, to przy IBIZIE możesz mieć opory, ja mam starszą wersję tej aktywnej kolumny i powtarzam -..nie ma mocnych.

Ta nowa wersja ma możliwości odtwarzania z zewnętrznego nośnika, ja tego nie mam.

PODSTAWOWA ZASADA dla nagłośnienia elektryków -..minimalny kapeć 15", stawiasz przy HiHacie lub pod Ridem i masz wszystkich w nosie -..będziesz uciszany w zespole, a jakość i parametry brzmienia są wzorowe dla perkusji.

Mam taki zestaw minimum od 3 lat, gram wszystko nie tylko w domu (..plener, wesela itp)- ..nie ma mocnych.

To tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I taki system podłączamy bezpośrednio do modułu czy potrzebny jakiś wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie do każdego głośnika ciągnąć zasilania po całym pokoju do pasywnego jeden cienki kabelek jest :) A pozatym w aktywnej już mamy regulacje które bede musiał skakać i ustawiać żeby ładnie szedł wokal i perkusja na przykład a tak mam przy sobie wszystko.

 

Poza tym potrzebuje mikser ponieważ perkusja to nie jedyny instrument który posiadam i będzie szedł na tych kolumnach. Kwestia że powermikser tańszy niż jakaś końcówka mocy + zwykły mikser

 

Dodam też że mam osobny laptop do tej perkusji i na pewno będzie podłączony pod mikser jako midi aby bawić się trochę w składanie czegoś np. za pomocą Cool Edit Pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...